A-tým 25.04.2020
Autor: Ondřej Mach

Momenty sezony 2019/20: Open Air, návrat Kýhose nebo napínavý finiš

Uplynulá sezona nebyla z litvínovského pohledu ani zdaleka úspěšná, přesto v ní došlo k řadě zajímavých okamžiků. Které jsou ty nejvýraznější?

Open Air v Drážďanech

Litvínov se na hokejový svátek připravoval velmi dlouho a výsledek stál za to. V Německu padl divácký rekord extraligy, na zápas se Spartou zavítalo 32 009 fanoušků, kromě toho se jednalo o první utkání nejvyšší soutěže, které se hrálo za hranicemi České republiky. Jedinou kaňkou byla porážka v poměru 2:3. 

Úspěšná mise trenéra Kýhose

Když se na konci listopadu řešilo, kdo mužstvo po rezignaci Jiřího Šlégra povede, sáhlo vedení k litvínovskému srdcaři Vladimíru Kýhosovi. Zkušený kouč svůj úkol splnil, tradiční klub se v extralize udržel. Kýhos však na lavičce chemiků pokračovat nebude, tým převezme mladý slovenský trenér Vladimír Országh. 

Přestupová trefa? Richard Jarůšek

Litvínovu se během uplynulé sezony povedlo přivést řadu kvalitních posil, jedno jméno ale mezi ostatními vyčnívá. Richard Jarůšek dorazil na sever Čech na začátku září a od prvního utkání se zařadil mezi klíčové muže černožlutých. Vousatý bojovník kromě bodového příspěvku nevypustil jediný souboj a rval se o každý centimetr ledu, sezonu navíc zakončil jako nejproduktivnější hráč a nejlepší střelec týmu. 

Myšák odešel bojovat o NHL do Kanady

Po domácím juniorském mistrovství světa se o tom spekulovalo, několik dní po začátku nového roku se odchod Jana Myšáka stal skutečností. Litvínovský talent i vzhledem k situaci A-týmu zamířil do kanadského juniorského týmu Hamilton Bulldogs. Sedmnáctiletý útočník se v zámoří zadaptoval výborně: ve 22 zápasech vstřelil patnáct branek a přidal deset asistencí. Jak vysoko bude na letošním draftu?

Lopata a krumpáč před kabinou

V době zřejmě nejhlubší krize dostali hráči po listopadové prohře v Hradci Králové jasný vzkaz. Fanoušci z oficiálního litvínovského fanklubu umístili před vchod do šatny lopatu a krumpáč. Zpětně to možná působí humorně, tehdy ale do smíchu nikomu nebylo. Naštěstí pro Vervu to dobře dopadlo. 


Exotická posila se švédským pasem

K příchodům během sezony se ještě jednou vrátíme. Klubu se v prosinci podařilo získat útočníka Edwina Hedberga původem z Kolumbie. Ten se stal prvním hokejistou tmavé pleti, který v Litvínově působil. Šikovný forvard na sebe upozornil hned ve třetím duelu, kdy Forsbergovou kličkou rozhodl vypjaté nájezdy proti Pardubicím. 

Dvě branky v jednom oslabení

Tehdy to možná hráči ani netušili, pro litvínovskou záchranu ale byl tento moment velice důležitý. V lednovém klání proti přímému konkurentovi v podobě kladenských Rytířů se chemici dostali do vedení dvěma góly v jednom oslabení. Autory branek se stali Ondřej Jurčík a Samson Mahbod. 

Zápas o všechno s Kladnem

Kdyby 6. března dorazil do Litvínova nezaujatý pozorovatel, nejspíš by neřekl, že proti sobě hrají dva poslední týmy extraligy. Duel proti Kladnu měl všechno, co si hokejoví příznivci mohli přát: přes vynikající atmosféru, po skvělé góly, až k litvínovskému vítězství. 

Mládež včera

Shánět prostředky je těžké, ale o budoucnost litvínovského hokeje se nebojím, říká Kamil Havelka

Šéf litvínovské mládeže Kamil Havelka se v obsáhlém rozhovoru rozpovídal o aktuální ekonomické situaci, spolupráci s A-týmem nebo vývoji mladých hráčů.
Více >
Junioři před 2 dny

PŘEHLED: Kdo před novou sezonou opustil litvínovskou juniorku?

Litvínovští junioři se v nadcházející sezoně budou muset obejít bez tří hráčů ročníku 2000, které čeká přesun do seniorské kategorie. Koho už v černožluté juniorce neuvidíme?
Více >
Rozhovory - Junioři 06.07.2020

V Litvínově jsem toho zažil hodně, přemítá Dufek. Co říká na kapitánskou zkušenost?

Dalším hráčem, který v nadcházejícím ročníku nebude pokračovat v litvínovské juniorce, je Ondřej Dufek. Loňský kapitán a rodák z Moravy strávil na severu Čech podstatnou část hokejového dospívání, nyní je před ním přesun do dospělého hokeje.
Více >