A-tým 31.05.2019
Autor: Ondřej Vlk

Litvínov zkouší polského útočníka Pawla Zygmunta

S litvínovskou Vervou se začal připravovat polský útočník Pawel Zygmunt, který je v Litvínově na zkoušce. Pod Krušnými horami se mihl už před třemi lety, kdy se v Litvínově objevila pětice polských hráčů, kteří čtrnáct dní poznávali rozdíly mezi českým a polským hokejem.
K hráčům A-týmu se v letní přípravě připojil devatenáctiletý talentovaný polský útočník Pawel Zygmunt. Urostlý forvard nastupoval v juniorech i seniorech za Cracovia Krakow. Objevil se i v reprezentaci U20, kde odehrál turnaj mistrovství světa D1B. Připsal si i start za seniorský národní tým Polska. V Litvínově se objevil už před třemi lety v rámci čtrnáctidenní stáže, kde pětice polských hráčů poznávala český hokej. "Před třemi lety k nám přijelo pět talentovaných polských hokejistů, aby si vyzkoušeli jaký je rozdíl mezi českým a polským hokejem. Čtrnáct dní tu s námi trénovali a jevili se velmi dobře. Pawel, který z nich byl nejlepší a je talentem polského hokeje se k nám letos připojil. Byli jsme v dlouhodobé komunikaci a rozhodli jsme se, že bychom ho mohli vyzkoušet, jak se za ty roky posunul. Uvidíme, jestli bude nějaká možnost ho využít ať už u nás v juniorech nebo máme nastavenou spolupráci s Litoměřicemi. Je tu proto, aby se seznámil s tím, jak to tady máme nastavené. Až zahájíme přípravu na ledě, tak uvidíme, jak na tom je a co bude dál," vysvětluje generální ředitel klubu Jiří Šlégr.

Statistiky Pawla Zygmunta:

Zápasy - Junioři před 3 dny

Brno bylo nad síly juniorů, chemici prohráli 1:4

L i t v í n o v - Po úspěšném klání proti Jihlavě přišla prohra. Kometa dala litvínovským juniorům lekci z produktivity a zaslouženě si domů odváží tři body. Jediným úspěšným střelcem byl v oslabení Jaroslav Fišer.
Více >
Zápasy - Dorost před 3 dny

Dorostenci porazili Spartu 2:1 po nájezdech!

L i t v í n o v - Černožlutí dorostenci si podruhé v řadě připsali dva body za výhru po nastaveném čase. Tentokrát porazili Spartu, která šla v první třetině do vedení. Ve druhé třetině vyrovnal Marek Krocker a vítězný nájezd si připsal obránce Jakub Kadár.
Více >
Zápasy - Junioři 15.11.2019

Junioři otočili duel s Jihlavou a po výhře 6:3 berou tři body

L i t v í n o v - První zápas po reprezentační pauze zvládli černožlutí junioři za tři body. Utkání s Duklou se přitom dlouho nevyvíjelo dobře, chemici museli až do druhé třetiny dotahovat. V poslední periodě však nasázeli tři branky a slaví plný bodový zisk. Dvěma brankami se na něm podepsal obránce Robert Bártek.
Více >