A-tým 23.04.2020
Autor: Ondřej Mach

Litvínov si připomíná pět let od titulu, historický triumf trefil Lukeš

Na den přesně před pěti lety se litvínovští hokejisté poprvé v historii klubu stali mistry České republiky. Sedmý zápas v Třinci hraný 23. dubna 2015 Verva ovládla v poměru 2:0 a odstartovala velkolepé oslavy klubu z nejmenšího extraligového města.
Většina litvínovských fanoušků ten moment nikdy nevymaže z paměti. Běžela poslední minuta sedmého zápasu finálové série s Třincem, na výsledkové tabuli svítil stav 0:1… Oceláři chybovali při rozehrávce u levého mantinelu, kotouče se zmocnil Viktor Hübl a nezištně ho nabídl před prázdnou branku parťákovi Františku Lukešovi, který svým druhým gólem stvrdil zisk mistrovského titulu. 

V následujících hodinách, dnech a týdnech se v malém městě na severu Čech bouřlivě slavil úspěch, kterého se dočkala generace velkých hráčů kolem Jiřího Šlégra, Martina Ručinského, Kamila Piroše a dalších. Neopomenutelnou součástí zlaté sezony byli trenéři Radim Rulík a Miloslav Hořava starší. 

Klub na cestě za titulem ve čtvrtfinále vyřadil Pardubice, v semifinále si poradil s brněnskou Kometou, a přestože ve finále ztratil slibný náskok 3:1 na zápasy, vítěznou radost už si vzít nenechal. Na kompletní přehled tehdejších extraligových mistrů se můžete podívat ZDE

Junioři včera

PŘEHLED: Kdo před novou sezonou opustil litvínovskou juniorku?

Litvínovští junioři se v nadcházející sezoně budou muset obejít bez tří hráčů ročníku 2000, které čeká přesun do seniorské kategorie. Koho už v černožluté juniorce neuvidíme?
Více >
Rozhovory - Junioři 06.07.2020

V Litvínově jsem toho zažil hodně, přemítá Dufek. Co říká na kapitánskou zkušenost?

Dalším hráčem, který v nadcházejícím ročníku nebude pokračovat v litvínovské juniorce, je Ondřej Dufek. Loňský kapitán a rodák z Moravy strávil na severu Čech podstatnou část hokejového dospívání, nyní je před ním přesun do dospělého hokeje.
Více >
Rozhovory - Junioři 03.07.2020

Martin Pejsar o budoucnosti, letech v mládeži nebo dospělém hokeji

Jeho čas v mládežnických kategoriích chemiků se nachýlil. Brankáře Martina Pejsara čeká v dalším ročníku velký krok, a to přechod do seniorského hokeje. „Pár nabídek se mi naskytlo, podle toho se budu rozhodovat,“ říká dvacetiletý gólman.
Více >