Preview - Junioři 13.09.2019
Autor: Ondřej Mach

Junioři v sobotu na domácím ledě zkusí vyzrát na Hradec Králové

Juniorská soutěž pokračuje sobotním kolem, v němž se Litvínov postaví hradeckému Mountfieldu. Druhý domácí zápas v nové sezoně startuje ve 13:00.
Litvínovští mladíci za sebou mají domácí premiéru, když ve středu tak úplně neobstáli proti pardubickému Dynamu. Chemici podobně jako v duelu proti Spartě vedli, o náskok ale přišli a následně neuspěli v samostatných nájezdech. Po dvou bodech zapsali Dan Bartoš (1+1) a nový kapitán Ondřej Dufek (0+2).

Jako klíčový článek černožluté sestavy se zatím jeví brankář Šimon Zajíček. Začátek nového ročníku zastihl libereckého odchovance ve skvělé formě, kdy si průměrně připisuje 39 zákroků na zápas a obdrží pouhých 1,58 gólů.

Na čele litvínovského bodování jsou Lukáš Stehlík (2+2) a Ondřej Dufek (1+3).

Juniorka Mountfieldu nevstoupila do turnaje O Pohár DHL ideálně. V prvním klání podlehla v přetahované s Olomoucí až po nájezdech a brala tak pouze bod. "Musíme se naučit hrát více důrazně, prohráváme osobní souboje, prohráváme kotouče v obraném i útočném pásmu, jsme strašně nezodpovědní. Pracovali jsme na tom v létě, ale pořád to nevypadá tak, jak bychom chtěli. Musíme dále pracovat, abychom byli úspěšný tým," láteřil trenér David Kočí.

Jeho svěřenci si však jeho rady nevzali příliš k srdci, neboť den nato nestačili na Zlín v poměru 5:6. Hradec dvakrát prohrával o tři branky, předvedl ale slušnou stíhací jízdu. Na vyrovnání i přesto nedosáhl.

Lodivod Východočechů tentokrát viděl hlavní příčinu porážky ve špatné defenzivě. "Bylo to takové divné utkání; uděláme jednu dvě chyby a jsme za ně okamžitě potrestáni gólem. To samozřejmě týmu nepomůže na psychice, po první třetině to bylo už 1:3… Pořád děláme ty stejné minely v obraně, na tom musíme zapracovat. Do útoku nám to šlape, tam jezdíme, ale do defenzívy se hráčům moc nechce, což potřebujeme zlepšit," uvedl.

Bodování týmu vévodí Petr Poppel (3+3), jenž v utkání proti Beranům zapsal čtyři body. Na druhém místě je s pěti body Matěj Morong (3+2). Hradecké juniory ještě v pátek čeká zápas s chomutovskými Piráty.

Přijďte juniory v sobotu podpořit! Úvodní buly bude vhozeno ve 13:00
Zápasy - Junioři dnes

Doma znovu vítězně, junioři přetlačili Motor 2:1 po prodloužení

L i t v í n o v - Černožlutá juniorka si dnes na domácím ledě připsala další dva body za výhru proti českobudějovickému Motoru. Jako první sice šli do vedení hosté, chemici však ještě během první třetiny srovnali díky Adamu Šubrtovi. Rozhodující branku pak až v nastaveném čase vsítil David Jindra.
Zápasy - Dorost dnes

Konečně výhra! Po povedené první třetině porazili dorostenci Hvězdu 3:1

Litvínovské dorostence nečekal vůbec lehký úkol, v rámci 12. kola ELIOD Extraligy dorostu narazily na pražskou Hvězdu. Černožlutí chtěli odčinit třízápasovou sérii bez výhry, což se jim nakonec povedlo. Díky produktivitě v úvodní části hry vyhráli 3:1, když minutu před koncem kosmeticky upravil skóre Borodenko.
Zápasy - Junioři včera

Vítězný návrat! Junioři doma srazili Kladno 4:3

L i t v í n o v - Litvínovská juniorka dnes na domácím ledě uspěla a přehrála kladenské Rytíře 4:3. V napínavém duelu došlo k několika obratům, vítěznou branku dal na konci druhé periody Jakub Šarlinger. Už zítra se černožlutí postaví Českým Budějovicím.