Letní příprava? Nejlepší jakou jsem kdy zažil, kvituje J. Petružálek

Největší posila litvínovské Vervy tvrdě dře v přípravě na novou sezónu. Jakub Petružálek přišel před sezónou jako největší ofenzivní eso. Navrátilec, který s Litvínovem vybojoval v sezóně 2014/15 mistrovský titul chce dát zapomenout sezónám jako na houpačce, které chemiky trápily v posledních letech.

Ačkoliv byl Jakub Petružálek zvyklý se připravovat individuálně, tak v letošní přípravě své plány přehodnotil. S týmem absolvoval téměř celou letní přípravu a práci kondičního trenéra Ondřeje Ježka si nemohl vynachválit. "Troufám si říci, že lepší letní přípravu jsem nezažil ani nikde jinde ve světě," pochvaluje si Petružálek. "Rozhodl u mě první týden, kdy jsem viděl jak je příprava seskládaná, že to má hlavu a patu a jak je to rozumně udělané," popisuje. 


S týmem absolvoval soustředění v Drážďanech, kde hráči trávili v tréninkovém centru celý týden. "Za mě je to výborné, trávíš spolu de facto nějakých 12 až 16 hodin každý den, poznáš kdo je jak náladový, takže to určitě prospělo tomu teambuildingu." Nyní se spolu s celým týmem připravuje na mosteckém zimním stadionu, kde hráči využívají ledové plochy. "Mají tady výborný led, je to kousek od Litvínova. Připravili nám zde skvělé zázemí, takže pro nás jedině dobře," říká Petružálek. 

Litvínovští se budou v Mostě připravovat i v příštím týdnu, kdy je už čekají přípravné zápasy. "Bude to o tom dostat to bruslení do nohou, vyhnat takovou tu lenost z těla. Záleží co nám budou říkat trenéři, jestli zápasy budou chtít brát spíše kondičně. Samozřejmě nemůžeme prohrávat, ale trenér má nový systém, který bude praktikovat, takže ty přípravné zápasy k tomu budou výborné," dodává na závěr.


Fotogalerie