A-tým 07.10.2020
Autor: Vladislav Kollert

Je to neuvěřitelný pocit, září po draftu Myšák

Jan Myšák byl zvolen zástupci NHL jako nejvýše postavený Čech v letošním draft, z 48. pozice si ho vybral Montreal Canadiens. V exkluzivním rozhovoru bezprostředně po draftu se pochlubil svými pocity a vyhlídkami do budoucna.

Jsou to necelé dvě hodiny po draftu - jaké jsou tvé pocity bezprostředně po draftování?

Pořád se ještě trochu klepu, ale je to úplně super. Je to těžké popsat, ale je to taková menší odměna za práci, kterou jsem dělal strašně dlouho. Je to první krůček k tomu mému snu, k té NHL, takže jsem z toho nadšený.

Co říkáš na tu pozici na draftu? Byl jsi nervózní z toho dlouhého čekání?

Byl jsem nervózní už v tom prvním kole, když si mě nikdo nevzal. Dneska už se to taky trochu táhlo a to čekání bylo více vyčerpávající. Jsem ale hrozně rád, že už je to za mnou a že je to právě Montreal, klub s obrovskou historií. Nemůžu se už dočkat, až tam pojedu a ukážu, co umím.
Jan Myšák s dresem Montrealu

S kým jsi draft sledoval? Dnes i včera? 

Včera jsme měli menší draft party s rodinou, přijel i trenér Jakub Čutta, agent Michal Sivek, trenér Kotrla. Byli tu vlastně lidé, kteří mi nejvíce pomohli i v těch nejhorších chvílích, hlavně rodiče. Bratr už bohužel odjel. 

Už jsi říkal, že Montreal je klub s obrovskou historií, vyhráli konkrétně 24 Stanley Cupů. Jak jsi spokojen s tím, že si tě vybrali právě oni a ne někdo jiný?

Myslím si, že tu spokojenost ani nemohu popsat. Klub je to velký, fanouškovská základna je neuvěřitelná. Nemůžu se dočkat, až začnu dělat první krůčky v té organizaci. Musím makat, abych se do toho týmu dostal. Bude to hodně práce, ale nic nemožné, takže se do toho s radostí zítra pustím. 

Jsou na plánu i nějaké oslavy?

S rodinou a s kamarády to oslavíme, ale žádné extra oslavy to nebudou. Zítra je další den, musím zase jít makat, abych byl o něco blíže tomu svému snu. V neděli navíc máme zápas, takže se musím soustředit hlavně na tohle.

 Rozhovor s Janem Myšákem lze nalézt i na našem facebooku:


Záznam z 48. volby draftu, ve které byl Jan Myšák vybrán Montrealem:


Konto našeho srdce 19.11.2020

Kyslíkové koncentrátory budou sloužit široké veřejnosti

Konto našeho srdce společně s našimi partnery Nadačním fondem Hair Servis Pomáhá a společností Kovosreal s.r.o. společně zakoupili 3 kyslíkové koncentrátory pro dlouhodobou oxygenoterapii v celkové částce 75 000 Kč, Terapie pomocí těchto přístrojů je určena k léčbě nemocných s chronickou respirační insuficiencí vzniklou na podkladě plicních...
Více >
Konto našeho srdce 17.11.2020

Pan Stanislav si konečně zajede k lékaři na svém novém skútru

Před 16 lety, ve věku 35 let byla panu Stanislavu Svobodovi z Ústí nad Labem, diagnostikována diagnóza autoimunitního onemocnění, které postihuje centrální nervový systém. Standova pohyblivost se trvale zhoršuje a je stále komplikovanější pomocí kompenzační pomůcky, tedy chodítku, dojít k lékaři, na úřad nebo na nákup.
Více >
Rozhovory - Junioři 13.11.2020

Nová posila juniorky Čech: Litvínov je super město, kolektiv je taky výborný

Litvínovská juniorka před aktuální prapodivnou sezonou přivítala i jednu novou tvář. K týmu se připojil útočník Daniel Čech, který loni nastupoval za Hořovice a PZ Kladno.
Více >
×
Dnes v 17:30 | Muži
HC VERVA Litvínov
HC Olomouc