Dorost 03.09.2019
Autor: Šimon Kadeřávek

Dorostenecký tým odhalil jména pro nový ročník

Už za 10 dní vyjedou litvínovské naděje vstříc nové sezoně, v prvním kole změří síly s Kladnem. Trenér Martin Tvrzník odhalil soupisku, se kterou bude chtít uspět. V ní nechybí několik klíčových jmen, celkově seznam čítá 26 hráčů.
O souhru v brankovišti se bude starat trio Čermák, Ešler a Herkommer. V uplynulé sezoně odchytal největší porci zápasů právě prvně jmenovaný, byl také u dvou proher s Plzní, což znamenalo konec v play off. Zbytek utkání si spravedlivě rozdělili Ešler s Herkommerem a dost podobně to bude i novém ročníku.

V defenzivě bude i nadále pokračovat nejproduktivnější bek Lukáš Hocelík, k ruce mu bude například Jakub Kadár či Tomáš Minařík. V zadních řadách se objevila dvě nová jména, obranu se pokusí vyztužit Ondřej Filip a David Martínek. Více šancí by měl v týmu dostat Jan Vlášek či Václav Hynek.

Útok patří uzdravenému Marku Slavíkovi. Šikovný hokejista chyběl dorosteneckému týmu na závěr sezony a bylo to znát. Brankáře bude děsit také aktivní Dominik Brouček, který dokázal v minulém ročníku nasbírat 55 bodů. Vysoká produktivita se také očekává například od Marka Krockera či Davida Skuhrovce. Novou tváří v útočné třetině je Jan Pačan.

První zápas se hraje již 12. září na ledě Litvínova.

Kompletní soupiska dorostu pro sezonu 2019/20:

Brankáři: Čermák David, Ešler Josef, Herkommer Petr

Obránci: Filip Ondřej, Hocelík Lukáš, Hora Matěj, Hynek Václav, Kadár Jakub, Kuchař Jakub, Martínek David, Minařík Tomáš, Vlášek Jan, Werner Adam

Útočníci: Adámek Martin, Beran Vít, Brouček Dominik, Dej Daniel, Hauptvogel David, Kočárek Vojtěch, Krocker Marek, Pačan Jan, Postl Ondřej, Skuhrovec David, Slavík Marek, Špaček Jiří, Vopat Jan
Zápasy - Junioři před 2 dny

První domácí výhra! Juniorka zvítězila nad Hradcem 4:1

L i t v í n o v - Černožlutí junioři dnes před vlastními fanoušky porazili hradecký Mountfield 4:1. Chemici o výsledku rozhodli v prvních deseti minutách, kdy vstřelili tři branky a náskok už udrželi. Skvělým výkonem se stejně jako v předchozích zápasech blýskl brankář Zajíček.
Zápasy - Dorost před 2 dny

Smolný zápas, Litvínov neudržel s Karlovými Vary vedení a prohrál 4:3

Druhé kolo ELIOD Extraligy dorostu svedlo dohromady dva týmy, kterým se start do nové sezony povedl. Černožlutí porazili kladenské Rytíře, Západočeši zase zvítězili nad Hvězdou Praha. První třetina vyzněla lépe pro hosty, nicméně Energie dokázala dotáhnout dvoubrankové manko. V samém závěru dokonce vstřelili domácí rozhodující gól a dokonali...
Preview - Junioři před 3 dny

Junioři v sobotu na domácím ledě zkusí vyzrát na Hradec Králové

Juniorská soutěž pokračuje sobotním kolem, v němž se Litvínov postaví hradeckému Mountfieldu. Druhý domácí zápas v nové sezoně startuje ve 13:00.