Rozhovory 29.01.2020
Autor: Šimon Kadeřávek

Michal Moravčík: Vytížení, které mám, mi vyhovuje

Zápas proti Plzni byl pikantní především pro Michala Moravčíka. Urostlý bek ještě donedávna hájil barvy modrobílé Plzně, nyní se postavil na druhou stranu barikády. Po drtivém vítězství Vervy měl ale obránce smíšené pocity, protože na západě Čech strávil takřka celou dosavadní kariéru.
Severočeši šli do vedení v průběhu první třetiny, v té druhé svůj náskok navýšili. Škoda sice reagovala brankou Milana Gulaše, ale to bylo z její strany všechno. Chemici se vzepjali k velkolepému finále a třemi trefami rozhodli o zisku bodů. V dresu indiánů se do Litvínova vrátil Adam Jánošík, jenž se v zápase bodově neprosadil.

„Naposledy jsem proti Plzni hrál, když jsem působil v Klatovech, a to byla pátá třída, tuším,“ řekl na úvod Moravčík. „Bylo to zvláštní,“ shrnul své pocity z úterního duelu. „Znám všechny hráče, vždycky jsme proti sobě hráli jen na tréninku,“ pokračoval s potutelným úsměvem.

„Na jednu stranu jsem hrozně šťastný, protože body potřebujeme, ale na stranu druhou jsem tam strávil spoustu let,“ popisoval své rozpoložení nadále. „Věděl jsem, jakou mám barvu dresu,“ reagoval se smíchem na dotaz, zda nechtěl nahrávat plzeňským hráčům. „Přihrával jsem těm správným,“ dodal.

Z hlediska statistik si Michal Moravčík připsal zajímavou bilanci. Verva se s Plzni setkala v aktuální sezoně čtyřikrát. Tři duely vyhrála Škoda, poslední vyzněl lépe pro Litvínov. Moravčík byl díky výměně vždy na vítězné straně. „Je to hezký,“ odpověděl lakonicky. „Mnohem důležitější jsou však body. Musíme brát v každém zápase alespoň bod,“ zvážněl bek.

Jediným úspěšným střelcem se stal Milan Gulaš, který je i lídrem kanadského bodování. „Extra jsem se na něj nezaměřoval, přistupoval jsem k němu jako k normálnímu hráči,“ podotkl Moravčík.

„Doufám, že budeme takhle pokračovat,“ ohodnotil aktuální výkony Litvínova. V posílené Vervě patří ke stěžejním hráčům a jeho ice time atakuje třicetiminutovou hranici. „Nemám si na co stěžovat, pro mě je to jedině dobře,“ řekl. „Doufám, že týmu pomůžu,“ pokračoval s nadějí v hlase. „Nálada v kabině se zlepšila,“ uzavřel na závěr Moravčík.

Celý rozhovor s Michalem Moravčíkem:

Fotogalerie

Konto našeho srdce dnes

Malému Pavlíkovi pomohou dárky, které nadělovalo Konto našeho srdce a partner Sedláček Trucks

Pavlík je desetiletý chlapec, který trpí psychomotorickou retardací. Ke své léčbě potřebuje pomůcky, které nehradí pojišťovna. Z tohoto důvodu nás požádala sestra oddělení dětské neurologické poradny mostecké nemocnice paní Karla Jankovičová o pomoc. S dětským oddělením mostecké nemocnice spolupracujeme už přes rok a v době první vlny koronaviru...
Více >
Konto našeho srdce 19.11.2020

Kyslíkové koncentrátory budou sloužit široké veřejnosti

Konto našeho srdce společně s našimi partnery Nadačním fondem Hair Servis Pomáhá a společností Kovosreal s.r.o. společně zakoupili 3 kyslíkové koncentrátory pro dlouhodobou oxygenoterapii v celkové částce 75 000 Kč, Terapie pomocí těchto přístrojů je určena k léčbě nemocných s chronickou respirační insuficiencí vzniklou na podkladě plicních...
Více >
Konto našeho srdce 17.11.2020

Pan Stanislav si konečně zajede k lékaři na svém novém skútru

Před 16 lety, ve věku 35 let byla panu Stanislavu Svobodovi z Ústí nad Labem, diagnostikována diagnóza autoimunitního onemocnění, které postihuje centrální nervový systém. Standova pohyblivost se trvale zhoršuje a je stále komplikovanější pomocí kompenzační pomůcky, tedy chodítku, dojít k lékaři, na úřad nebo na nákup.
Více >