Rozhovory 12.10.2018
Autor: Ondřej Vlk

Na spolupráci se Zdeňkem Orctem se těším, hlasí Petr Kváča

Petr Kváča posílil Litvínov na brankářském postu formou střídavých startů. Jednadvacetiletý talentovaný brankář stabilně chytá v Chance lize za lídra soutěže z Českých Budějovic. V roce 2017 ho draftovalo do NHL Colorado, kde právě působí na farmě brankář Pavel Francouz. Petr Kváča tak bude moci načít spolupráci s úspěšným trenérem brankářů Zdeňkem Orctem, který byl právě mentorem Pavla Francouze v Litvínově.

Jak se zrodila možnost, že budeš moci za Litvínov nastupovat formou střídavých startů?

Už před sezónou jsme řešili, jestli bych nemohl mít do Litvínova vyřízeny střídavé starty. Alespoň to na pár zápasů zkusit a Budějovice mi to umožnily. Jsem rád za tu možnost, že se všechno s Litvínovem podařilo domluvit a dostal jsem tu šanci.

Je to pro tebe velká výzva se ukázat v extralize?

Určitě je to pro mě výzva. Je to vyšší soutěž něž chytám. Beru to jako velkou zkušenost, že mi to může pomoci do další práce a jsem za to opravdu rád. Člověk musí být ale pořád na nohama zemi a neustále tvrdě pracovat. 


Chytáš v první lize, už si měl ale možnost i nakouknout do extraligy. Jak je to velký rozdíl?

V první lize je letos dost mladých hráčů a není to natolik svázané systémem až na některé týmy. Někdy je to trochu zběsilé. Extraliga daleko více dbá na systém a je daleko přesnější. Hraje v ní hodně zkušených hráčů, takže je to velký rozdíl.

Bereš tuhle možnost se i ukázat reprezentačnímu trenérovi Zdeňku Orctovi?

Byl jsem rád, že se ozval právě Litvínov. Veděl jsem, že tady je pan Orct. Už na kempu v Coloradu jsme se s Francíkem bavili a říkal mi, že je to výborný trenér. Chtěl jsem zkusit zase něco nového a můžu si z téhle spolupráce přinést nové poznatky do práce do budoucna. Detaily pak zase můžu pilovat i s naším trenérem Standou Hrubcem v Budějovicích. Oba jsou spolu v kontaktu, takže je to pro mě velké plus. 


S Pavlem Francouzem si absolvoval kemp v Coloradu, co ti řekl o Litvínovu?

Říkal mi, že je to tady super. Výborní fanoušci, dobré zázemí a výborný trenér brankářů. Trávil jsem s ním v Coloradu týden a neskutečně jsem si ho užil. Jsem moc rád, že dohoda mezi Litvínovem a Budějovicemi vyšla a můžu tu nabrat nové zkušenosti.

V Českých Budějovicích jste na špičce tabulky, Litvínov je také první. Je to o to snažší přijít do týmu, kde to funguje?

Určitě je to znát na atmosféře v týmu. Je to poznat v kabině i všude okolo na zimáku, že se týmu daří a na nikom neleží žádná deka. Je to příjemné, ale každý zápas je důležitý a musíme se koncentrovat na další utkání, jak tady, tak v Českých Budějovicích. Já tabulku neřeším a koukám se především před sebe.

Mládež včera

Tři hráči Litvínova jsou v nominaci krajského výběru ročníku 2007

I hráči ročníku narození 2007 jsou nominováni do krajského výběru. Litvínov budou na turnaji v Třemošné reprezentovat tři hráči - Jindřich Koky, Karel Sýkora a Tobias Trejbal. Akce se koná 24.2.
Více >
Mládež včera

Do krajského výběru bylo nominováno třináct litvínovský hráčů

L i t v í n o v - Bývá takřka pravidlem, že trenéři většiny mládežnických kategorií sáhnou při reprezentačních výběrech do týmů Litvínova. Podobně se tak stalo i v případě nominace do krajského výběru, který se bude konat 24. 2. ve Frýdlantu. Turnaj je určen pro hráče, kteří jsou narozeni v roce 2005. Černožlutí „přispěli“ deseti, potažmo třinácti...
Více >
Zápasy - Junioři před 2 dny

Juniorská cesta do města perníku byla neúspěšná, body zůstaly v Pardubicích

Junioři nenavázali na povedený výkon ze zápasu se Spartou a na Pardubice nevyzráli. Přitom mohlo být vše úplně jinak, protože Severočeši dokonce dvakrát vedli, ale nakonec jejich naděje zašlapala produktivita domácích střelců. Také bonusový bod získali hráči Pardubic, čtvrtý bod zajistil Bučko.
Více >
×
Dnes v 17:20 | Muži
HC VERVA Litvínov
HC Oceláři Třinec