Rozhovory 03.10.2020
Autor: Vladislav Kollert

Na draft se těším, snil jsem o něm celý život, říká Myšák

Den draftu se blíží. Tradiční výběr mladíků pro kluby NHL byl kvůli koronavirové krizi posunut na noc ze 6. na 7. října, největší českou nadějí však zůstává litvínovský odchovanec Jan Myšák. V exkluzivním rozhovoru bezprostředně před draftem se Honza pochlubil svými pocity, či tím, jak probíhala dosavadní jednání s kluby NHL.

Do draftu zbývají tři dny. Jak se cítíš a co se ti honí hlavou pár dnů před večerem, který ti může kompletně změnit život? 

Těším se. Hrozně se těším. Blíží se den, o kterém jsem snil celý život. Snů o tomhle dni jsem měl ve spánku strašně moc. A blíží se jejich realita. Můžu na sebe prozradit, že jsem i lehce nervózní.

Pokud všechno klapne, zařadíš se po bok Jiřího Šlégra, Roberta Reichela, Martina Ručinského a dalších hráčů, kteří prošli litvínovskou akademií a byli draftováni do NHL. V osmnácti letech to musí být skvělý pocit.  

Zařadil bych se samozřejmě po bok všech těch hráčů, kteří mě na mé cestě inspirovali. Litvínov jich vychoval pro NHL spoustu, byla by to ohromná čest. Je za tím však spousta práce a mnoho obětí. Pořád jsem nicméně na začátku kariéry, můj cíl je samozřejmě si v NHL zahrát. 

V kanadské OHL v dresu Hamiltonu jsi prožil povedenou jarní část, nasbíral jsi 25 bodů ve 22 zápasech. Jak celou zkušenost hodnotíš, vzhledem k nadcházejícímu draftu? 

Byla to pro mě ohromná zkušenost. Je to jiný svět, jiný hokej, navíc jsem byl poprvé mimo Litvínov. Myslím si, že jsem tam za tu dobu nějaký kus dobré práce odvedl. Pár skautů mi i řeklo, že mi to ohromně pomohlo.

Také máš za sebou zkušenost v podobě desítek zápasů v dospělém hokeji, kterou se před draftem nemůže pochlubit každý.  

To je pravda. Na můj věk jich není málo. Každý jeden zápas v extralize mě posunul. Pokaždé přibyla také nová zkušenost. Jsem ve věku, kdy se pořád ještě ten hokej učím. Jsem vděčný za tu příležitost, kterou mi litvínovský hokej a litvínovský A-tým nabídl. Tahle věc mi hodně pomohla i v Hamiltonu - když jsem přišel do týmu, byl jsem tam vlastně jeden z těch zkušenějších hráčů v týmu. 

Je známo, že kluby jsou v kontaktu s hráči již nějakou dobu před draftem. Můžeš prozradit, jestli jsi nějaké hovory se zástupci klubů již podstoupil a jak takový rozhovor vlastně probíhá? 

S mnoha kluby z NHL jsem měl meetingy přes počítač. Všechny tyhle věci se dělají na combinech, ale kvůli současné koronavirové situaci se to zrušilo. Mluvili se mnou manažeři, skauti, ale i psychologové. Snažili se mě lépe poznat, i z jiné stránky, než z té hokejové. 

Někteří tvoji spoluhráči, se kterými jsi působil na MS do 20 let na přelomu roku, již draftováni byli. Bavil jsi se s nimi o tom, popřípadě dostal jsi nějaké rady a tipy? 

Určitě jsem se s nimi bavil. Zajímalo mě to. Třeba Kuba Lauko mi hodně vyprávěl. Radil mi, na co si mám dávat pozor, i jak se chovat při některých situacích.

ISS (systém mezinárodního skautingu) tě zařadil do prvního kola na 25. místo a portál EliteProspects.com tě umístil na 29. místo. To jsou moc pěkné vyhlídky. Co na to říkáš?  

Zní to moc hezky, ale toto jsou jen predikce. Může se stát opravdu cokoliv. Uvidíme. Já popravdě na tyhle žebříčky ani moc nekoukám. 

Je velká škoda, že se draft kvůli koronavirové krizi neuskuteční tak, jak tomu bývalo zvykem. Jak a s kým budeš celý ‘galavečer’ sledovat? 

Škoda to je rozhodně je, mrzí mě to. Nicméně je to něco, co se nedá ovlivnit. Celý draft budu sledovat z domova s rodinou a s lidmi, kteří mi na mé cestě nejvíce pomohli. Bratr už odletěl do Ameriky, takže tady se mnou bohužel nebude. 

Jak celý kolotoč kolem draftu prožívá rodina či kamarádi? 

Myslím, že to prožívají se mnou. Všichni. Rodina, kamarádi, trenéři a mnoho dalších. Vlastně všichni ti lidé okolo mě mají podíl na tom, kde teď jsem. Třeba rodičům jsem zkazil víkend už tolikrát, že jsem to už přestal počítat. Kamarádi to se mnou mají taky těžké, protože většinou nemám čas. Proto čisté slovo díky snad ani nestačí. Věřím, že to dobře dopadne. Nejen pro mě, ale i pro lidi okolo mě. 

A na konec, máš nějaký svůj tip či přání, jak by se draft měl nebo mohl vyvíjet?

O tom bych se nebavil. Může se stát opravdu cokoliv. Jsem na to sám zvědavý, necháme se všichni překvapit.
Konto našeho srdce 19.11.2020

Kyslíkové koncentrátory budou sloužit široké veřejnosti

Konto našeho srdce společně s našimi partnery Nadačním fondem Hair Servis Pomáhá a společností Kovosreal s.r.o. společně zakoupili 3 kyslíkové koncentrátory pro dlouhodobou oxygenoterapii v celkové částce 75 000 Kč, Terapie pomocí těchto přístrojů je určena k léčbě nemocných s chronickou respirační insuficiencí vzniklou na podkladě plicních...
Více >
Konto našeho srdce 17.11.2020

Pan Stanislav si konečně zajede k lékaři na svém novém skútru

Před 16 lety, ve věku 35 let byla panu Stanislavu Svobodovi z Ústí nad Labem, diagnostikována diagnóza autoimunitního onemocnění, které postihuje centrální nervový systém. Standova pohyblivost se trvale zhoršuje a je stále komplikovanější pomocí kompenzační pomůcky, tedy chodítku, dojít k lékaři, na úřad nebo na nákup.
Více >
Rozhovory - Junioři 13.11.2020

Nová posila juniorky Čech: Litvínov je super město, kolektiv je taky výborný

Litvínovská juniorka před aktuální prapodivnou sezonou přivítala i jednu novou tvář. K týmu se připojil útočník Daniel Čech, který loni nastupoval za Hořovice a PZ Kladno.
Více >
×
Dnes v 17:30 | Muži
HC VERVA Litvínov
HC Olomouc