Preview - Dorost 27.09.2019
Autor: Petr Význer

Naváže dorost na sérii tří výher v řadě? V sobotu se utká s Plzní

Dorostenci už stihli v letošní sezoně odehrát pět utkání. Hned ve čtyřech z nich zvítězili. V sérii výher se budou snažit pokračovat i v zápase proti Plzni, které odehrají na Zimním stadionu Ivana Hlinky v sobotu.
Chemici poslední dvě utkání sehráli na Kladně s místním PZ a v Třemošné proti Meterou. Proti Třemošné si litvínovští mladíci s chutí zastříleli. Hned v úvodu utkání se dostali do dvougólového vedení po brankách Vopata a Slavíka. Šest minut před koncem třetiny se z trestného střílení prosadil Skuhrovec a Litvínov šel do kabiny v dobré náladě.

Podruhé v zápase se prosadil Vopat, na kterého o deset minut později navázal Hora. Na začátku poslední periody skóroval i Kadár a Chemici šli do trháku. Před třetí sirénou se prosadili Kočárek s Kuchařem a Litvínov mohl slavit osmibrankové vítězství.

Ještě víc než Litvínovu se daří dalšímu západočeskému soupeři. Plzeň vyhrála ve všech čtyřech zápasech, do kterých nastoupila. Minulý týden doslova rozsekala pražskou Kobru 14:2 a Kladnu nasázela šest branek. Do vedení se Plzeň dostala zásluhou Šilera a hned na konci oslabení i Holý.

V přesilové hře potrestal soupeřovo vyloučení Hauser. Ve druhé třetině indiáni ubránili dvě oslabení a zvýšili brankový rozdíl na čtyři. To brankáře překonal Marcel. O snížení se prosadil kladenský Ullrych, na něhož navázal Nedvěd. Kladno místo honu za vyrovnáním nechalo skórovat Soukupa a Hausera a bylo po zápase.

"Kladno na nás nastoupilo, kluci měli asi ještě v hlavách velké vítězství nad Kobrou. Po první části jsme sice vedli 3:0, ale celkově jsme měli spoustu vyloučených, Kladno se tak dostalo do tlaku. I když jsme vyhráli, nebylo to z naší strany ideální. Chtěl bych pochválit gólmana, který chytal výborně a podržel nás," řekl k zápasu plzeňský kouč Petr Kořínek.

Zatím nejlepším hráčem chemiků je s 11 body (5+6) Dominik Brouček. Na paty se mu lepí desetibodový Jan Vopat (5+5). Z brankářů se do brankoviště dostal jen David Čermák s průměrem 1,8 inkasované branky na zápas a s úspěšností zákroků na 92,56%.
Rozhovory - Žáci včera

Maštalířský: Radši mám nahrávku než gól. Jaký má hokejový cíl?

Nejproduktivnější hráč ústecké skupiny v soutěži devátých tříd? Matěj Maštalířský. Čtrnáctiletý útočník v uplynulém ročníku bodově řádil a od nadcházející sezony bude bojovat o místo v sestavě litvínovského dorostu.
Konto našeho srdce 14.05.2020

Konto našeho srdce opět pomohlo mostecké nemocnici

Dnes jsme předali za klub HC VERVA Litvínov ochranné pomůcky pro mostecké lékaře. Dar převzal primář MUDr. Miroslav Peleška spolu s hlavní sestrou Mgr. Šárkou Gregušovou.
Rozhovory - Žáci 10.05.2020

Holčák: Nemůžu se dočkat, až zase vlezu do bruslí. Jaký je jeho hokejový cíl?

Do dorostu se od nové sezony posune velmi silný ročník 2005, který ve své kategorii dosud neměl konkurenci. Jedním z jeho důležitých článků je útočník Tomáš Holčák. Jak se na přechod těší a jak hodnotí uplynulý ročník?