Tiskové zprávy 01.05.2020
Autor: Tisková zpráva

Legenda pokračuje! Viktor Hübl podepsal novou smlouvu

Skvělá zpráva pro litvínovské fanoušky. V nové sezóně bude v černožlutém dresu nadále válet jednačtyřicetiletý matador Viktor Hübl. Extraligový rekordman tak přidá další sezónu na severu Čech. V klubu podepsal roční smlouvu.
Šikovný centr s Litvínovem spojil téměř celou svou bohatou kariéru. Sezóna 2020/2021 bude jeho osmnáctou v litvínovském dresu. Mimo Litvínov působil v extralize také ve Slavii a Českých Budějovicích. Zkušený forvard odehrál za Litvínov 879 zápasů, ve kterých vstřelil 289 gólů a přidal 371 asistencí. Se 660 body je o dvacet bodů druhý za klubovou legendou Ivanem Hlinkou. V počtu asistencí je v klubových statistikách na prvním místě. „Jsem rád, že jsem se domluvil na další smlouvě. Těší mě, že noví trenéři projevili zájem, abych pokračoval. Body teď už neřeším, člověk chce být prospěšný týmu. Je pěkné, že se mi v Litvínově dařilo a doufám, že ještě přispěji nějakými body, aby nová sezóna byla lepší,“ říká Viktor Hübl.

Viktor Hübl odehrál i přes čtyřicet reprezentačních zápasů, ale do zahraničí z české extraligy nikdy neodešel. Jeho největším úspěchem byl zisk mistrovského titulu v sezóně 2014/2015, kdy ovládl i bodování celé soutěže. V loňské sezóně se stal nejlepším střelcem v historii nejvyšší soutěže v základní části. Ve svých jednačtyřiceti letech odehrál v uplynulé sezóně všech 52 zápasů základní části s bilancí 37 bodů (19+18) a byl druhým nejproduktivnějším hráčem týmu. Svými výkony si vysloužil nový roční kontrakt. „Jednání s Viktorem byla velice rychlá a vstřícná. Jsem rád, že jsme se domluvili na další spolupráci. Podepsat Viktora bylo naší prioritou, na které jsme od začátku s trenéry shodli. Je hrající legendou litvínovského hokeje a věk je u něj jen číslo,“ říká generální ředitel Pavel Hynek. 

Statistiky Viktora Hübla: 

Rozhovory - Junioři včera

V Litvínově jsem toho zažil hodně, přemítá Dufek. Co říká na kapitánskou zkušenost?

Dalším hráčem, který v nadcházejícím ročníku nebude pokračovat v litvínovské juniorce, je Ondřej Dufek. Loňský kapitán a rodák z Moravy strávil na severu Čech podstatnou část hokejového dospívání, nyní je před ním přesun do dospělého hokeje.
Více >
Rozhovory - Junioři 03.07.2020

Martin Pejsar o budoucnosti, letech v mládeži nebo dospělém hokeji

Jeho čas v mládežnických kategoriích chemiků se nachýlil. Brankáře Martina Pejsara čeká v dalším ročníku velký krok, a to přechod do seniorského hokeje. „Pár nabídek se mi naskytlo, podle toho se budu rozhodovat,“ říká dvacetiletý gólman.
Více >
Konto našeho srdce 29.06.2020

O víkendu proběhla první grilovačka s Kontovkou

Petr Kalinovič se v loňské sezóně zapojil do soutěže Kontovka, kde fanynky a fanoušci HC VERVA Litvínov přispívají na transparentní účet za kanadské body vybraného hráče. Petr si vybral Františka Lukeše a díky jeho kanadským bodům dosáhl na nejvyšší cenu, kterou je grilovačka od Konta našeho srdce. Na sobotním grilování předal František Lukeš...
Více >