Rozhovory 30.09.2018
Autor: Tereza Čubanová

Čekání na výstroj? Už jsem napsal i Ježíškovi, směje se J. Janus

Zimní stadion Ivana Hlinky se stává nedobytnou pevnost. Verva tady zatím neztratila ani bod a mimo to vyhrála už šesté utkání v řadě. Své o tom ví i ochránce litvínovské svatyně Jaro Janus. ”Na tabulku zatím osobně nekoukám, jsem jen rád že sbíráme body a výhry přibývají. Určitě se budeme snažit to ještě natáhnout,” pochvaluje si litvínovský brankář.
Šesté kolo hokejové extraligy odehrál Litvínov doma proti Kohoutům z Olomouce. Verva opět vyhrála a získala všechny 3 body pro sebe. Hanáci ale nedali Litvínovu nic zadarmo, první třetinu ovládli 1:0 a chemikům pěkně zatopili. Jenže Verva ukázala, že se nevzdává a utkání nakonec otočila ve svůj prospěch. Základem úspěchu je litvínovský gólman Jaro Janus. "Je to velmi příjemné. V neděli po zápase můžu spokojený přijít domů. Vyhráli jsme, jsme na čele tabulky. Užívám si to." hodnotí své působení v Litvínově Janus."Určitě bylo očekávání, že se začne trošku vyhrávat. Myslím si, že jsme trochu překvapili tím, že jsme šest zápasů v řadě vyhráli. Takže spokojenost na všech stranách." raduje se z prozatimního průběhu sezóny muž, jenž hájí litvínovskou klec.

Žáci dnes

PĚTKA: Dohrávka ve znamení prohry a exhibice proti Bílině

Po krátké odmlce se vrhli do akce litvínovští páťáci. Ty čekala dvě domácí utkání, nejdříve změřili síly s regionálním rivalem z Chomutova, poté vyzvali Bílinu. V dohrávce s Piráty brali nakonec body hosté. V případě utkání s bílinským soupeřem si černožluté naděje zastřílely a vyhrály o šestnáct branek.
Zápasy - Dorost před 2 dny

Liberecký debakl, Litvínov prohrál pod Ještědem 2:8

Nadstavbová část dorostenecké Extraligy je v plném proudu. V rámci sobotního programu zavítali černožlutí do Liberce, kde čelili místním Tygrům. Tabulkově do utkání vcházeli lépe hosté, kteří měli na modrobílé náskok sedmi bodů. Chemici ale selhali a osmkrát inkasovali.
Zápasy - Junioři před 2 dny

Derby pro Energii, junioři po špatné třetí třetině prohráli 1:4

L i t v í n o v - Druhé juniorské Podkrušnohorské derby opanovali hokejisté Karlových Varů. Tým z lázeňského města se do vedení dostal zásluhou Holuba, ještě v první třetině srovnal Bartoš. V prostřední části hry branka nepadla, a tak o výsledku klání rozhodla třetí perioda, kterou domácí chemici prohráli 0:3.