Rozhovory - Junioři 03.07.2020
Autor: Ondřej Mach

Martin Pejsar o budoucnosti, letech v mládeži nebo dospělém hokeji

Jeho čas v mládežnických kategoriích chemiků se nachýlil. Brankáře Martina Pejsara čeká v dalším ročníku velký krok, a to přechod do seniorského hokeje. „Pár nabídek se mi naskytlo, podle toho se budu rozhodovat,“ říká dvacetiletý gólman.
Jak to vypadá s tvou blízkou budoucností? Kde bys mohl chytat příští rok?
Pro mě je prioritou odchytat co nejvíce zápasů a nasbírat tím zkušenosti v dospělém hokeji. Pár nabídek se mi naskytlo, podle toho se budu rozhodovat.

V mládeži Litvínova jsi strávil dohromady pět let. Co ti to dalo do další kariéry?
Díky panu Orctovi a panu Podešvovi jsem měl snad nejlepší brankářské tréninky v republice. Také jsem už od mladšího dorostu měl příležitost se účastnit tréninků s áčkem, což mi velmi pomohlo. Za tu dobu jsem poznal spoustu výborných lidí. 
 
Máš nějaký specifický zážitek, který ti utkví v paměti?
Za mě to je rozhodně zápas za áčko v extralize, a to hlavně kvůli fanouškům. Byl to neskutečný zážitek být na ledě s kamarády před tolika lidmi, kteří vytvořili úžasnou atmosféru. Jako třešnička na dortu pro mě byla děkovačka. To byl celoživotní zážitek, který bych si jednou chtěl zopakovat.

Pojďme k uplynulé sezoně. Jak ji vnímáš z týmového hlediska?
Řekl bych, že byla rozjetá výborně. Poté jsme narazili na sérii proher, která rozhodla o zbytku soutěže.

A z osobního?
Snažil jsem se ze sebe vydat vše. Jestli to stačilo na nasazení do utkání, to bylo na rozhodnutí trenérů.

Máš představu, proč jsi nedostával tolik příležitostí jako v předchozím roce?
Jak jsem říkal v minulé odpovědi, tohle záleží hlavně na trenérech.

V sezoně 2018/19 jsi v Bílině poprvé nakoukl do dospělého hokeje. Jaká to pro tebe byla zkušenost?
Ve srovnání s rozlítaným juniorským hokejem je to něco úplně jiného. Hráči mají úplně jiný systém hry, a to se mění s každou ligou.

Myslíš, že jsi na přechod mezi muže připravený?
Cítím se tak. Bude záležet jen na sbírání zkušenosti a práci na sobě ve všech směrech. K tomu mi pomůže hlavně velká zápasová vytíženost. 

Co tvoje letní příprava?
Připravoval jsem se s kamarády, kteří také hledají angažmá. Po měsíci jsem se připojil k týmu Klatov a trénoval s nimi. Už teď se cítím natěšený a připravený na nadcházející sezonu.

Dáváš si do budoucna nějaký hokejový cíl?
Chci na sobě pracovat a soustředit se hlavně na přítomnost. Dostat ze sebe to nejlepší v dané chvíli. To je pro mě teď nejdůležitější. Ale jak jsem říkal, ještě bych rád nakoukl do extraligy. 

Konto našeho srdce před 2 dny

Dezinfekci, roušky a dezinfekční gely získalo 19 neziskovek z Mostu a okolí

Konto našeho srdce připravilo se spolkem Diahelp - svaz diabetiků z.s. ve spolupráci se skupinou Unipetrol, firmou Schubert a společností Zopas (Máme rádi vlasy). Zajištění dezinfekce a ochranných pomůcek pro devatenáct neziskových organizací na Mostecku
Více >
Konto našeho srdce před 3 dny

Malému Pavlíkovi pomohou dárky, které nadělovalo Konto našeho srdce a partner Sedláček Trucks

Pavlík je desetiletý chlapec, který trpí psychomotorickou retardací. Ke své léčbě potřebuje pomůcky, které nehradí pojišťovna. Z tohoto důvodu nás požádala sestra oddělení dětské neurologické poradny mostecké nemocnice paní Karla Jankovičová o pomoc. S dětským oddělením mostecké nemocnice spolupracujeme už přes rok a v době první vlny koronaviru...
Více >
Konto našeho srdce 19.11.2020

Kyslíkové koncentrátory budou sloužit široké veřejnosti

Konto našeho srdce společně s našimi partnery Nadačním fondem Hair Servis Pomáhá a společností Kovosreal s.r.o. společně zakoupili 3 kyslíkové koncentrátory pro dlouhodobou oxygenoterapii v celkové částce 75 000 Kč, Terapie pomocí těchto přístrojů je určena k léčbě nemocných s chronickou respirační insuficiencí vzniklou na podkladě plicních...
Více >
×
Dnes v 16:00 | Muži
HC Sparta Praha
HC VERVA Litvínov