Klub 03.05.2021
Autor: Ondřej Vlk

Verva rozšiřuje realizační tým. Tvrzník bude druhým asistentem trenéra Országha, přichází kustod Lauko

Litvínov rozšířil realizační tým. Nově bude na severu Čech působit v roli kustoda Roman Lauko. Od nové sezóny posílil trenérský tým Martin Tvrzník, který se oficiálně stal druhým asistentem trenéra Vladimíra Országha. Nadále bude působit i u mládeže jako hlavní kouč litvínovských juniorů. „Je to další krok, abychom se přiblížili k nastavené filozofii. Je logické, že by měl u A-týmu působit trenér juniorů, protože své hráče zná a může tak pomoci k zapracování mladých hráčů. Za mládež jsme rádi, že jsme se s Pavlem Hynkem domluvili na této spolupráci,“ říká Kamil Havelka, předseda sportovního spolku HC Litvínov

Martin Tvrzník je bývalý hokejista, který si prošel litvínovskou mládeží. Nastoupil i za A-tým v extralize k sedmnácti zápasům. Svou část kariéry strávil převážně v první lize, kde odehrál 545 duelů s bilancí 91 branek a 107 asistencí. Zajímavostí je, že byl úspěšným reprezentantem České republiky v inline hokeji. S národním týmem v roli hráče vybojoval tři zlaté medaile a později z pozice trenéra přidal další dva tituly mistra světa.

Od sezóny 2011/2012 působil u litoměřických juniorů v roli trenéra. V roce 2017 se vrátil do Litvínova, kde se začal věnovat místní mládeži jako trenér dorostu. Od loňské sezóny se stal trenérem juniorů a chodil vypomáhat trenérskému štábu A-týmu. „Martin už v uplynulé sezóně úzce spolupracoval s trenéry A-týmu a tento krok je zoficiálněním jeho pozice v trenérském týmu. Je to další prohloubení spolupráce mezi A-týmem a mládeží,“ říká generální ředitel klubu Pavel Hynek.

Realizační tým se do nové sezóně rozšiřuje i o dlouholetého pracovníka Pirátů Chomutov Romana Lauka, který bude v Litvínově působit v roli kustoda. 

Konto našeho srdce 27.04.2021

Společně s ČSOB, Medicco a Wegget jsme pomohli malému Darýskovi a slečně Johance

Konto našeho srdce s podporou ČSOB, partnery Medicco, s.r.o. a Wegett.cz pomohlo malému Darýskovi a slečně Johance.
Více >
Mládež 16.04.2021

Útočník David Skuhrovec je v nominaci na MS do osmnácti let

Skvělá zpráva přišla z jihomoravského Vyškova. Trenéři reprezentační osmnáctky zveřejnili zúženou soupisku na mistrovství světa do osmnácti let, na které figuruje i litvínovský útočník David Skuhrovec.
Více >
Mládež 14.04.2021

Litvínovští hráči v mládežnických reprezentacích do osmnácti a dvaceti let

Sezona už je sice u konce, pro některé hráče ale ještě pokračuje. O nominaci na mistrovství světa osmnáctiletých aktuálně bojuje útočník David Skuhrovec. S kategorií do dvaceti let se pak v rámci dalšího přípravného kempu připravují obránci Ondřej Baláž, Jiří Háva a útočník Lukáš Stehlík.
Více >