Rozhovory 06.11.2018
Autor: Ondřej Vlk

Kvalitních obránců je na trhu málo, říká generální ředitel J. Šlégr

Verva předvedla parádní vstup do sezóny, ale brankostroj se po odchodu Karla Kubáta zadrhl a Litvínov se začal střelecky trápit. Chemiky může v poslední době těšit jediné, že si nahráli dostatek bodů v úvodu soutěže. Jenže týmy zespodu tabulky se kvapem přibližují a Verva potřebuje především zlepšit mizernou koncovku, která tým z Podkrušnohoří v posledních kolech hodně trápí.
"Jakýkoliv gól přichází především z tréninku, hráči si to musí uvědomit. Jsem rád, že v posledním zápase začali konečně střílet na bránu i obránci. Když budeme hrát poctivě a hodně střílet, tak věřím, že nám to tam zase bude padat. Musíme tomu ale jít naproti, nemůžeme čekat na zázrak, nemůžeme čekat, že budeme hrát krásný hokej a dávat góly do prázdné branky, tak to v dnešním hokeji nefunguje," lamentuje generální ředitel klubu Jiří Šlégr.

Litvínovští se trápí hlavně v přesilových hrách. Po odchodu Karla Kubáta do KHL přestaly přesilové hry fungovat a zatím litvínovští nenalezli cestu jak se ze střelecké krize probudit. Litvínov dál hledá ofenzivního obránce, ale situace na trhu není jednoduchá. "Kvalitních obránců po celé světě není dost. Oslovili jsme kolem deseti beků v průběhu odchodu Karla Kubáta a třikrát už to vypadalo, že je to na spadnutí. Měli jsme připravené konkrétní smlouvy a konkrétní dohody, ale nedopadlo to. Máme něco připraveného a tentokrát věřím, že to dopadne, že se naše rozhodnutí povede a daný hráč do týmu zapadne. Bližšší informace bychom měli mít snad do konce týdne," říká Jiří Šlégr.

Celý rozhovor s Jiřím Šlégrem:

Rozhovory - Junioři 11.07.2019

Kapitán juniorky Bartoš: Na loňskou sezonu chceme navázat. Změnu pravidel vítá

Do startu DHL Juniorské ligy akademií zbývají ještě téměř dva měsíce, týmy už však za sebou mají velkou část letní přípravy. V krátkém rozhovoru se o změnách pravidel, cílech do dalšího ročníku a letní přestávce rozpovídal kapitán Dan Bartoš.
Více >
Mládež 05.07.2019

Útočník Jindra je juniorským mistrem světa v inline hokeji

Čeští junioři na mistrovství světa v inline hokeji v Barceloně dosáhli skvělého úspěchu. Ve čtvrtek ve finále turnaje porazili USA 5:2 a vybojovali nejcennější kov. Jedním z hráčů byl i útočník litvínovské juniorky David Jindra.
Více >
Mládež 04.07.2019

Svoboda byl nominován na kemp U20 ve Finsku

Další pozvánku na kemp reprezentace do dvaceti let obdrželo jedno z příjemných překvapení loňské sezony - Přemysl Svoboda. Mladý útočník se v červenci zúčastní přípravného kempu a čtyř zápasů ve finském Vierumäki.
Více >