HC VERVA Litvínov → Týmy → A Tým → Zápasy "A" mužstva
Detail zápasu:
Rozlučková exhibice RR a JŠKomentář k zápasu:
Branky: 45. a 58:43 K. Reichel, 13. Nikolov, 14. R. Reichel, 15. Patera, 19. Vlasák, 25. Chára, 39. M. Procházka, 44. Lukeš, 44. Lála, 48. Pálffy - 30., 39., 45., 59:39, 59:40 a rozhodující sn Šlégr, 58. a 59:43 Prorok, 11. Dejdar, 22. F. Kaberle, 31. Beránek, 55. Ručinský
Vyloučení: 0:0
Rozhodčí: Turčan - Hauser, Rozlílek
Diváků: 7000 (vyprodáno)
Sestava Albi Teamu: Franěk (30. J. Hübl ml.) - T. Kaberle, Chára - Musil, Pilař - Škoula, Karagavrilidis - Mrázek, Nikolov - Pálffy, R. Reichel, Lála - M. Procházka, Patera, Vlasák - Prospal, Dopita, Lukeš - J. Hübl st., M. Reichel, Kysela - K. Reichel. Trenéři: Augusta, Lener, Černý
Sestava Guma Teamu: Orct (30. Pinc) - Šlégr, Prachař - F. Kaberle, Bubla - Hranáč, Kroupa - Weissmann, J. Vopat ml. - Ručinský, Straka, Jágr - Kašťák, J. Beránek ml., Prorok, Výborný, Jeřábek, Zíma ml., Kučera, Rosol, Dejdar. Trenéři: Beránek st., A. Ručinský, Kokrment
Komentář
Buďme malinko neskromní - takový hokejový zažitek může v Čechách nabídnout asi jen Litvínov. K neskromnosti pobízejí fakta: dvouciferný počet mistrů světa i olympijských vítězů na ledě, sedm tisíc diváků v hledišti. Atmosférou oslav a radosti i nostalgie a smutku nasycený vzduch. Poprvé v Litvínově byl zápas vyprodán několik dnů předem. Tak se loučili s kariérou i se svými příznivci Robert Reichel a Jiří Šlégr.
Od úterý 27. července se množili nevěřícné telefony: "A to už opravdu nejsou lístky? Ani k stání?" Ne, opravdu nebyly, až před utkáním se dostala do prodeje poslední stovka vrácených lístků k stání.
"Ptali se mě novináři, zda jsme neuvažovali o tom, tuto rozlučkovou exhibici uspořádat v Praze," řekl JŠ do mikrofonu před zápasem. "Tady je naše odpověď!" A přejel rukou plné tribuny. "Litvínov v tomhle Prahu nepotřebuje!"
Guma Team nakonec vyhrál 12:11 po samostatných nájezdech. Není to zcela podstatné, ale přece jen: po 60 minutách hry a divokých posledních vteřinách zápasu, ve kterých se stav změnil z 11:8 na 11:11, skončilo utkání nerozhodně. Viděli jsme i dva góly za dvě vteřiny - možná světový rekord! A nebo tři branky za čtyři vteřiny. (Obojí s lehkou dopomocí boxu časoměřičů).
V nájezdech duel vygradoval. Po třech pokusech byl stav nadále shodný. Poté se neuvěřitelně přestřelovali Reichel se Šlégrem a tento večer střelecky disponovanější "Guma" Šlégr byl navzdory všem předpokladům nakonec úspěšnější. "Nikdy jsem ho neviděl, aby měl tak lehké ruce, to si snad musel něco vzít!," podivoval se po zápase RR.
Další překvapení: nikoli silák Guma, ale "Albi" Reichel se ve třetí třetině "popral": s obráncem Kamilem Prachařem. Do střelecké listiny se hned dvakrát zapsal i Kristián Reichel, dokonce jednou po kombinaci kompletní rodiny, s otcem Robertem a strýcem Martinem, který přijel z Německa.
"Kluk byl dost nervózní, nevěděl o tom, že bude hrát. Až když ho žena během utkání poslala převléknout do kabiny," vysvětloval RR. "Říkal jsem mu: "Přece nebudeš nervózní ze sedmi tisíc lidí!" Když jsme ho pak nechali dát gól, uklidnil se a uvolnil," doplnil JŠ.
Byl prostor na kombinace, finesy, parádičky. Bubla, Weissmann, Karagavrilidis, Hübl starší a další stačili o generaci (i o dvě) mladším spoluhráčům. Brankář Marek Pinc se pokoušel trefit přes celé kluziště prázdnou branku, v čemž mu pomáhalo, že snad poprvé v historii hrál power play vedoucí tým. Jednou kotouč ve vzduchu zastavil v poslední chvíli obránce Pilař.
