Rozhovory 05.08.2021
Autor: Kamila Stříteská

Andrej Kudrna: Hráli jsme na tři formace, zápas byl kondičně náročný

V úvodním přípravném zápase sezony se jako první zapsal na listinu střelců Andrej Kudrna, který ve třetí minutě otevřel skóre klání. Poté se přihlásila o slovo Energie a nakonec Litvínov prohrál na karlovarské půdě 5:3. „První a třetí třetina byla z naší strany dobrá, vytvořili jsme si šance, které jsme ale nedokázali využít,” hodnotí utkání autor úvodní branky.

Andreji, jak byste zhodnotil první přípravné utkání sezony?

Pro většinu z nás je to první zápas po dlouhé době. Všichni jsme v plné přípravě, tudíž to určitě není krásný hokej. Na druhou stranu padlo hodně gólů, řekl bych, že se hrálo dost útočně. Myslím, že divákům se mohlo utkání líbit. Pro nás to byla výborná příprava

Myslíte si, že z vás byla cítit únava z náročných tréninků?

Podle mě je každý unavený, je to zkrátka taková část sezony. Hráli jsme na tři formace, a to víc jsme měli zápas kondičně náročný. První a třetí třetina byla z naší strany dobrá, vytvořili jsme si šance, které jsme ale nedokázali využít. Škoda je té druhé třetiny, kdy se těžko střídá. Když navíc hrajeme na tři pětky, tak tím spíš se stane nějaký závar a těžko se to potom dobíhá. První a třetí třetina ale vznesla dobrá kritéria.

Jak hodnotíte svou spolupráci s Matúšem Sukeľem?

S Matúšem jsem často nastupoval i během sezony, takže se známe. Víme, co od sebe můžeme čekat. Nyní to vyšlo tak, že nás trenér dal dohromady a uvidíme, jak to bude dál.

Co říkáte na mladé hráče? Tim Danielčák se hned v prvním zápase střelecky prosadil…

Pro kluky je to výborné, když si mohou zahrát takové zápasy. Myslím si, že to je také účelem přípravných zápasů, aby se mladí hráči seznámili s extraligovým hokejem. Ujali se toho velmi dobře, kluci s námi pravidelně trénují, tudíž jsou v tempu. Pokud se jim podaří dát gól, tak je to skvělé pro jejich sebevědomí.

Po dlouhé době byli na utkání přítomní také diváci. Cítil jste nějaký rozdíl?

Samozřejmě. Minulá sezona byla z tohoto hlediska velmi náročná. Lidé na stadionech chybí. Atmosféra je úplně jiná, když jsou na zápasech fanoušci a z hlediště jsou cítit nějaké emoce.

Zápasy - Junioři před 3 dny

Lekce od silného Mountfieldu. Dorostenci padli na domácím ledě 2:7

Po páteční prohře v prodloužení chtěli Severočeši zvítězit, do cesty se jim postavil šestý Hradec Králové. Hosté šli do vedení díky dvěma zásahům Pajera, Litvínov se sice připomněl v prostřední dvacetiminutovce, ale Mountfield opět udeřil a s přehledem si zajistil tři body.
Více >
Zápasy - Dorost před 3 dny

Přesilové hry klíčem k úspěchu! Dorostenci deklasovali PZ Kladno 9:1

Ve druhém utkání dorostenecké nadstavby narazili chemici na kladenské Pracovní zálohy. Středočeši v úvodním duelu schytali debakl od Hvězdy, a tak měli co napravovat. Tahali za kratší konec a to kvůli častým vyloučením, které dokázali hosté tvrdě trestat. Za zmínku stojí výkon Jakuba Bednaříka, který se blýskl hattrickem.
Více >
Zápasy - Junioři 03.12.2021

Junioři padli s Pardubicemi po prodloužení 3:4

Ve 22. kole juniorské Extraligy zavítaly na led Litvínova Pardubice. Zápas přinesl celkem sedm branek, včetně té vítězné z prodloužení. Skóre sice otevřeli domácí, ale hosté otočili na 1:3, takže ke konci utkání to byli právě Litvínovští, kteří museli vynaložit své síly, aby dostali zápas do prodloužení.
Více >