A-tým 09.04.2011
Autor: Redakce

6. třída na mistrovství ČR v Brně (8.4. - 10.4.) stříbrná! (Doplněno)

Šestá třída HC Litvínov se prvenstvím ve své skupině Žákovské ligy kvalifikovala na MČR této kategorie. Konalo se o tomto víkendu v Brně. ...

Šestá třída HC Litvínov se prvenstvím ve své skupině Žákovské ligy kvalifikovala na MČR této kategorie. Konalo se o tomto víkendu v Brně.

Účastnilo se šest celků: Brno, Sparta, Letňany, Zlín, K. Vary a Litvínov. Hrálo se systémem každý s každým.
Litvínov celý program uzavíral soubojem s domácími žáky a před ním vedl průběžnou tabulku o dva body.

Program turnaje:


pátek 8. 4.
19:00  Brno - Sparta 3:1

sobota 9. 4.
08:00  Letňany - Zlín 1:2
09:30  K. Vary - Litvínov 6:8 (2:2, 3:4 1:2)  Bečvář 4, Drašar 2, Viedemann 2
11:00  Sparta - Letňany 4:2
12:30  Brno - K. Vary 2:5
14:00  Litvínov - Zlín 2:2 (1:1, 1:0, 0:1)  Bečvář 2
15:30  Letňany - Brno 0:2
17:00  Zlín - K. Vary 3:5

neděle 10. 4.
08:00  Sparta - Zlín 4:2
09:30  Letňany - K. Vary 6:2
11:00  Litvínov - Sparta 3:2 (0:0, 2:0, 1:2)  Bečvář 2, Klika
12:30  Brno - Zlín 1:1
14:00  Letňany - Litvínov 7:8 (2:3, 4:3, 1:2)  Bečvář 5, Klika, Vrchotka, Drašar
15:30  Sparta - K. Vary 6:2
17:00  Brno - Litvínov 7:1 (2:1, 2:0, 3:0 )  Bečvář

Konečné pořadí
1. Brno
2. Litvínov
3. Sparta
4. K. Vary
5. Zlín
6. Letňany

O titulu rozhodl poslední duel, v němž domácí tým udělal pro úspěch maximum.
Útočník Bečvář byl se 14 góly vyhlášen nejlepším střelcem turnaje.

Měřeno umístěním, dosáhli litvínovští šesťáci největšího litvínovského mládežnického úspěchu v sezóně 2010/2011, po čtvrtfinále juniorů a bronzu staršího dorostu získali na neoficiálním mistrovství Česka této kategorie stříbrné medaile. Ve finálovém turnaji podlehli až v posledním duelu v poněkud vypjatém zápase domácímu Brnu.

O hodnocení jsme požádali trenéra Martina Noska.
„Turnaj to byl kvalitní a klukům hodně dal, bohužel až na jeho závěr.
Odehráli jsme čtyři dobré zápasy, tři vyhráli a jeden remizovali. Před posledním utkáním s Brnem jsme měli na čele tabulky dvoubodový náskok, k prvenství nám tedy stačila i remíza.
Už v předchozím zápase s Letňany jsme zaznamenali jiný trend rozhodování rozhodčích, ale zápas jsme ještě dokázali 8:7 vyhrát.

V zápase s Brnem jsme vedli 1:0. V poslední minutě první třetiny jsme dostali dva góly během dvaceti vteřin, to byla škoda. Ve druhé třetině byl náš nejlepší hráč Bečvář vyloučen na šest minut za vražení na mantinel a úder na hlavu, přitom vůbec nebyl na ledě. Byly tam ještě další nesrovnalosti, takže jsem mužstvo odvolal ze střídačky do kabiny. Dlouho jsme pak hráli ve třech, bez klíčových hráčů, a soupeř zápas rozhodl.

Byli jsme vedeni jako domácí, ale pravidlo o střídání v zápase neplatilo, i když jsme protestovali. Náš hráč Klika zápas nedohrál po „sekeře“ přes ruku, která ani nebyla potrestaná. Na naší střídačce se v jednu chvíli objevil pan Zábranský z Brna. Nakonec jsme prohráli 1:7.

Celý turnaj jsme bojovali, kluci padali do střel, starší i mladší. Jejich výkonu nemám moc co vytknout, navíc program byl opravdu hodně náročný. Šest účastníků finálového turnaje je hodně, hrálo se 3x 15 minut a Litvínov spolu s dalšími třemi mužstvy hrál pět zápasů během dvou dnů. Brno a Sparta měli zápasy rozložené do tří dnů (1 – 2 – 2). Pro Litvínov byl duel s Brnem už třetím v neděli, což sehrálo svou roli.

Stříbrné medaile považujeme za velký úspěch. Nejeli jsme do Brna s tak velkými ambicemi, výsledku jsme dosáhli hlavně bojovností a obětavostí,“ hodnotil Martin Nosek.

Je škoda, že se v hokeji, a v žákovském obzvlášť, objeví podobné věci. Někteří litvínovští žáci zmíněné nespravedlnosti obrečeli. Přitom dosáhli vynikajícího výsledku, který by je měl především povzbudit do další kariéry.
Šesťákům gratulujeme!

O úspěch se v celé sezóně zasloužili: 

trenéři:
Martin Nosek, ing. Jan Vopat, Milan Král

vedoucí týmu:
Jan Bečvář

hráči:
Martin Janouškovec, Milan Kožnar, Lukáš Vopat, jan Bečvář, David Drašar, Dominik Hofman, Josef Myšák, Ondřej Brunclík, Daniel Ziegler, Erik Mareš, Lukáš Vacín, Martin Klika, Jaroslav Rybka, Matěj Kubeš, Marek Havlík, Jakub Viedemann, Marek Berka, Štěpán Vrchotka, Erich Kellermann, Martin Pinda

Konto našeho srdce 27.04.2021

Společně s ČSOB, Medicco a Wegget jsme pomohli malému Darýskovi a slečně Johance

Konto našeho srdce s podporou ČSOB, partnery Medicco, s.r.o. a Wegett.cz pomohlo malému Darýskovi a slečně Johance.
Více >
Mládež 16.04.2021

Útočník David Skuhrovec je v nominaci na MS do osmnácti let

Skvělá zpráva přišla z jihomoravského Vyškova. Trenéři reprezentační osmnáctky zveřejnili zúženou soupisku na mistrovství světa do osmnácti let, na které figuruje i litvínovský útočník David Skuhrovec.
Více >
Mládež 14.04.2021

Litvínovští hráči v mládežnických reprezentacích do osmnácti a dvaceti let

Sezona už je sice u konce, pro některé hráče ale ještě pokračuje. O nominaci na mistrovství světa osmnáctiletých aktuálně bojuje útočník David Skuhrovec. S kategorií do dvaceti let se pak v rámci dalšího přípravného kempu připravují obránci Ondřej Baláž, Jiří Háva a útočník Lukáš Stehlík.
Více >