Rozhovory 16.10.2019
Autor: Ondřej Mach

Jarůšek o motivaci proti Spartě: Chtěl jsem se ukázat

Zápas dvou obratů a devíti branek mezi Spartou a Litvínovem v úterý ovládli Pražané. Návrat do 02 Areny při něm prožil Richard Jarůšek, poslední akvizice Vervy. Jak se cítil?
Chemici v Praze inkasovali už po půl minutě, třemi brankami během první třetiny ale nepříznivý stav otočili. Vyrovnávací gól měl na svědomí právě Richard Jarůšek, který se tak trefil ve čtvrtém klání v řadě. „Tušil jsem, kam puk půjde. Sparta hraje pořád to samé, nahazuje puky. Dvakrát se mi to podařilo vystihnout,“ popisuje vousatý forvard okolnosti prvního černožlutého zásahu. 

I přesto, že Sparta ve zbývajícím čase dotahovala, se jí podařilo vyválčit dva body v prodloužení. „Vedli jsme o dva góly a mysleli jsme si, že vyhrajeme. Nakonec bereme jen bod,“ smutní Jarůšek. „Už se nám to párkrát stalo. Nevím, kde je problém. Po první třetině jsme věděli, že Sparta bude muset zabrat. Měli bychom si to pohlídat, to se nám nepodařilo.“

Pro osmadvacetiletého rodáka z Brna se jednalo o výjimečný duel, právě ze Sparty zamířil na sever Čech kvůli nedostatečnému hernímu vytížení. „Hrálo se mi dobře. Něco jsem tady zažil, určitě jsem se rád vrátil. Jenom škoda, že to nebylo za tři body.“

„Chtěl jsem se ukázat, ale bral jsem to jako každý jiný zápas. Chtěl jsem panu trenérovi dokázat, že hokej hrát umím. Bohužel jsme nevyhráli,“ naráží na nepřízeň sparťanského kouče Kruppa. 

Svěřenci trenéra Šlégra tak sice zdvojnásobili bodový zisk z venkovních zápasů, pořád z nich však mají jen dva body. „Měli jsme to dotáhnout do vítězného konce. Před zápasem bychom určitě bod brali, teď je to škoda,“ uzavírá Jarůšek. 

Celý rozhovor s Richardem Jarůškem:


Rozhovory - Junioři 06.07.2020

V Litvínově jsem toho zažil hodně, přemítá Dufek. Co říká na kapitánskou zkušenost?

Dalším hráčem, který v nadcházejícím ročníku nebude pokračovat v litvínovské juniorce, je Ondřej Dufek. Loňský kapitán a rodák z Moravy strávil na severu Čech podstatnou část hokejového dospívání, nyní je před ním přesun do dospělého hokeje.
Více >
Rozhovory - Junioři 03.07.2020

Martin Pejsar o budoucnosti, letech v mládeži nebo dospělém hokeji

Jeho čas v mládežnických kategoriích chemiků se nachýlil. Brankáře Martina Pejsara čeká v dalším ročníku velký krok, a to přechod do seniorského hokeje. „Pár nabídek se mi naskytlo, podle toho se budu rozhodovat,“ říká dvacetiletý gólman.
Více >
Konto našeho srdce 29.06.2020

O víkendu proběhla první grilovačka s Kontovkou

Petr Kalinovič se v loňské sezóně zapojil do soutěže Kontovka, kde fanynky a fanoušci HC VERVA Litvínov přispívají na transparentní účet za kanadské body vybraného hráče. Petr si vybral Františka Lukeše a díky jeho kanadským bodům dosáhl na nejvyšší cenu, kterou je grilovačka od Konta našeho srdce. Na sobotním grilování předal František Lukeš...
Více >