Rozhovory 23.01.2020
Autor: Ondřej Mach

Je to pro mě výzva, chci pomoct týmu, říká Michal Moravčík

Jako výrazná posila dorazil tento týden na sever Čech reprezentační obránce Michal Moravčík. Pětadvacetiletý bek pomůže Litvínovu v těžkém závěru sezony, kdy se bude rozhodovat o setrvání v nejvyšší soutěži. Jaké jsou jeho první dojmy?
„Beru to tak, jak to je. Udělám maximum, abych pomohl týmu a zachránili jsme tady extraligu,“ říká Moravčík na úvod. 

Jako protihodnota zamířil do Plzně jeden z klíčových obránců Vervy v probíhajícím ročníku Adam Jánošík. Na jeho místo přišel právě Moravčík, který má zkušenosti se zámořským hokejem a dvěma světovými šampionáty. 

„Určitě je to pro mě výzva. Z osobního hlediska chci podat co nejlepší výkon, abych z toho měl dobrý pocit. Hlavní je týmový výkon a my ho musíme předvést na ledě, ne tady. Jsou tady skvělí hráči, bohužel v této sezoně jim to tolik nelepí,“ tvrdí vysoký zadák původem z Klatov. 


Moravčík se tak z týmu, který se pohybuje na čele tabulky, přesunul do Litvínova, kde bude bojovat o záchranu. S motivací ale podle svých slov problém nemá. „Nikdy jsem nic nevypouštěl, nemám to v povaze. Motivací je i reprezentace, nemám důvod se tady na to vybodnout. Dobrými výkony si třeba řeknu o nominaci a sezonu si prodloužím. Půjdu do toho na maximum a snad pomůžu,“ doufá.

Trenérský tým si od něj slibuje především komplexnost: kouč Kýhos může Moravčíka využívat v přesilových hrách i oslabeních. „Musím na obou stranách hřiště odvést to své, pomoct i v útoku. Prostě být spolehlivý bek, kterého můžete nasadit do každé situace,“ pokračuje Moravčík. 

V záchranářském souboji se zřejmě bude rozhodovat mezi Litvínovem, Vítkovicemi a Pardubicemi. „Tabulku jsem upřímně nějak moc nesledoval, člověk si nechce zbytečně zaflákat hlavu. Asi si to ale rozdají tyhle tři týmy,“ uzavírá litvínovská posila. 
Konto našeho srdce dnes

Malému Pavlíkovi pomohou dárky, které nadělovalo Konto našeho srdce a partner Sedláček Trucks

Pavlík je desetiletý chlapec, který trpí psychomotorickou retardací. Ke své léčbě potřebuje pomůcky, které nehradí pojišťovna. Z tohoto důvodu nás požádala sestra oddělení dětské neurologické poradny mostecké nemocnice paní Karla Jankovičová o pomoc. S dětským oddělením mostecké nemocnice spolupracujeme už přes rok a v době první vlny koronaviru...
Více >
Konto našeho srdce 19.11.2020

Kyslíkové koncentrátory budou sloužit široké veřejnosti

Konto našeho srdce společně s našimi partnery Nadačním fondem Hair Servis Pomáhá a společností Kovosreal s.r.o. společně zakoupili 3 kyslíkové koncentrátory pro dlouhodobou oxygenoterapii v celkové částce 75 000 Kč, Terapie pomocí těchto přístrojů je určena k léčbě nemocných s chronickou respirační insuficiencí vzniklou na podkladě plicních...
Více >
Konto našeho srdce 17.11.2020

Pan Stanislav si konečně zajede k lékaři na svém novém skútru

Před 16 lety, ve věku 35 let byla panu Stanislavu Svobodovi z Ústí nad Labem, diagnostikována diagnóza autoimunitního onemocnění, které postihuje centrální nervový systém. Standova pohyblivost se trvale zhoršuje a je stále komplikovanější pomocí kompenzační pomůcky, tedy chodítku, dojít k lékaři, na úřad nebo na nákup.
Více >