Mládež 27.05.2018
Autor: Klára Červená

Kluci zvládli hrát proti starším hokejistům, říká Jaroslav Hübl

Sezona se jim celkem vydařila. Na turnaji pátých tříd se vyšplhali nad pražskou Spartu. Dokonce si odnesli bronz. Trenér Jaroslav Hübl shrnul průběh sezony páté třídy.
Celou sezonu pátá třída podávala kvalitní výkony. „Se sezonou jsem celkem spokojený, přestože jsme stáli proti starším klukům. Vsadili jsme na ročník narození, kdežto ostatní mužstva hrála na mladší žáky, tak se v jednom týmu setkaly dva ročníky. Překvapilo mě, jak dobře kluci zvládli hrát proti starším hokejistům, než byli oni sami,“ myslí si trenér páté třídy Jaroslav Hübl. Přesto se jedna překážka našla. „Problémem bylo, že si naši kluci moc nevěřili, když nastoupili starší hokejisté. Ne, že by se úplně báli hrát, ale sebevědomí neměli takové, jako kdyby se měli utkat se stejně starými soupeři. Přeci jen bylo vidět, že ostatní jsou větší a silnější. Trochu nás přetlačili, ale jinak si myslím, že jsme podávali dobré výkony,“ vysvětlil trenér.

Na velikonočním turnaji pátých tříd se svěřencům Jaroslava Hübla podařilo ukořistit bronzovou medaili. „Kluci na turnaji překvapili, protože hráli opravdu skvěle. Zúčastnilo se hodně silných a kvalitních mužstev, tak i bronz je velký úspěch,“ řekl Hübl. Nejlepším střelcem turnaje se stal Jakub Petružálek. „Přestože Jakub Petružálek věkově patří do nižší třídy, hrál výborně. Navíc hodně trénoval, ale přestože mu turnaj vyšel, měl by střelbu ještě zlepšit. Šance má ale velké. U Sebastiána Prejzy je to obráceně. Má vynikající střelu a výborné zakončení, jen na bruslení by měl trochu zapracovat. Největší oporou týmu byl ale Jindřich Koky,“ uzavřel trenér.
Dorost před 3 dny

PŘEHLED: Málo trestných minut a příležitosti v juniorce aneb neúplný ročník dorostenecký obránců

V rámci shrnutí uplynulé sezony se zaměříme na defenzivu litvínovského dorostu. Trenéři zapojili do hry deset beků, přičemž několik z nich dostalo šanci v juniorce. Mladíci v neúplném ročníku hladce postoupili do vyřazovacích bojů, kde obsadili dvanáctou příčku. Kterému obránci se nejvíce dařilo a kdo zlepšil svou nedisciplinovanost?
Více >
Rozhovory - Žáci 02.04.2020

Mým snem je chytat v NHL, říká mladý brankář Sklenička

Oporou v brankovišti šesté třídy byl v předčasně skončené sezoně Marek Sklenička. Mladý gólman si připsal i několik startů v dresu sedmičky a předváděl velmi dobré výkony. Co prozradil v rozhovoru?
Více >
Junioři 30.03.2020

PŘEHLED: Kdo v juniorce střežil brankoviště?

Sezona 2019/20 je pro litvínovskou juniorku už nějakou dobu u konce. V následujících týdnech se podíváme na letošní výkony černožlutých mladíků, postupně shrneme ročník v podání brankářů, obránců a útočníků. Jak si vedli maskovaní muži?
Více >