Rozhovory 29.01.2020
Autor: Ondřej Mach

Konečně mi to tam padlo, oddechl si rekordman Hübl. Co říká na posily?

Černožlutí zvládli úterní duel proti Plzni a do tabulky si připsali tři důležité body za výhru 5:1. Dvěma góly se na ní podílel i veterán Viktor Hübl, který v utkání překonal extraligový rekord v počtu odehraných zápasů v základní části.
„Pocity mám výborné, protože jsme vyhráli. Teď potřebujeme každý bod, koukáme hlavně dolů, ať se odtamtud odlepíme a sezonu nějakým způsobem zachráníme,“ řekl Hübl na úvod. 

Pro severočeskou ikonou to bylo extraligové utkání s pořadovým číslem 1034: litvínovský forvard se tak dostal před Františka Ptáčka. „Vůbec jsem to nevěděl, tyhle čísla zatím nesleduju. Možná až po kariéře si k tomu sednu a budu spokojený, ale zatím to nějak neřeším,“ vyprávěl autor 373 extraligových branek. 

Hübl se přitom na další zásah docela dlouho načekal, naposledy skóroval před jedenácti zápasy. „Už předtím jsem měl šance, teď to tam konečně padlo. Konečně jsem týmu pomohl nějakým gólem, to je jenom dobře.“

Vervě ke zlepšeným výkonům pomohly i dvě poslední akvizice obránci Michal Moravčík a Akim Aliu. „V obou zápasech jste to sami viděli. Michal Moravčíka nám asi seslalo samo nebe, ten nám hodně pomůže. Akim se do toho dostává, dneska už to bylo zase o něco lepší, dal gól. Myslím, že hrál výborně,“ chválil Hübl své nové spoluhráče. 

V pátek chemiky čeká důležitý zápas proti Pardubicím, který by mohl výrazně promluvit do boje o záchranu. Hübl si ale tlak zatím nepřipouští. „Já bych to tak nebral, ještě bude dost zápasů. Ale určitě to bude důležité utkání, ideální by bylo bodovat, abychom se od nich odlepili. Ale ne se zase upřít jen k jednomu zápasu,“ zakončuje litvínovský srdcař. 

Celý rozhovor s Viktorem Hüblem:

Fotogalerie

Rozhovory - Žáci dnes

Mým snem je chytat v NHL, říká mladý brankář Sklenička

Oporou v brankovišti šesté třídy byl v předčasně skončené sezoně Marek Sklenička. Mladý gólman si připsal i několik startů v dresu sedmičky a předváděl velmi dobré výkony. Co prozradil v rozhovoru?
Více >
Junioři před 3 dny

PŘEHLED: Kdo v juniorce střežil brankoviště?

Sezona 2019/20 je pro litvínovskou juniorku už nějakou dobu u konce. V následujících týdnech se podíváme na letošní výkony černožlutých mladíků, postupně shrneme ročník v podání brankářů, obránců a útočníků. Jak si vedli maskovaní muži?
Více >
Žáci 28.03.2020

SOUHRN: Litvínovská pátá třída obsadila osmou příčku, podívejte se na průběh sezony

Jedno utkání zbývalo odehrát severočeským páťákům, ti o něj samozřejmě přišli kvůli pandemii koronaviru. Nade vší pochybnost by ale udrželi osmé místo a zakončili by na něm celý ročník. Jaký průběh měla celá sezona a kdo svými výkony vynikal?
Více >