Preview A-tým 04.09.2019
Autor: Ondřej Mach

Generálka na extraligu, Verva ve čtvrtek vyzve Ústí nad Labem

Poslední přípravné utkání před blížícím se startem Tipsport Extraligy sehrají černožlutí ve čtvrtek na domácím ledě proti Ústí nad Labem. Zápas, který již bude probíhat v extraligovém režimu, začíná v 17:30.

Chemici zahájili sezonu a posílili kvůli zraněním

Příprava vrcholí, chemici už příští pátek vyjedou na led proti brněnské Kometě k prvnímu zápasu nového ročníku TELH. O tom, zda jsou dobře připraveni, by mohlo napovědět poslední přátelské utkání s Ústím nad Labem. 

Litvínov měl po drážďanském turnaji zhruba deset dní volno od zápasových povinností. Klub mezitím uspořádal tiskovou konferenci, na které poodhalil týmové cíle a následně s fanoušky zahájil sezonu na předsezónním Vervování.

„Udělali jsme v kádru i realizačním týmu několik změn, o kterých si myslíme, že nás dovedou do pater tabulky zaručujících play off. V nastolené koncepci klubu jsme se rozhodli jít na postu trenérů cestou našich odchovanců. Přivedli jsme do obranných řad nové tváře a do sezony vstupujeme s jasným cílem hrát play off,“ uvedl generální ředitel klubu a hlavní trenér A-týmu Jiří Šlégr. 

Na stabilním rozpočtu se bude opět většinově podílet majoritní vlastník klubu, skupina Unipetrol, která podporuje litvínovský hokej už od konce druhé světové války.

„Do jednašedesáté společné extraligové sezony vstupujeme s vervou a také s očekáváním, že výkony našeho mužstva budou stejné, jako jsou výkony našeho paliva Verva – to znamená prémiové! Stejně důležité jako výkony extraligového mužstva je pro nás ale i podpora mládeže, které se chceme i nadále věnovat a prohlubovat spolupráci mládežnických oddílů s naším prvním mužstvem,“ řekl optimisticky Tomasz Wiatrak, generální ředitel skupiny Unipetrol. 


Spolupráce A-týmu s mládežnickým spolkem HC Litvínov bude probíhat i nadále. Pokračovat bude nejen zapojování talentovaných juniorů do tréninků prvního mužstva, ale i kooperace mezi hráči A-týmu a trenéry žákovských kategorií. 

Na začátku tohoto týdne byli chemici vzhledem k okolnostem nuceni posílit. Ze Sparty získali na měsíční zkoušku bývalého reprezentanta Richarda Jarůška. „Vzhledem ke zranění našeho klíčového útočníka Jakuba Petružálka jsme se rozhodli před začátkem extraligové soutěže angažovat důrazného a přímočarého hráče, který umí pracovat v předbrankovém prostoru,“ okomentoval přesun Šlégr. 

To však z příchodů nebylo všechno. Hned den nato byl potvrzen návrat Marka Trončinského na sever Čech. Stejně jako v Jarůškově případě se jedná o měsíční zkoušku. „Angažování obránce Trončinského nás přimělo z důvodu zranění obránců Šticha a Šestáka. Blíží se start sezony a víme, co můžeme od Marka očekávat, tak jsme se dohodli zatím na měsíčním působení v našem týmu,“ vysvětlil litvínovský trenér.

Ústecká obměna

Tým z krajského města za sebou má nepovedenou sezonu, ve které byl po Kadani druhým nejhorším týmem soutěže. Ústí naposledy hrálo play off v sezoně 2016/17, od té doby vždy končilo v dolních patrech tabulky. Možná proto se vedení severočeského klubu rozhodlo pro radikální řez soupiskou. 

Kádr opustilo celkem čtrnáct hráčů, většina z nich si našla jiné angažmá v první lize. Posilami se stali především mladí talentovaní hokejisté. Tou největší je zřejmě Tomáš Vildumetz, jenž v minulém ročníku válel za Kladno a ve městě na břehu Labe bude hostovat.
 
Opomenout však nelze ani Pavla Korduleho, Petra Maršouna nebo Jakuba Wojnara. Z Kladna navíc v srpnu dorazili brankář David Stahl, obránci Václav Veber, Jakub Müller, Adam Zich, útočníci Ondřej Bláha, Martin Bláha, Adam Kalaj a Matyáš Filip.

V přípravě se mužstvu příliš nedařilo, po úvodní výhře nad Kadaní přišla série šesti porážek. V předposledním klání si Ústí poradilo s Benátkami nad Jizerou a poté rozstřílelo Děčín 8:1. Po zápase s Litvínovem klub čeká zahájení ročníku proti partnerskému Kladnu.

Sestavy z posledního utkání

HC VERVA Litvínov: Janus (Honzík) - Kubát, Jánošík, Ščotka, Říha, Baláž, Doudera - Lukeš, Hübl (A), Válek - Kašpar, Myšák, Hanzl - Gerhát, Mikúš, Helt - Trávníček (C), Jícha, Jurčík - Svoboda

Hokej Ústí nad Labem s.r.o.: Volke - Zukal, Zdvořáček (A), Veber, Mareš, Zich, Müller - Havel, Merta, Procházka (C), Maršoun (A), Wojnar, Kordule, Kalaj, Bláha O., Bláha M.
Rozhovory - Žáci včera

Maštalířský: Radši mám nahrávku než gól. Jaký má hokejový cíl?

Nejproduktivnější hráč ústecké skupiny v soutěži devátých tříd? Matěj Maštalířský. Čtrnáctiletý útočník v uplynulém ročníku bodově řádil a od nadcházející sezony bude bojovat o místo v sestavě litvínovského dorostu.
Více >
Konto našeho srdce 14.05.2020

Konto našeho srdce opět pomohlo mostecké nemocnici

Dnes jsme předali za klub HC VERVA Litvínov ochranné pomůcky pro mostecké lékaře. Dar převzal primář MUDr. Miroslav Peleška spolu s hlavní sestrou Mgr. Šárkou Gregušovou.
Více >
Rozhovory - Žáci 10.05.2020

Holčák: Nemůžu se dočkat, až zase vlezu do bruslí. Jaký je jeho hokejový cíl?

Do dorostu se od nové sezony posune velmi silný ročník 2005, který ve své kategorii dosud neměl konkurenci. Jedním z jeho důležitých článků je útočník Tomáš Holčák. Jak se na přechod těší a jak hodnotí uplynulý ročník?
Více >