Preview - Junioři 14.11.2019
Autor: Ondřej Mach

Juniorka se dvakrát představí doma, narazí na Jihlavu a Brno

Po čtrnácti dnech se litvínovská dvacítka vrací na domácí stadion. V pátek a sobotu zabojuje o další body proti soupeřům z jihu - Jihlavě a Brnu. Páteční duel začíná v 17:00, v sobotu bude úvodní buly vhozeno v 16:00.
Napříč řadou soutěží probíhala minulý týden reprezentační přestávka. Výjimkou se v rámci turnaje O Pohár DHL stali litvínovští junioři, kteří měli na programu předehrávku 31. kola proti Českým Budějovicím. Utkání na jihu začali lépe domácí, když se v osmé minutě ujali vedení zásluhou Hrubce. Minutu nato však srovnal Háva a smírný stav panoval až do 26. minuty, kdy se prosadil hostující Stehlík.

Motor se na odpověď zmohl tři minuty před druhou sirénou a vítěze nakonec musely určit až samostatné nájezdy. V neoblíbené litvínovské disciplíně měli tentokrát více štěstí svěřenci trenéra Mrázka, z jihočeské metropole si tak odvezli dva body za výhru 3:2.

„Byl to jeden z těch slabších juniorských zápasů. Obě družstva nepředvedla nic extra, takže ta remíza byla spravedlivá a nájezdy, to už je loterie,“ zhodnotil duel stručně trenér Radek Mrázek.

Junioři se momentálně nacházejí na šestém místě velmi vyrovnané tabulky. Zapracovat by měli především na přesilových hrách, které jsou statisticky druhé nejhorší v celé soutěži (10,26 %). Na druhou stranu se zase pyšní velmi dobrým oslabením (89,19 %).

Týmovému bodování vévodí Přemysl Svoboda (9+13), za ním je David Jindra (8+9). Mezi obránci je na tom bodově nejlépe Ondřej Baláž (2+7), v brankovišti je jedničkou Šimon Zajíček

Jihlavští jsou na samotném dne soutěže, v nové sezoně zatím výhru slavili jen třikrát. Dukla většinu říjnových zápasů strávila na venkovních stadionech, přičemž z šesti klání vybojovala jen bod. Návrat na domácí led zvládl celek z Vysočiny dobře, když porazil Zlín 5:2. Den poté ale nestačil na Olomouc těsně 1:2.

Duel s Morou začali lépe domácí, v páté minutě otevřel skóre svoji druhou letošní brankou Čermák. Pět minut poté srovnali kohouti krok díky Roseckému a vítězný gól vstřelil těsně před koncem druhé periody útočník reprezentační osmnáctky Handl.

„Naprosto vyrovnaný zápas, myslím si, že jsme byli i chvílemi lepší. Rozhodl produktivnější tým a myslím si, že ve druhé třetině, kde jsme měli pět nebo šest obrovských šancí, které jsme buď nedokázali vyřešit správně a nebo jsme jimi pohrdli a nakonec jsme dostali půl minuty před koncem gól do šatny,“ smutnil po zápase kouč Štěpán Moravec.

Dukla potřebuje body jako sůl a nyní se pro ně vydá do severočeského Litvínova. Jedním z problémů vysočinské družiny je nepříliš častá střelba, jihlavští střelci vyšlou na soupeřovu branku průměrně jen 28,63 střeleckých pokusů (nejhorší v soutěži).

Na čele jihlavské produktivity je Patrik Čermák (2+8), nejlepším střelcem je Jindřich Kardoš (6+2). V brance nejvíce prostoru dostává Ondřej Chaloupek

Druhým víkendovým sokem černožlutých bude brněnská Kometa. Ta je na tom tabulkově o něco hůře než Litvínov, modrobílí v současnosti drží deváté místo. Brněnští půjdou do ostrého klání po téměř třítýdenní pauze.

Poslední soutěžní utkání odehráli Moravané na ledě kladenských Rytířů. A byla z toho pořádná přestřelka. Středočeši za výhrou vykročili v první periodě, v níž vstřelili tři branky. Ve druhé dvacetiminutovce svůj náskok ještě navýšili a po zbytek času vývoj střetnutí kontrolovali. Dotahování Komety přišlo pozdě, Kladno doma zvítězilo 7:4.

Brněnští těží z vynikající úspěšnosti přesilových her, která dosahuje 30 %. Kromě toho mají i dobré oslabení: třetí nejlepší v soutěži.

V dresu Komety najdete nejproduktivnějšího hráče celého turnaje. Není jím nikdo jiný než Michal Kunc, jenž už nasázel devatenáct branek a přidal devět asistencí. Mezi třemi tyčemi se střídají Matěj Rachůnek a Jakub Kubík
Mládež dnes

Kmenoví hráči HC Litvínov mají slevu na Skatemill centrum v Litvínově!

Na základě nově navázané spolupráce pro další sezóny jsme uzavřeli dohodu s HC Litvínov, sportovní spolek, kde klub pro své členy z upravené ceny v rámci (Covid-19) pro Ústecký kraj přispěje 200 Kč při samostatné tréninkové jednotce a 100 Kč za osobu při společné tréninkové jednotce.
Preview - Dorost dnes

Dokáže dorost zapomenout na smolnou prohru? Ve čtvrtek změří síly s Kladnem, zápas s Hvězdou odložen

Sezona se teprve rozjíždí, ale litvínovské naděje už mají za sebou dvě utkání. V prvním dokázali Severočeši vybojovat cennou výhru, v tom dalším nechali dva body Mladé Boleslavi. Šanci na reparát budou mít už tento čtvrtek, kdy vyzvou kladenské Rytíře. Víkendový zápas s Hvězdou byl přeložen na 6. října.
Zápasy - Dorost 19.09.2020

Dobrý výkon dorostenců zhatily individuální chyby, Mladá Boleslav odváží dva body

Druhé kolo Extraligy dorostu se odehrálo na Zimním stadionu Ivana Hlinky, litvínovští dorostenci chtěli navázat na svůj úspěch v úvodním zápase sezony v Chomutově. Nicméně, po dobrém výkonu v prvních dvou třetinách si ze zápasu s Mladou Boleslaví odnášejí pouze bod.