Na začátku zápasu po slavnostním nástupu hráčů byly vyřazeny z užívání a odhaleny pod stropem haly dresy s čísly 22 a 19. Čestné buly provedl Zdeněk Zíma starší, který oba hráče trénoval. Zápasu přihlíželi i jeho spoluhráči z první litvínovské ligové generace, pozvaní na utkání: Dům, Ing. Říha, K. Svojše, Bruk, Kýhos, Štěrba a další. Nechyběl ani 87-letý Miroslav Kluc.
Oběma hlavním postavám večera děkovali na ledě jednatel společnosti BENZINA Ing. Martin Durčák, předseda ČSLH JUDr. Tomáš Král a předseda představenstva HC Ing. Jan Vopat.
Diváci přišli v bílých suvenýrových tričkách a často protagonisty zápasu odměňovali potleskem za předvedený kombinační hokej i za to, co pro tento sport odvedli.
"Je fantastické, kolik hráčů přijalo naše pozvání a do Litvínova přijelo. Většinou souhlasili okamžitě," radovali se RR a JŠ.
Na poslední chvíli se z akce omluvil jen Jan Čaloun pro nemoc. Z úplně původní nominace vypadli Makarov z osobních důvodů a Nedvěd pro zranění. Nahradili je Prospal a také Martin Dejdar. Jedinému nehokejistovi v zápase se dostalo cti vstřelit úvodní gól exhibice.
Branek mohlo být i víc, ale brankáři (vesměs extraligoví) se činili. Fanoušky pozdravili i Dominik Hašek a Vladimír Růžička, kteří do utkání kvůli zdravotnímu stavu nezasáhli. Ale přijeli...
RR a JŠ kromě tiskovky den před zápasem přišli po utkání mezi novináře znovu. Žurnalistů se akreditovalo na pět desítek. Když hlavní postavy večera skončily své hodnocení a vzpomínání, odměnili je novináři ve zcela zaplněném tiskovém středisku spontánním potleskem...
"Nezapomenu na první šanci v lize, kterou jsem dostal od pana Hlinky. Na první gól Spartě při power play v Litvínově. Na start na mistrovství světa už v 18 letech, v útoku s Jágrem a Holíkem. Na Nagano, které bylo vyvrcholením mé kariéry, na tři tituly mistrů světa. Ale ani na tenhle zápas nezapomenu do smrti," uzavíral RR.
Začátek i konec zápasu na ZS Ivana Hlinky byl dojemný a provázeli jej (poprvé na zimáku v Litvínově) i světelné efekty. Oba hráči si zazvonili na Zvon vítězství, objeli čestné kolo, absolvovali "mávací" děkovačku. Naposled...
A ještě společné foto na památku.
Pod Krušnými horami se v pátek 30. července oslavoval lední hokej a jeho slavní protagonisté.
"Nebudu mluvit o tom, že Litvínov chce teď získat titul. Ale moc bych si přál, aby se to jednou povedlo. Lidi tady by si to zasloužili," uvedl JŠ.
"Mám před sebou novou výzvu. Práce mě baví, poznávám teď hokej z jiné stránky. Něco jsme v přípravě změnili, trochu jinak a víc trénujeme. Chci všechno dělat co nejlíp a být úspěšný," doplnil RR, nyní kouč Litvínova.
Nezapomeňte - permanentky se prodávají od pondělí 16. srpna!
