Rozhovory - Žáci 21.04.2020
Autor: Petr Význer

Je velká škoda, že byla sezona předčasně ukončena, říká nadějný útočník Petružálek

Jakub Petružálek, synovec a jmenovec litvínovského útočníka Jakuba Petružálka, byl letos jednou z opor šesté třídy. Co prozradil v rozhovoru?
Šestá třída se letos umístila na třetím místě s minimální ztrátou na první Chomutov. "Úplně jsme to neočekávali, ale podle výsledků v sezoně jsem myslel, že soutěž vyhrajeme. Je velká škoda, že sezona byla předčasně ukončena, ale samozřejmě si uvědomuji, že zdraví je na prvním místě," řekl po nedokončené sezoně jeden z tahounů týmu. Letos zvládl odehrát i třináct utkání mezi sedmáky, kteří se ve své soutěži umístili na opačném konci tabulky. "Řekl bych, že v šesté třídě máme více vyrovnanější družstvo a hrajeme týmověji jako celek," okomentoval rozdíly mezi kategoriemi mladý forward. 

"Lépe jsem se cítil v kategorii šesté třídy, protože jak už jsem už zmínil, hrajeme více týmověji, a za druhé se k tomu přidají výhry v utkáních," vyzdvihl Hüblovu družinu. Během působení v obou věkových kategoriích odehrál celkem 28 zápasů, v nichž si připsal celkem 53 bodů za 32 branek a 21 asistencí. "Body jsou to hezké, ale víc mě těší týmový úspěch. Vcelku jsem spokojený, na druhou stranu je vždy co zlepšovat."

"Dříve jsem chodil na střelby. Momentálně se snažím připravovat doma sám. Radím se se svým strejdou o cvičeních navíc," prozradil, jak zlepšuje své schopnosti. "V kariéře bych chtěl pokračovat co možná nejdéle, samozřejmě zatím určitě v Litvínově. Co bude dál je ještě hodně daleko," odpověděl, kde vidí svou nejbližší budoucnost.

A ke komu mladý útočník vzhlíží? "Hráčů je víc, z domácí scény jsou to dva, hráč Litvínova a můj strýc Jakub Petružálek, druhý za vše, co dokázal Jaromír Jágr. Ze zahraničních soutěží David Pastrňák," sdělil na závěr.
Rozhovory - Junioři 06.07.2020

V Litvínově jsem toho zažil hodně, přemítá Dufek. Co říká na kapitánskou zkušenost?

Dalším hráčem, který v nadcházejícím ročníku nebude pokračovat v litvínovské juniorce, je Ondřej Dufek. Loňský kapitán a rodák z Moravy strávil na severu Čech podstatnou část hokejového dospívání, nyní je před ním přesun do dospělého hokeje.
Více >
Rozhovory - Junioři 03.07.2020

Martin Pejsar o budoucnosti, letech v mládeži nebo dospělém hokeji

Jeho čas v mládežnických kategoriích chemiků se nachýlil. Brankáře Martina Pejsara čeká v dalším ročníku velký krok, a to přechod do seniorského hokeje. „Pár nabídek se mi naskytlo, podle toho se budu rozhodovat,“ říká dvacetiletý gólman.
Více >
Konto našeho srdce 29.06.2020

O víkendu proběhla první grilovačka s Kontovkou

Petr Kalinovič se v loňské sezóně zapojil do soutěže Kontovka, kde fanynky a fanoušci HC VERVA Litvínov přispívají na transparentní účet za kanadské body vybraného hráče. Petr si vybral Františka Lukeše a díky jeho kanadským bodům dosáhl na nejvyšší cenu, kterou je grilovačka od Konta našeho srdce. Na sobotním grilování předal František Lukeš...
Více >