Rozhovory 15.11.2019
Autor: Ondřej Mach

Obránce Kudla: V Litvínově jsou všichni přátelští, těším se na fanoušky

Do Litvínova před zhruba dvěma týdny na zkoušku dorazil kanadský obránce se slovenskými kořeny Patrick Kudla. Třiadvacetiletý bek naposledy nastupoval za prvoligový Frýdek-Místek. Jak se zatím na severu Čech cítí?
„Užívám si to tu. Město je sice malé, ale opravdu hezké. Navíc jsou všichni velmi přátelští, což mi v novém týmu opravdu pomáhá,“ pochvaluje si Kudla. 

Rodák z Guelphu do Evropy zamířil před sezonou 2018/19, jako svoje působiště si vybral slovenský celek HC Nové Zámky. „Rozhodl jsem se tak nastartovat svoji profesionální kariéru a jsem opravdu rád, že jsem to udělal,“ vysvětluje. 

Pro mladého Kanaďana byl přechod na evropský styl hokeje jistě velkou herní změnou. „V Evropě jsou hráči opravdu šikovní, především co se týče držení puku. Mezi českým a slovenským hokejem žádný větší rozdíl nevidím.“

Letošní ročník začal Kudla v dresu třinecké farmy ve druhé nejvyšší soutěži. „Chance liga má dobrou úroveň. Hraje tam dost mladých hráčů. Myslím, že mi to hodně dalo,“ říká obránce, jenž byl v roce 2016 draftován Arizonou. 

Mladý zadák si velmi pochvaluje spolupráci s trenérem Jiřím Šlégrem. „Je to opravdu skvělé. Hráč s tolika zkušenostmi z vás udělá lepšího hokejistu, stačí jen sedět a poslouchat. Chtěl bych podporovat útok a zároveň dobře bránit, aby se na mě spoluhráči mohli spolehnout,“ přemýšlí o své roli v týmu. 

Minulý týden se nejnovějším litvínovským přírůstkem stal útočník Samson Mahbod. Kudlův krajan se s klubem dohodl na spolupráci do konce sezony. Dříve v extralize nastupoval za Vítkovice, v minulosti ale působil i ve Finsku, Německu nebo KHL. 

„Je super, že sem Samson přišel, nejenom pro mě, ale pro celý tým. Je to velmi dobrý a šikovný hráč. Ostatní kluci ale umí anglicky taky velmi dobře, takže s tím nemám problém,“ tvrdí Kudla. 


A jak se těší na litvínovskou diváckou kulisu? „Strašně moc. Dostanou vás do varu a pomůže vám to odvést co nejlepší výkony pro ně a pro město,“ uzavírá. 


Zápasy - Junioři včera

Neúspěšný výjezd do hlavního města, junioři prohráli se Spartou 3:5

P r a h a - Černožlutá juniorka si dnešním zápasem zřejmě zavřela dveře do vyřazovací části DHL Superpoháru. Sparta dala chemikům lekci z produktivity, po celou dobu vedla a nakonec zaslouženě zvítězila. Po čtvrté porážce z posledních pěti klání tak litvínovská naděje na postup existuje už jen v teoretické rovině.
Více >
Zápasy - Dorost včera

Nejtěsnější možný výsledek! Dorost podlehl Vítkovicím 0:1

L i t v í n o v - Typicky fotbalovým výsledkem dopadl dnešní zápas dorostu proti Vítkovicím. O vítězi rozhodl v první třetině z přesilové hry Vřeský. Litvínovu se nepovedlo využít ani jednu z pěti přesilových her, které mu vítkovičtí darovali. Na obou stranách předvedli skvělý výkon brankáři.
Více >
Žáci včera

DEVÍTKA: Další demolice Ústí a první klopýtnutí

Litvínovská devátá třída se pomalu blíží k závěru své skupiny a my vám po dalších dvou zápasech přinášíme mládežnický přehled. Černožlutí si minulý týden jasně poradili s ústeckým Slovanem, tento víkend ale přišla první porážka na půdě Kladna. Nutno podotknout, že chemici jsou stále s velkým náskokem na čele tabulky.
Více >
×
Odehrané 15:30 | Muži
HC VERVA Litvínov
HC Energie Karlovy Vary