HC BENZINA Litvínov děkuje ještě jednou všem partnerům, kteří umožnili pořádání Rozlučkové exhibice
On-line reportáž
00:01 ZAČÁTEK ZÁPASU
00:25 První střela na brankáře Guma Teamu, Zdeněk Orct chytá
01:50 Pro změnu na druhé straně odráží puk nad branku Franěk
04:14 Vynikající zákrok Petra Fraňka po střele Jaromíra Jágra, vychytal ho lapačkou
05:14 Pálffymu chytil střelu jen z několika metrů Orct
05:34 Beránka vychytal Franěk! Opět lapačka v permanenci
06:00 Kombinace Vlasák - Patera a Orct je v úspěšném rozkleku
07:05 Herec Martin Dejdar překvapuje výkonem
08:13 Nikolovova střela od modré přímo mezi Orctovy betony... chytil
08:41 Ťukes Reichela s Lálou (spolupráce z Frankfurtu), tak tak nevedla k první brance zápasu
10:00 Víc práce má zatím Orct
10:34 Diváci často odměňují hráče potleskem
10:56 GÓL-LITVÍNOV DEJDAR - 0:1
12:37 Vopatovu střelu vytáhl Franěk levým betonem
12:55 GÓL-LITVÍNOV NIKOLOV (M. REICHEL, HUBL st.) - 1:1
13:30 GÓL-LITVÍNOV REICHEL (PÁLFFY) - 2:1
14:10 GÓL-LITVÍNOV PATERA (PILAŘ) - 3:1
17:40 Franěk vychytal Jágrovu velkou šanci
18:06 GÓL-LITVÍNOV VLASÁK (PROCHÁZKA, PATERA) - 4:1 Po vyšachování obrany trefil odkrytou klec bývalý litvínovský útočník Vlasák
20:00 KONEC TŘETINY
20:01 ZAČÁTEK TŘETINY O přestávku bavila diváky soutěž, první třetina sklidila potlesk plných ochozů
21:38 GÓL-LITVÍNOV F.KABERLE (BERÁNEK) - 4:2
21:45 Franěk nadvakrát vychytal Martina Ručinského
24:52 GÓL-LITVÍNOV CHÁRA (PÁLFFY) - 5:2
26:09 Beránek přihrával na pravou stranu branky Prorokovi, ten ale Fraňka neprostřelil
27:57 Hübl starší málem přehodil Orcta, puk ale skončil v lapačce
29:17 GÓL-LITVÍNOV ŠLÉGR (JÁGR, STRAKA) - 5:3 Franěk při pohledu na Šlégra jakoby zkameněl a puk mu prolétl nad lapačkou
30:49 GÓL-LITVÍNOV BERÁNEK (KROUPA, JEŘÁBEK) - 5:4
36:00 Zápas pokračuje v rychlém tempu bez přerušení, šance na obou stranách
37:27 Protože v dnešním exhibičním zápase je všechno trochu jinak přehodili jsme i náš on-line přenos
38:27 GÓL-LITVÍNOV ŠLÉGR (PRACHAŘ, JÁGR) - 5:5
38:52 GÓL-LITVÍNOV PROCHÁZKA (PATERA, VLASÁK) - 6:5
40:00 KONEC TŘETINY
40:01 ZAČÁTEK TŘETINY V přestávce pokračovala další soutěž - střelba na branku a všech sedm tisíc fanoušků slyšelo hokejovou hymnu v podání fanynky Kristýny
40:08 V Albi teamu nastupuje nyní Robert, jeho bratr Martin a syn Roberta Kristian
43:04 GÓL-LITVÍNOV LUKEŠ (NIKOLOV) - 7:5
43:41 GÓL-LITVÍNOV LÁLA - 8:5
44:16 Kristián Reichel nastřelil levou tyč Pincovi svatyně, diváci ho pochválili potleskem
44:40 GÓL-LITVÍNOV ŠLÉGR - 8:6
44:57 GÓL-LITVÍNOV K.REICHEL (R.REICHEL, M.REICHEL) - 9:6
46:30 Pinc vychytal samostatný nájezd Karla Pilaře
47:53 GÓL-LITVÍNOV PÁLFFY (LÁLA) - 10:6
48:45 Možná poprvé v životě se Robert Reichel popral! A to s Prachařem
54:00 Útok dvojice otec - syn Reichelů skončil nepřesnou přihrávkou juniora
54:58 GÓL-LITVÍNOV RUČINSKÝ - 10:7
56:43 Dvakrát byl puk těsně na čáře Pincovi branky, ale ani jednou nebyl uznán gól
57:35 GÓL-LITVÍNOV PROROK (VÝBORNÝ) - 10:8
58:36 Petra Rosola vychytal Hübl efektním zákrokem lapačkou
58:43 GÓL-LITVÍNOV K.REICHEL (R.REICHEL, CHÁRA) - 11:8
59:39 GÓL-LITVÍNOV ŠLÉGR (PINC) 11:9 Při hře bez brankáře trefil prázdnou branku Šlégr
59:40 GÓL-LITVÍNOV ŠLÉGR (PINC, PRACHAŘ) - 11:10
59:43 GÓL-LITVÍNOV PROROK (JÁGR) - 11:11
60:00 KONEC ZÁPASU Následují samostatné nájezdy. Diváci si je sami vybrali po výzvě Jirky Šlégra
60:00 Straka nedal, pokračuje Pálffy...a dává 0:1, jede Jágr a je to gól 1:1, Vlasák se rozjíždí - nic. Pokračuje Guma a taky nedává, Reichel? ... taky ne. Vrací se Šlégr a tentokrát se to povedlo - 1:2, Albi jede a je srovnáno! 2:2. Jirka Šlégr dává efektně pod víko 2:3! Robert Reichel dokončuje zápas, nedal.
Rozlučkovou Exhibici plnou hokejových hvězd vyhrává GUMA Team
Děkujeme za pozornost a na počtenou příště
(Zápas jsme výjimečně zařadili do této kapitoly, i když se nejedná o utkání "A" mužstva)
Redakční systém | Vytvoření webu
HC VERVA Litvínov — zkušební verze redakčního systému.