Mládež 27.12.2017
Autor: Ondřej Vlk

Bronz s devatenáctkou? Skvělý zážitek, září Josef Myšák

L i t v í n o v - O Vánocích se v Litvínově ukázal Josef Myšák, který aktuálně působí v americké NAHL v týmu Austinu Bruins. Litvínovský obránce se před sezónou rozhodl zkusit štěstí v zámoří a svého kroku rozhodně nelituje. ”Je to úplně jiný svět, jiná mentalita. Nedá se to vůbec srovnat s Českem,” přibližuje Myšák.
This text will be replaced


V Austinu působí od září a svůj krok odejít hodnotí jako nejlepší možný. "Jsem ve skvělé rodině, lidi tu jsou všichni přátelští, nikdo nikomu nic nezávidí," září Myšák. 

Srovnat se se zámořským stylem hokeje není pro hráče z Evropy snadné, méně se hraje s pukem a hokej je daleko přímočařejší. "Ze začátku jsem se trochu rozkoukával, ale dali mi v klubu dost času i prostoru a teď už se cítím výborně," dodává.

Českému hokeji chybí konkurence. V juniorských týmech trenéři často lepí sestavu, musí hrát na patnáct hráčů, protože jich více k dispozici nemají. "V Austinu je na každé místo pět hráčů, všichni se perou o sestavu. Každý musí o své místo bojovat, když nebojuje nahradí ho někdo jiný. Ta konkurence je opravdu obrovská a nikdo si nedovolí nic vypustit," popisuje Myšák podmínky ve svém týmu.

 

Bratr staršího Josefa Jan válí v Litvínově momentálně za starší dorost. V týmu má roli tahouna a pravidelně reprezentuje Česko ve výběru U16. "Bráchu sleduju pořád, jsem s ním v kontaktu, telefonuju s ním a držím mu palce. Co předvádí je neskutečné, to se nedá srovnávat. Až mě to někdy zaráží, ale jsem za to moc rád a přeji mu, aby se mu co nejvíce dařilo."

Josef Myšák letos naskočil i do reprezentace a s devatenáctkou vybojoval na skvěle obsazeném turnaji World Junior A Challenge 2017 bronzové medaile. "Nominaci jsem ani moc nečekal, byl jsem za ní moc rád. Kluci z týmu tady v Austinu za mnou přišli a všichni mi gratulovali k tomu, že jsem pozvánku do nároďáku dostal," uzavírá. 

Celý rozhovor:
Mládež včera

Shánět prostředky je těžké, ale o budoucnost litvínovského hokeje se nebojím, říká Kamil Havelka

Šéf litvínovské mládeže Kamil Havelka se v obsáhlém rozhovoru rozpovídal o aktuální ekonomické situaci, spolupráci s A-týmem nebo vývoji mladých hráčů.
Více >
Junioři před 2 dny

PŘEHLED: Kdo před novou sezonou opustil litvínovskou juniorku?

Litvínovští junioři se v nadcházející sezoně budou muset obejít bez tří hráčů ročníku 2000, které čeká přesun do seniorské kategorie. Koho už v černožluté juniorce neuvidíme?
Více >
Rozhovory - Junioři 06.07.2020

V Litvínově jsem toho zažil hodně, přemítá Dufek. Co říká na kapitánskou zkušenost?

Dalším hráčem, který v nadcházejícím ročníku nebude pokračovat v litvínovské juniorce, je Ondřej Dufek. Loňský kapitán a rodák z Moravy strávil na severu Čech podstatnou část hokejového dospívání, nyní je před ním přesun do dospělého hokeje.
Více >