A-tým 31.05.2019
Autor: Ondřej Vlk

Litvínov zkouší polského útočníka Pawla Zygmunta

S litvínovskou Vervou se začal připravovat polský útočník Pawel Zygmunt, který je v Litvínově na zkoušce. Pod Krušnými horami se mihl už před třemi lety, kdy se v Litvínově objevila pětice polských hráčů, kteří čtrnáct dní poznávali rozdíly mezi českým a polským hokejem.
K hráčům A-týmu se v letní přípravě připojil devatenáctiletý talentovaný polský útočník Pawel Zygmunt. Urostlý forvard nastupoval v juniorech i seniorech za Cracovia Krakow. Objevil se i v reprezentaci U20, kde odehrál turnaj mistrovství světa D1B. Připsal si i start za seniorský národní tým Polska. V Litvínově se objevil už před třemi lety v rámci čtrnáctidenní stáže, kde pětice polských hráčů poznávala český hokej. "Před třemi lety k nám přijelo pět talentovaných polských hokejistů, aby si vyzkoušeli jaký je rozdíl mezi českým a polským hokejem. Čtrnáct dní tu s námi trénovali a jevili se velmi dobře. Pawel, který z nich byl nejlepší a je talentem polského hokeje se k nám letos připojil. Byli jsme v dlouhodobé komunikaci a rozhodli jsme se, že bychom ho mohli vyzkoušet, jak se za ty roky posunul. Uvidíme, jestli bude nějaká možnost ho využít ať už u nás v juniorech nebo máme nastavenou spolupráci s Litoměřicemi. Je tu proto, aby se seznámil s tím, jak to tady máme nastavené. Až zahájíme přípravu na ledě, tak uvidíme, jak na tom je a co bude dál," vysvětluje generální ředitel klubu Jiří Šlégr.

Statistiky Pawla Zygmunta:

Žáci dnes

SOUHRN: Litvínovská pátá třída obsadila osmou příčku, podívejte se na průběh sezony

Jedno utkání zbývalo odehrát severočeským páťákům, ti o něj samozřejmě přišli kvůli pandemii koronaviru. Nade vší pochybnost by ale udrželi osmé místo a zakončili by na něm celý ročník. Jaký průběh měla celá sezona a kdo svými výkony vynikal?
Více >
Mládež před 2 dny

Prohlášení předsedy HC Litvínov Kamila Havelky ke COVID-19

Prohlášení předsedy mládeže HC Litvínov, sportovní spolek.
Více >
Dorost před 2 dny

Jak se dařilo dorostenecký brankářům? Nejvíce se činil Čermák

Mladé naděje v neúplné sezoně obsadily dvanáctou příčku. Litvínovští úspěšně překonali nástrahy základní části a mířili do play off. To kvůli pandemii koronaviru neproběhne. Velký podíl na dobrém výsledku mají gólmani, v brankovišti Litvínova se vystřídali tři. Jak se jim vedlo v uplynulé sezoně?
Více >