Rozhovory 19.05.2020
Autor: Ondřej Mach

Chtěli bychom napravit loňskou sezonu, snad nezklamu, říká po příchodu Patrik Zdráhal

Jednou z útočných posil, které Verva představila v posledních dnech, je forvard Patrik Zdráhal. Pětadvacetiletý útočník podepsal s klubem roční smlouvu s opcí, předtím působil v Plzni nebo Vítkovicích.
Spekulace o Zdráhalově příchodu se objevovaly už nějakou dobu, přestup však byl oficiálně potvrzen až v neděli. „Táhlo se to docela dlouho, kolem dvou tří týdnů. Volal mi agent a říkal, že Litvínov má zájem. Potom mi volal pan Hynek i litvínovský trenér a nějak mi nastínili, jakou bych měl mít roli,“ přibližuje mladý útočník. 

Rodák z Ostravy se během uplynulé sezony stěhoval z mateřských Vítkovic do Plzně, sám ale uznává, že se mu příliš nedařilo. „Nejde ani tak o body, ale předvedená hra nebyla nic extra. Měl jsem 21 bodů, ale rok předtím jsem měl 25 a doufal jsem, že se ještě zlepším. Myslel jsem si, že se moje bodové konto může zvýšit. To se nepovedlo,“ vypráví. 

„Chtěl bych restartovat uplynulou sezonu, která se mi příliš nepovedla a navázat na tu předchozí, kdy se mi docela dařilo a nehrál jsem špatně. Buduje se tady nový tým, chtěli bychom napravit tu loňskou sezonu,“ tvrdí Zdráhal. 

V Litvínově věří, že rozvinou Zdráhalův potenciál. Vždyť v mládí vyzkoušel prestižní juniorskou soutěž QMJHL a v ročníku 2018/19 nasázel za Vítkovice sedmnáct branek. 

Mimo to v mládežnických letech hojně reprezentoval a na kontě má i deset startů za seniorskou reprezentaci. „Reprezentace je jedna z nejvyšších met. Chtěl bych se tam znovu dostat, ale uvidíme, jak se bude dařit. Záleží na mně, jak chytnu šanci a ukážu se,“ myslí si Zdráhal.

Přesun přes celou republiku však může být velmi náročný. „Je to těžké, hlavně to cestování. Na dálnici to fakt stojí, protože je tam osmdesát kilometrů zúžení. Je to otravné, ale jak jsou teď volné víkendy, tak se budu snažit dojíždět do Ostravy. Mám tam rodinu a přítelkyni.“

A co by Zdráhal chtěl přinést do sestavy Vervy? „Rychlost, dravost a určitě nějaké góly. Snad se to bude dařit a nezklamu,“ uzavírá. 
Mládež dnes

Kmenoví hráči HC Litvínov mají slevu na Skatemill centrum v Litvínově!

Na základě nově navázané spolupráce pro další sezóny jsme uzavřeli dohodu s HC Litvínov, sportovní spolek, kde klub pro své členy z upravené ceny v rámci (Covid-19) pro Ústecký kraj přispěje 200 Kč při samostatné tréninkové jednotce a 100 Kč za osobu při společné tréninkové jednotce.
Více >
Preview - Dorost dnes

Dokáže dorost zapomenout na smolnou prohru? Ve čtvrtek změří síly s Kladnem, zápas s Hvězdou odložen

Sezona se teprve rozjíždí, ale litvínovské naděje už mají za sebou dvě utkání. V prvním dokázali Severočeši vybojovat cennou výhru, v tom dalším nechali dva body Mladé Boleslavi. Šanci na reparát budou mít už tento čtvrtek, kdy vyzvou kladenské Rytíře. Víkendový zápas s Hvězdou byl přeložen na 6. října.
Více >
Zápasy - Dorost 19.09.2020

Dobrý výkon dorostenců zhatily individuální chyby, Mladá Boleslav odváží dva body

Druhé kolo Extraligy dorostu se odehrálo na Zimním stadionu Ivana Hlinky, litvínovští dorostenci chtěli navázat na svůj úspěch v úvodním zápase sezony v Chomutově. Nicméně, po dobrém výkonu v prvních dvou třetinách si ze zápasu s Mladou Boleslaví odnášejí pouze bod.
Více >