Preview A-tým 19.08.2020
Autor: Vladislav Kollert

Nabitý program! Litvínov čeká dvojzápas o postup s Mladou Boleslaví

Litvínovští hokejisté odehráli dvě dobrá utkání s Libercem, která na jejich bodový účet připsala 4 body. Nyní může Verva potvrdit své výkony proti Mladé Boleslavi, na postup do další fáze Generali Česká Cupu si Litvínov potřebuje zajistit alespoň tři body. Obě utkání se Středočechy se však hrají v nabitém programu ve středu a ve čtvrtek.

Únava a rotace sestavy

Kvůli vynucené pauze na začátku Generali Česká Cupu, kdy Litvínov neodehrál první dvě utkání v řádném termínu, se vedení nově vzniklého poháru rozhodlo přeložit dohrávky doprostřed měsíce. To však znamená, že na hokejisty v černožlutých dresech čekají tři zápasy během tří dnů. První z nich se již odehrál na stadionu Ivana Hlinky, kde Litvínov těsně podlehl na nájezdy libereckým Bílým tygrům 3:4.

Další dva zápasy jsou na programu ve středu od 17:30 opět na domácí ploše, druhý zápas se odehraje na ledě bruslařského klubu ve čtvrtek v 17:00. Náročný program, který je typický pro zámořskou NHL, ale v českých zemích poněkud neobvyklý, si jisté vyžádá několik změn v sestavě. Volno v již zmíněném zápase s Libercem dostali například Jan Ščotka, Lukáš Válek, mladí hráči Přemysl Svoboda s Martinem Havelkou, či brankář Denis Godla.

Již po prvním zápase s Libercem zmínil únavu obránců trenér Vladimír Országh: „Výrazně se na nás podepsala únava našich obránců, kteří odehráli zatím všechny zápasy, ale zvládli to.“

Dobré výkony s Libercem znamenaly přiblížení se k postupu

Slovenský trenér také vyjádřil spokojenost s výkonem i ve druhém zápase s Libercem, kde Litvínov přišel o vyšší bodový zisk až po samostatných nájezdech. „Odehráli jsme solidní zápas proti těžkému soupeři. Remíza je zasloužená, soupeř nás předčil v nájezdech a bere body navíc. Rozhodně jsme odehráli lepší zápas v porovnání se zápasem v Liberci,chválil své svěřence. 

Zároveň také připustil možné změny, jelikož Generali Česká Cup slouží hlavně k přípravě na novou sezónu: „Příprava nám ukazuje spoustu věcí. Zbývá nám ještě měsíc, máme čas na ozkoušení nových věcí, nových pozic hráčů, jelikož hrajeme ještě několik zápasů,“ doplnil Vladimír Országh po domácím utkání s Libercem. 

Při momentálním pohledu na tabulku skupiny B jsou věci víceméně jednoznačné. Na špici si hájí své místo Karlovy Vary se ziskem deseti bodů v pěti zápasech, Litvínov je druhý se sedmi body za čtyři zápasy. Třetí Liberec má stejný sedmibodový zisk jako Verva, nicméně Bílí tygři mají o zápas navíc. Mladá Boleslav je momentálně poslední se ziskem tří bodů ze čtyř zápasů. 

První utkání s Mladou Boleslaví začíná již ve středu od 17 hodin na Zimním stadionu Ivana Hlinky. Aby měl Litvínov šanci na postup do další fáze, musí z následujícího dvojzápasu získat alespoň tři body. 
Konto našeho srdce 19.11.2020

Kyslíkové koncentrátory budou sloužit široké veřejnosti

Konto našeho srdce společně s našimi partnery Nadačním fondem Hair Servis Pomáhá a společností Kovosreal s.r.o. společně zakoupili 3 kyslíkové koncentrátory pro dlouhodobou oxygenoterapii v celkové částce 75 000 Kč, Terapie pomocí těchto přístrojů je určena k léčbě nemocných s chronickou respirační insuficiencí vzniklou na podkladě plicních...
Více >
Konto našeho srdce 17.11.2020

Pan Stanislav si konečně zajede k lékaři na svém novém skútru

Před 16 lety, ve věku 35 let byla panu Stanislavu Svobodovi z Ústí nad Labem, diagnostikována diagnóza autoimunitního onemocnění, které postihuje centrální nervový systém. Standova pohyblivost se trvale zhoršuje a je stále komplikovanější pomocí kompenzační pomůcky, tedy chodítku, dojít k lékaři, na úřad nebo na nákup.
Více >
Rozhovory - Junioři 13.11.2020

Nová posila juniorky Čech: Litvínov je super město, kolektiv je taky výborný

Litvínovská juniorka před aktuální prapodivnou sezonou přivítala i jednu novou tvář. K týmu se připojil útočník Daniel Čech, který loni nastupoval za Hořovice a PZ Kladno.
Více >