Rozhovory 16.02.2020
Autor: Šimon Kadeřávek

Neumíme dotáhnout zápasy k úspěšnému konci, říká útočník Michal Trávníček

Ve 36. minutě výborně zužitkoval pas Ondřeje Jurčíka a poslal Vervu do dvoubrankového vedení. Radost z gólu v oslabení ale postupně zhořkla, protože ani trefa Michala Trávníčka nestačila na zisk tří bodů. Verva po prohře setrvává na poslední příčce.
Litvínov do nedělního utkání vstoupil opatrně. Na první branku se čekalo až do druhé třetiny, kdy se po rychlé akci prosadil Samson Mahbod. O několik chvil později slavil branku Michal Travníček, jenž se prosadil v oslabení. Mladá Boleslav se dvěma zásahy vrátila do zápasu a v samostatných nájezdech dokonala obrat.

„Dva body jsou málo,“ řekl na úvod pozápasového rozhovoru Trávníček. Jeho slova mířila na odehraný zápas s Mladou Boleslaví a také na dobře rozjetou partii s Libercem. V té Litvínov těsně před koncem vedl, ale podobně jako proti Středočechům bral nakonec bod. „Trápí nás závěry utkání, neumíme to dotáhnout,“ dodal.

„Nehrajeme špatně, držíme tempo s týmy ze špičky tabulky, ale chybí nám koncovka,“ pokračovala klubová ikona. „Dnes za to mohla dvě zbytečná vyloučení,“ hledal důvod závěrečného zkratu.

Do psychiky hráčů se nejspíše promítl také mladoboleslavský gól na 2:1, po kterém si Vladimír Kýhos vzal trenérskou výzvu. „Vůbec jsem ho nezaregistroval, viděl jsem pouze šarvátku,“ popisoval momenty na konci druhé třetiny. „Jít do třetí třetiny s dvougólovým náskokem by bylo mnohem lepší,“ podotkl litvínovský útočník.

Litvínovu aktuálně patří čtrnáctá příčka, na Pardubice s Kladnem ztrácí tři body. Sluší se dodat, že chemici mají o dva zápasy méně, ale bodová statistika je neúprosná. „Bude to boj až do konce,“ pravil Trávníček. „Máme ale dvě utkání k dobru, takže tam by bylo dobré něco vydolovat,“ pokračoval zamyšleně forvard.

„Musíme stavět na předvedeném výkonu, protože ten nebyl špatný,“ hledal východisko jeden ze stavebních pilířů litvínovské sestavy. „Trápí nás především produktivita, protože gólů dáváme hrozně málo,“ pojmenoval problematiku. Michal Trávníček zaznamenal teprve druhý gól v probíhajícím ročníku. „Naše formace se soustředí spíše na defenzivu,“ řekl na závěr.

Celý rozhovor s Michalem Trávníčkem:

Junioři včera

PŘEHLED: Kdo před novou sezonou opustil litvínovskou juniorku?

Litvínovští junioři se v nadcházející sezoně budou muset obejít bez tří hráčů ročníku 2000, které čeká přesun do seniorské kategorie. Koho už v černožluté juniorce neuvidíme?
Více >
Rozhovory - Junioři 06.07.2020

V Litvínově jsem toho zažil hodně, přemítá Dufek. Co říká na kapitánskou zkušenost?

Dalším hráčem, který v nadcházejícím ročníku nebude pokračovat v litvínovské juniorce, je Ondřej Dufek. Loňský kapitán a rodák z Moravy strávil na severu Čech podstatnou část hokejového dospívání, nyní je před ním přesun do dospělého hokeje.
Více >
Rozhovory - Junioři 03.07.2020

Martin Pejsar o budoucnosti, letech v mládeži nebo dospělém hokeji

Jeho čas v mládežnických kategoriích chemiků se nachýlil. Brankáře Martina Pejsara čeká v dalším ročníku velký krok, a to přechod do seniorského hokeje. „Pár nabídek se mi naskytlo, podle toho se budu rozhodovat,“ říká dvacetiletý gólman.
Více >