Rozhovory 25.01.2020
Autor: Šimon Kadeřávek

Michal Moravčík: Musíme pokračovat v takových výkonech

Úspěšnou premiéru zažil Michal Moravčík. Litvínovský bek ještě minulý týden hájil barvy Plzně, v rámci výměny ale zamířil na sever Čech. Proti Kladnu se představil po boku Jiřího Říhy, vedle důrazného obránce to Moravčíkovi šlo a připsal si dokonce první asistenci.
„Byl to těžký zápas,“ vydechl na úvod Moravčík. „Bylo důležité, že jsem na začátku získali klid a po inkasovaných gólech jsme nepanikařili,“ stručně shrnul pocity z prvního zápasu. V pátečním utkání strávil Moravčík na ledě skoro 27 minut, což je velká porce minut. „Počítal jsem s tím a jsem za to rád,“ komentoval svůj ice time. „Trenéři mě na to připravili,“ dodal.

Výměna byla ohlášena v průběhu týdne. Litvínov nabídl Plzni Adama Jánošíka, který patřil k nejlepším bekům na severu Čech. Opačnou cestou putoval právě Moravčík. „Kluci chtějí bojovat,“ řekl o náladě v týmu. Pro českého reprezentanta šlo doslova o šok, protože se přesunul z prvních pater tabulky na samotný chvost. „Musíme pokračovat v takových výkonech,“ pokračoval optimisticky.

Na ZS Ivana Hlinky probíhala v týdnu čistka, která se dotkla několika hráčů. Kádr opustil Kašpar, Kubát či Mikúš. „Atmosféra byla sice trochu tišší, ale zlepšilo se to,“ přiblížil rozpoložení týmu. „Přišel jsem s čistou hlavou a doufám, že svoje nadšení přesunu i na kluky,“ pokračoval.
 
Litvínovu se proti Kladnu dlouhodobě daří, v aktuálním ročník vyšla vždy lépe Verva. „To jsem ani nevěděl,“ reagoval s úsměvem Moravčík. „Dnešní utkání se povedlo, ale jsou tam stále věci, na kterých musíme zapracovat,“ podotkl upřímně obránce. „Chci týmu pomoci, protože Extraliga do Litvínova prostě patří,“ pravil na závěr.

Celý rozhovor s Michalem Moravčíkem:

 

Fotogalerie

Dorost před 3 dny

PŘEHLED: Málo trestných minut a příležitosti v juniorce aneb neúplný ročník dorostenecký obránců

V rámci shrnutí uplynulé sezony se zaměříme na defenzivu litvínovského dorostu. Trenéři zapojili do hry deset beků, přičemž několik z nich dostalo šanci v juniorce. Mladíci v neúplném ročníku hladce postoupili do vyřazovacích bojů, kde obsadili dvanáctou příčku. Kterému obránci se nejvíce dařilo a kdo zlepšil svou nedisciplinovanost?
Více >
Rozhovory - Žáci 02.04.2020

Mým snem je chytat v NHL, říká mladý brankář Sklenička

Oporou v brankovišti šesté třídy byl v předčasně skončené sezoně Marek Sklenička. Mladý gólman si připsal i několik startů v dresu sedmičky a předváděl velmi dobré výkony. Co prozradil v rozhovoru?
Více >
Junioři 30.03.2020

PŘEHLED: Kdo v juniorce střežil brankoviště?

Sezona 2019/20 je pro litvínovskou juniorku už nějakou dobu u konce. V následujících týdnech se podíváme na letošní výkony černožlutých mladíků, postupně shrneme ročník v podání brankářů, obránců a útočníků. Jak si vedli maskovaní muži?
Více >