Rozhovory - Žáci 02.04.2020
Autor: Petr Význer

Mým snem je chytat v NHL, říká mladý brankář Sklenička

Oporou v brankovišti šesté třídy byl v předčasně skončené sezoně Marek Sklenička. Mladý gólman si připsal i několik startů v dresu sedmičky a předváděl velmi dobré výkony. Co prozradil v rozhovoru?
Mezi třemi tyčemi strávil v sestavě šesťáků 704 minut, k nimž přidal dalších 102 minut u sedmáků. "Jsem rád za každou příležitost v sedmé třídě, a to jak na trénincích, tak v zápasech. I když je v šesté třídě hodně těžkých utkání, tak se lépe cítím o ročník výš, kde se už začíná hrát pořádný hokej, je více šancí a kluci mají tvrdší střely," tvrdí mladý brankář.

"V této sezoně jsme jako tým udělali velký pokrok, zvládli jsme těžká utkání, a tak považujeme třetí místo s tak malou ztrátou jako skvělý výsledek," říká po nedokončeném ročníku, ve kterém šestka obsadila třetí místo se ztrátou dvou bodů na první Chomutov. "V kabině máme klasicky klukovskou atmosféru. Máme srandu, občas se tedy pohádáme, ale na ledě táhneme za jeden provaz a chceme vyhrát každý zápas."

Vzorem nadějného brankáře není žádná hvězda NHL, ale ex-liberecký brankář Roman Will, se kterým se několikrát osobně setkal. "Ve spoustě věcí mi pomáhá a radí. Jednou bych chtěl být jako on: pokorný, pracovitý a trpělivý." A jak vidí svou budoucnost? "K tomu, abych se živil hokejem, vede dlouhá cesta. Rád bych šel krůček po krůčku, jako třeba právě Roman Will. Jestli to bude v Litvínově nebo v cizině ukáže čas," říká o své budoucnosti. "Mým snem je jednou chytat v NHL," dodává na závěr. 
Rozhovory - Junioři 06.07.2020

V Litvínově jsem toho zažil hodně, přemítá Dufek. Co říká na kapitánskou zkušenost?

Dalším hráčem, který v nadcházejícím ročníku nebude pokračovat v litvínovské juniorce, je Ondřej Dufek. Loňský kapitán a rodák z Moravy strávil na severu Čech podstatnou část hokejového dospívání, nyní je před ním přesun do dospělého hokeje.
Více >
Rozhovory - Junioři 03.07.2020

Martin Pejsar o budoucnosti, letech v mládeži nebo dospělém hokeji

Jeho čas v mládežnických kategoriích chemiků se nachýlil. Brankáře Martina Pejsara čeká v dalším ročníku velký krok, a to přechod do seniorského hokeje. „Pár nabídek se mi naskytlo, podle toho se budu rozhodovat,“ říká dvacetiletý gólman.
Více >
Konto našeho srdce 29.06.2020

O víkendu proběhla první grilovačka s Kontovkou

Petr Kalinovič se v loňské sezóně zapojil do soutěže Kontovka, kde fanynky a fanoušci HC VERVA Litvínov přispívají na transparentní účet za kanadské body vybraného hráče. Petr si vybral Františka Lukeše a díky jeho kanadským bodům dosáhl na nejvyšší cenu, kterou je grilovačka od Konta našeho srdce. Na sobotním grilování předal František Lukeš...
Více >