A-tým 05.08.2020
Autor: Ondřej Vlk

A-tým se vrací na led

Hráči A-týmu HC Verva Litvínov se ve středu 5. srpna vrací zpět do přípravy na novou sezonu. Jejich příprava byla přerušena ve čtvrtek 23. července vzhledem k potvrzení nákazy koronavirem COVID-19 u jednoho z hráčů A-týmu.
Hráči, realizační tým i část zaměstnanců klubu podstoupili dvoutýdenní karanténu a postupně absolvovali dva testy na přítomnost koronaviru. Kontrolní testování v úterý 4. srpna u všech potvrdilo negativní výsledky a nic tak nebrání k návratu kompletního kádru na led. Do tréninkového procesu se vrací rovněž hráč, který byl 23. července pozitivně testován na přítomnost koronaviru.

„Nákaza koronavirem samozřejmě ovlivnila naši přípravu, protože jsme ztratili dva týdny. Je to věc, se kterou se musíme vypořádat a jít dále. Hráči se v rámci svých možností připravovali v domácím prostředí i během karantény podle plánů od kondičního trenéra. Každý den jsme navíc měli on-line porady, kde jsme měli prostor řešit i taktiku. Nyní se vracíme zpátky na led a v příštím týdnu nás už čekají zápasy, takže všechno musí proběhnout ve zrychlené formě, abychom byli na zápasy nachystaní,“ uvedl Vladimír Országh, hlavní trenér A-týmu HC Verva Litvínov.

Litvínovští hráči se znovu sejdou na ledě již dnes v 17:00, kdy absolvují první trénink po skončení karantény. Vzhledem k dodržení nařízené karantény byly odloženy úvodní dva zápasy Litvínova v turnaji Generali Česká Cup, které se měly odehrát 4. a 6. srpna. K prvnímu utkání tak tým vyjede 11. srpna na ledě Karlových Varů.
Žáci dnes

OSMIČKA: Výhru proti Mostu řídil Raichl, následovala porážka s Piráty

Úvodní zápasy nového ročníku za sebou mají i hráči osmé třídy. Černožlutí v prvním duelu bez problému porazili Most, o týden později ale nestačili na chomutovské Piráty.
Více >
Zápasy - Dorost včera

Kladenský direkt, dorostenci nestačili na Rytíře a prohráli vysoko 1:5

Litvínovští dorostenci chtěli dát zapomenout na předešlý neúspěch proti Mladé Boleslavi, kdy selhali až v závěrečném prodloužení. Na ledě Kladna se ale nic neodvíjelo podle jejich představ, chemici rychle inkasovali a po patnácti minutách hry prohrávali 0:3. Jediný zásah Severočechů zajistil Vít Beran, černožlutí nakonec padli 1:5.
Více >
Žáci před 2 dny

DEVÍTKA: Demolice Loun a těsná prohra s Energií

Nový ročník před nedávnem odstartovali i litvínovští deváťáci. Černožlutí mládežníci vstoupili do soutěže vysokým vítězstvím proti Lounům, o týden později ale ve vyrovnaném duelu nestačili na Karlovy Vary.
Více >