Mládež 22.04.2016
Autor: Martin Stříbrný

Američané vystavili Čechům stopku! Mistrovství pro ně ve čtvrtfinále končí

Smutná tečka. Češi se utkali ve čtvrtfinále mistrovství světa s Amerikou. Ta potvrdila roli favorita, když Čechy porazila rozdílem třídy 8:0. Pro reprezentanty České republiky spolu s Kristianem Reichlem a Martinem Havelkou tak mistrovství světa končí bohužel už ve čtvrtfinále.

USA - Česko 8:0 (0:0, 3:0, 5:0)


Branky a nahrávky: 25. Mittelstadt (Brown), 26. Frederic (Lockwood), 36. Anderson (Bellows, Keller), 41. Keller (Fox, Lindgren), 44. McPhee (Pastujov, Fox), 44. Pastujov (Walk), 50. Anderson (Keller), 59. Lindgren (Pastujov)

USA: Oettinger (Woll) – Fox, Greenway, Martin, Lindgren (C), Krys, Hellickson, Luce – Anderson, Keller, Bellows – Frederic, Lockwood, Sanchez – Mittelstadt, Yamamoto, Brown – Pastujov, Howdeshell, Walker – McPhee.

Česko: Kořenář (Groh) – Hájek, Doudera, Budík, Vála, Kachyňa, Kvasnička, Sirota, Novák – Reichel, Zadina, Pavlík – Najman, Kantner, Kousal – Zachar (C), Havelka, Kodýtek – Kurovský, Karafiát.

Rozhodčí: Hunnius (GER), Ingram (CAN) – Golyak (BLR), Vanoosten (CAN)

Momenty litvínovských hokejistů v utkání s USA:

20. minuta - Kristian Reichel se pěkným individuálním průnikem dostal až na kruhy před bránu Američanů. Následné zakončení mu ale nesedlo a Oettinger nemusel vůbec zasahovat. 

25. minuta - Kvasnička adresoval kotouč na čepel Martina Havelky, který se připravoval na střelu. Na poslední chvíli ale do kotouče píchl dojíždějící Američan a bylo po šanci. 

33. minuta - Mladíček a talent litvínovského hokeje Kristian Reichel inkasoval u mantinelu tvrdý úder, po kterém mu zřejmě vypadl dech. Po krátké pauze vše ale rozdýchal a s mírnou pomocí spoluhráčů odjel na střídačku. 

Statistiky:
0,0Kristian Reichel Martin Havelka
Střely na bránu v utkání: -  - 
Kanadské body v utkání: -  - 
+/-:  -1 -1

Rozhovory - Junioři 06.07.2020

V Litvínově jsem toho zažil hodně, přemítá Dufek. Co říká na kapitánskou zkušenost?

Dalším hráčem, který v nadcházejícím ročníku nebude pokračovat v litvínovské juniorce, je Ondřej Dufek. Loňský kapitán a rodák z Moravy strávil na severu Čech podstatnou část hokejového dospívání, nyní je před ním přesun do dospělého hokeje.
Více >
Rozhovory - Junioři 03.07.2020

Martin Pejsar o budoucnosti, letech v mládeži nebo dospělém hokeji

Jeho čas v mládežnických kategoriích chemiků se nachýlil. Brankáře Martina Pejsara čeká v dalším ročníku velký krok, a to přechod do seniorského hokeje. „Pár nabídek se mi naskytlo, podle toho se budu rozhodovat,“ říká dvacetiletý gólman.
Více >
Konto našeho srdce 29.06.2020

O víkendu proběhla první grilovačka s Kontovkou

Petr Kalinovič se v loňské sezóně zapojil do soutěže Kontovka, kde fanynky a fanoušci HC VERVA Litvínov přispívají na transparentní účet za kanadské body vybraného hráče. Petr si vybral Františka Lukeše a díky jeho kanadským bodům dosáhl na nejvyšší cenu, kterou je grilovačka od Konta našeho srdce. Na sobotním grilování předal František Lukeš...
Více >