Rozhovory - Žáci 02.04.2020
Autor: Petr Význer

Mým snem je chytat v NHL, říká mladý brankář Sklenička

Oporou v brankovišti šesté třídy byl v předčasně skončené sezoně Marek Sklenička. Mladý gólman si připsal i několik startů v dresu sedmičky a předváděl velmi dobré výkony. Co prozradil v rozhovoru?
Mezi třemi tyčemi strávil v sestavě šesťáků 704 minut, k nimž přidal dalších 102 minut u sedmáků. "Jsem rád za každou příležitost v sedmé třídě, a to jak na trénincích, tak v zápasech. I když je v šesté třídě hodně těžkých utkání, tak se lépe cítím o ročník výš, kde se už začíná hrát pořádný hokej, je více šancí a kluci mají tvrdší střely," tvrdí mladý brankář.

"V této sezoně jsme jako tým udělali velký pokrok, zvládli jsme těžká utkání, a tak považujeme třetí místo s tak malou ztrátou jako skvělý výsledek," říká po nedokončeném ročníku, ve kterém šestka obsadila třetí místo se ztrátou dvou bodů na první Chomutov. "V kabině máme klasicky klukovskou atmosféru. Máme srandu, občas se tedy pohádáme, ale na ledě táhneme za jeden provaz a chceme vyhrát každý zápas."

Vzorem nadějného brankáře není žádná hvězda NHL, ale ex-liberecký brankář Roman Will, se kterým se několikrát osobně setkal. "Ve spoustě věcí mi pomáhá a radí. Jednou bych chtěl být jako on: pokorný, pracovitý a trpělivý." A jak vidí svou budoucnost? "K tomu, abych se živil hokejem, vede dlouhá cesta. Rád bych šel krůček po krůčku, jako třeba právě Roman Will. Jestli to bude v Litvínově nebo v cizině ukáže čas," říká o své budoucnosti. "Mým snem je jednou chytat v NHL," dodává na závěr. 
Konto našeho srdce včera

Konto našeho srdce spolu s partnerem Inno Comp Bohemia pomohlo opět Kačence

Kačenka si prošla mozkovou obrnou a v únoru oslavila již své 9. narozeniny. Jako dárek od nás dostala poukaz na intenzivní rehabilitaci Klim therapy, kterou nastupuje 3. června. Šek na částku 63 860 korun Kačence předali za společnost Inno Comp Bohemia ředitel Ing. Tomáš Francírek a za hráče A-týmu útočník Richard Jarůšek.
Více >
Rozhovory - Žáci 27.05.2020

Maštalířský: Radši mám nahrávku než gól. Jaký má hokejový cíl?

Nejproduktivnější hráč ústecké skupiny v soutěži devátých tříd? Matěj Maštalířský. Čtrnáctiletý útočník v uplynulém ročníku bodově řádil a od nadcházející sezony bude bojovat o místo v sestavě litvínovského dorostu.
Více >
Konto našeho srdce 14.05.2020

Konto našeho srdce opět pomohlo mostecké nemocnici

Dnes jsme předali za klub HC VERVA Litvínov ochranné pomůcky pro mostecké lékaře. Dar převzal primář MUDr. Miroslav Peleška spolu s hlavní sestrou Mgr. Šárkou Gregušovou.
Více >