Rozhovory 16.10.2019
Autor: Ondřej Mach

Jarůšek o motivaci proti Spartě: Chtěl jsem se ukázat

Zápas dvou obratů a devíti branek mezi Spartou a Litvínovem v úterý ovládli Pražané. Návrat do 02 Areny při něm prožil Richard Jarůšek, poslední akvizice Vervy. Jak se cítil?
Chemici v Praze inkasovali už po půl minutě, třemi brankami během první třetiny ale nepříznivý stav otočili. Vyrovnávací gól měl na svědomí právě Richard Jarůšek, který se tak trefil ve čtvrtém klání v řadě. „Tušil jsem, kam puk půjde. Sparta hraje pořád to samé, nahazuje puky. Dvakrát se mi to podařilo vystihnout,“ popisuje vousatý forvard okolnosti prvního černožlutého zásahu. 

I přesto, že Sparta ve zbývajícím čase dotahovala, se jí podařilo vyválčit dva body v prodloužení. „Vedli jsme o dva góly a mysleli jsme si, že vyhrajeme. Nakonec bereme jen bod,“ smutní Jarůšek. „Už se nám to párkrát stalo. Nevím, kde je problém. Po první třetině jsme věděli, že Sparta bude muset zabrat. Měli bychom si to pohlídat, to se nám nepodařilo.“

Pro osmadvacetiletého rodáka z Brna se jednalo o výjimečný duel, právě ze Sparty zamířil na sever Čech kvůli nedostatečnému hernímu vytížení. „Hrálo se mi dobře. Něco jsem tady zažil, určitě jsem se rád vrátil. Jenom škoda, že to nebylo za tři body.“

„Chtěl jsem se ukázat, ale bral jsem to jako každý jiný zápas. Chtěl jsem panu trenérovi dokázat, že hokej hrát umím. Bohužel jsme nevyhráli,“ naráží na nepřízeň sparťanského kouče Kruppa. 

Svěřenci trenéra Šlégra tak sice zdvojnásobili bodový zisk z venkovních zápasů, pořád z nich však mají jen dva body. „Měli jsme to dotáhnout do vítězného konce. Před zápasem bychom určitě bod brali, teď je to škoda,“ uzavírá Jarůšek. 

Celý rozhovor s Richardem Jarůškem:


Zápasy - Junioři před 3 dny

Brno bylo nad síly juniorů, chemici prohráli 1:4

L i t v í n o v - Po úspěšném klání proti Jihlavě přišla prohra. Kometa dala litvínovským juniorům lekci z produktivity a zaslouženě si domů odváží tři body. Jediným úspěšným střelcem byl v oslabení Jaroslav Fišer.
Více >
Zápasy - Dorost před 3 dny

Dorostenci porazili Spartu 2:1 po nájezdech!

L i t v í n o v - Černožlutí dorostenci si podruhé v řadě připsali dva body za výhru po nastaveném čase. Tentokrát porazili Spartu, která šla v první třetině do vedení. Ve druhé třetině vyrovnal Marek Krocker a vítězný nájezd si připsal obránce Jakub Kadár.
Více >
Zápasy - Junioři 15.11.2019

Junioři otočili duel s Jihlavou a po výhře 6:3 berou tři body

L i t v í n o v - První zápas po reprezentační pauze zvládli černožlutí junioři za tři body. Utkání s Duklou se přitom dlouho nevyvíjelo dobře, chemici museli až do druhé třetiny dotahovat. V poslední periodě však nasázeli tři branky a slaví plný bodový zisk. Dvěma brankami se na něm podepsal obránce Robert Bártek.
Více >