Preview - Dorost 24.09.2019
Autor: Petr Význer

Dorost ve středu čeká výjezd do Třemošné

Litvínovské mladíky po vítězném tažení minulým týdnem čeká soupeř z Třemošné. Tým ze západu obsazuje sedmou příčku v tabulce, mezitím co hráči z Podkrušnohoří se vyšplhali na třetí příčku. Jak dopadne souboj týmů, které loni odehrály dvě výsledkově vyrovnaná utkání se dozvíme ve středu 25.9. od 16:10.
Dorost vstoupí do utkání s Třemošnou v dobrém rozpoložení, vždyť ze čtyř odehraných zápasů hned tři vyhrál a s devíti body se pohybuje na třetím místě! V předešlých utkáních rozstřílel Hvězdu Praha 9:1 a naposledy porazil PZ Kladno 4:1.

Proti Kladnu se na začátku utkání trefil z dorážky Slavík. V sérii branek z dorážky pokračoval po Vopatově akci Adámek. Kadár parádní střelou od modré čáry divákům ukázal, že Litvínov umí góly dávat i z jiného prostoru, než z toho předbrankového. Branku útěchy pro Kladno vstřelil díky svému skvělému postavení Cihelka, který dostal puk do šibenice. Tečku za utkáním udělal Brouček a bylo to znovu doklepnutí za brankáře, který předtím vyrazil střelu Kuchaře. 

Martin Tvrzník se k zápasu vyjádřil takto: "Dnes je jediné pozitivní to, že jsme vyhráli. Jinak se nám zápas vůbec nelíbil. Neproměňujeme šance. Nemůžeme hrát s tím přístupem, že máme v hlavách to, že je to o něco slabší soupeř. Musíme se naučit hrát pořád stejně, bojovat od začátku do konce a nečekat, že se soupeř porazí sám. Vítězství bereme, super tři body, ale výkon nebyl ideální."

Meteoru Třemošná to v letošní sezoně tolik nešlape. Z dosavadních čtyř utkání vyhrál jedinkrát, a to 7:1 proti pražské Kobře. V posledním utkání se potkal s karlovarskou Energií. V zápase inkasoval pětkrát a skóroval pouze jednou, zásluhou Krasanovského. 

Loni se Litvínov a Třemošná utkali jen ve dvou případech. V domácím zápase uspěl Meteor v prodloužení (4:3). V Litvínově také úřadovali domácí. Krocker a dva zásahy Broučka znamenaly tříbrankové vedení pro chemiky, ale Holý dvěma trefami snížil na rozdíl jediné branky. Vedení o tři branky navrátili na stranu týmu ze severu Čech Kočárek se Slavíkem. O zdramatizování zápasu se postarali Beníšek a Steinbrücker, ale klid na hokejky domácím vrátil Beran a Litvínov tak slavil zisk plného počtu bodů. 

Zápas v Třemošné začíná v 16:10!
Rozhovory - Žáci včera

Maštalířský: Radši mám nahrávku než gól. Jaký má hokejový cíl?

Nejproduktivnější hráč ústecké skupiny v soutěži devátých tříd? Matěj Maštalířský. Čtrnáctiletý útočník v uplynulém ročníku bodově řádil a od nadcházející sezony bude bojovat o místo v sestavě litvínovského dorostu.
Více >
Konto našeho srdce 14.05.2020

Konto našeho srdce opět pomohlo mostecké nemocnici

Dnes jsme předali za klub HC VERVA Litvínov ochranné pomůcky pro mostecké lékaře. Dar převzal primář MUDr. Miroslav Peleška spolu s hlavní sestrou Mgr. Šárkou Gregušovou.
Více >
Rozhovory - Žáci 10.05.2020

Holčák: Nemůžu se dočkat, až zase vlezu do bruslí. Jaký je jeho hokejový cíl?

Do dorostu se od nové sezony posune velmi silný ročník 2005, který ve své kategorii dosud neměl konkurenci. Jedním z jeho důležitých článků je útočník Tomáš Holčák. Jak se na přechod těší a jak hodnotí uplynulý ročník?
Více >