Rozhovory 04.01.2020
Autor: Šimon Kadeřávek

Byl to pro mě výjimečný zápas, říká Richard Jarůšek

Litvínov odehrál utkání pod širým nebem, zápas s pražskou Spartou nakonec těsně prohrál o jednu branku. Hlavní postavou byl vousatý útočník Richard Jarůšek. Ještě před rokem oblékal dres soupeře, nyní patří k nejproduktivnějším hráčům Vervy. Jak vnímal celé Open Air a samotné utkání?
Meteorologické prognózy nebyly k ambicióznímu projektu smírné, nad stadionem se proháněly dešťové přeháňky. Organizátoři měli strach, aby se tento fakt neprojevil na kvalitě ledu. „Oproti včerejšku byl led kvalitní. Odehrály se na něm zápasy a tréninky a bylo to lepší,“ řekl na začátek rozhovoru litvínovský útočník. „Měli jsme obavy, že bude pršet, ale to se nakonec nestalo,“ odpověděl na otázku ohledně počasí.

Zajímavostí zápasu byly také průhledné mantinely. Některým hráčům může tato změna vadit a rozhodit je v orientaci na hřišti. „Já jsem si toho ani nevšiml,“ řekl bodře Jarůšek. „Spíše mě zarazily jiné mantinely, byly pružnější a puk se jinak odrážel,“ komentoval „venkovní“ hřiště. Podle statistik navštívilo utkání 32 tisíc diváků. „Fanoušky jsem slyšel a byl to skvělý zážitek,“ pochválil diváckou kulisu.

Zápasy pod otevřenou střechou jsou záležitostí spíše zámořské NHL, a proto je pro tuzemské hráče OpenAir velkým zážitkem. Jinak tomu není ani u Richarda Jarůška. „Překvapila mě celková atmosféra a hraní pod širým nebem je samo o sobě zážitek,“ hodnotil dále.

Bývalý útočník Sparty byl na ledě hodně vidět. Ve druhé třetině mohl vstřelit branku, když se hnal na Machovského. Z úniku trefil tyčku, když chtěl dorážet, přišel tvrdý pád na branku. „Soustředil jsem se na dorážku, najednou přišla hrazda do zad,“ přiblížil klíčové momenty. Ve třetí třetině sice Jarůšek vstřelil branku, ale na body to nakonec nestačilo.
Rozhovory - Žáci dnes

Maštalířský: Radši mám nahrávku než gól. Jaký má hokejový cíl?

Nejproduktivnější hráč ústecké skupiny v soutěži devátých tříd? Matěj Maštalířský. Čtrnáctiletý útočník v uplynulém ročníku bodově řádil a od nadcházející sezony bude bojovat o místo v sestavě litvínovského dorostu.
Více >
Konto našeho srdce 14.05.2020

Konto našeho srdce opět pomohlo mostecké nemocnici

Dnes jsme předali za klub HC VERVA Litvínov ochranné pomůcky pro mostecké lékaře. Dar převzal primář MUDr. Miroslav Peleška spolu s hlavní sestrou Mgr. Šárkou Gregušovou.
Více >
Rozhovory - Žáci 10.05.2020

Holčák: Nemůžu se dočkat, až zase vlezu do bruslí. Jaký je jeho hokejový cíl?

Do dorostu se od nové sezony posune velmi silný ročník 2005, který ve své kategorii dosud neměl konkurenci. Jedním z jeho důležitých článků je útočník Tomáš Holčák. Jak se na přechod těší a jak hodnotí uplynulý ročník?
Více >