Rozhovory 04.01.2020
Autor: Petr Význer

Mnohokrát se mi stalo, že jsem minul tyčku, přibližuje Open Air brankář Janus

Jaroslav Janus naskočil do utkání pod širým nebem od první minuty a v zápase čelil spoustě velkým šancím soupeře. Většinu jich pochytal, ale na tři přesné trefy nedokázal zareagovat. Co řekl po tomto speciálním utkání, ve kterém předvedl 28 úspěšných zákroků?
Jaký dojem z toho máte?

Dobrý. Určitě to je zážitek, hrát tady se Spartou zápas. Hráli jsme až do konce, bojovali jsme, přišlo hodně lidí a myslím, že viděli dobrou show. Pro nás by tedy byla hezčí, kdyby byla bodová.

V čem byl pro gólmana tenhle zápas jiný oproti zápasům v hale?

Myslím si, že pro všechny, pro hráče i trenéry, to bylo jiné. Zkrátka jinak osvětlená plocha, nevíte, jaké bude počasí, co se bude dít. Led je postavený možná dva dny, takže to není pro některé hráče ideální. Jsou průsvitné mantinely, takže je tam toho dost. Všichni máme stejné podmínky, takže tu nejsou žádné výmluvy.

Co vám dělalo největší problém a na co bylo nejtěžší si zvyknout?

Možná výběr místa v bráně. Mnohokrát se mi stalo, že jsem minul tyčku. Chtěl jsem jít do zákroku a nějak se nalepit na tyčku a podjela mi tam noha nebo nůž o tyčku. V tomto jsem měl možná problém.

Čím to bylo? Orientací?

Asi ano, byla tma. Je tam toho víc, jak už jsem říkal. Je to poprvé v životě. Jsou to nové zkušenosti.

Golmáni pochytali hodně přečíslení. Všiml jste si, že to útočníci měli na ledě těžší?

Určitě, někteří kluci říkali, že led byl takový, že to moc neklouzalo. Nevím, pro mě to je těžké říct. Všiml jsem si, že mantinely byly dost rychlé, když se puk nahodil nebo vystřelil vedle branky, tak byl hned před bránou, jak se to odráželo. Bylo hodně přečíslení, ale chytáme to jako normální zápas v hale, takže možná tam bylo trochu štěstí při některých zákrocích, ale to k tomu patří.

Byla to velká show už před zápasem a i teď po zápase. Jaké to je prohrát o gól, muset tam stát a koukat na ohňostroj?

Trochu deprimující, když se na to těšíte, připravujete, chcete si to užít a přijde hrozně moc diváků. Nehráli jsme špatně, kdybychom hráli opravdu špatně, tak bych možná mohl nadávat, ale myslím, že to byl vyrovnaný zápas. Prohráli jsme o gól se Spartou, která je v tabulce úplně jinde, takže to nemůžeme brát katastrofálně. Prostě se musíme připravit na další zápasy. Myslím si, že všichni bojovali, bruslili, snažili se vyhrát zápas, takže nemůžu nikomu nic vyčítat.

Jak byl vidět puk?

Pamatuji si, že tam v první třetině vyletěl puk a nějak jsem s tím neměl problém. Možná kdyby mi to vypadlo a padl gól, tak bych řekl, že jsem ho neviděl. (směje se) Ale ne, já jsem viděl v pořádku všechno.

Byla v brance velká zima?

Ano, měli jsme tam nějakou přesilovku, kdy jsme je zavřeli a koncem té druhé třetiny bylo cítit, že už přituhuje.

Celý rozhovor s Jaroslavem Janusem:

Rozhovory - Žáci 27.05.2020

Maštalířský: Radši mám nahrávku než gól. Jaký má hokejový cíl?

Nejproduktivnější hráč ústecké skupiny v soutěži devátých tříd? Matěj Maštalířský. Čtrnáctiletý útočník v uplynulém ročníku bodově řádil a od nadcházející sezony bude bojovat o místo v sestavě litvínovského dorostu.
Více >
Konto našeho srdce 14.05.2020

Konto našeho srdce opět pomohlo mostecké nemocnici

Dnes jsme předali za klub HC VERVA Litvínov ochranné pomůcky pro mostecké lékaře. Dar převzal primář MUDr. Miroslav Peleška spolu s hlavní sestrou Mgr. Šárkou Gregušovou.
Více >
Rozhovory - Žáci 10.05.2020

Holčák: Nemůžu se dočkat, až zase vlezu do bruslí. Jaký je jeho hokejový cíl?

Do dorostu se od nové sezony posune velmi silný ročník 2005, který ve své kategorii dosud neměl konkurenci. Jedním z jeho důležitých článků je útočník Tomáš Holčák. Jak se na přechod těší a jak hodnotí uplynulý ročník?
Více >