Mládež 05.07.2014
Autor: Martin Stříbrný

P. Pech: Snažím se sám sebe nepodceňovat

Patrik Pech, ”nováček” v mladším dorostu v tomto rozhovoru zhodnotil minulou sezonu, popsal své hokejové začátky, prozradil, jak by se měla vyvíjet jeho budoucnost, uvedl své hokejové přednosti a také krátce uvedl cíle do nadcházející sezony.

V minulé sezoně jsi odehrál již 14 utkání za mladší dorost. Přes tento vysoký počet utkání jsi nasbíral pouze 1 kanadský bod. Je to pro tebe neúspěch?

Minulá sezona byla pro mě v mladším dorostu jenom na zkoušku. Odehrál jsem sice 14 utkání, ale času na ledě jsem strávil málo. Připsal jsem si jeden kanadský bod a to za 1 asistenci. Byl pro mě velký úspěch, že jsem si tam mohl zahrát. 

Většinu tvých utkání v sezoně jsi ale odehrál za 8. třídu. Jak se ti dařilo tam?

Za 8. třídu jsem odehrál okolo 50. utkání. Dostával jsem dost prostoru na ledě a nasbíral jsem pěkných 92 bodů. Myslím si, že pro mě tato sezona nebyla špatná. Docela se mi v ní dařilo. 

K tvým hokejovým začátkům. Kdo tě přivedl k hokeji?

K hokeji mě přivedli moji rodiče. Jednou mě vzali na hokejové utkání a moc se mi to líbilo. Nejprve jsem si chtěl hokej jenom vyzkoušet, ale poté mě začal hodně bavit. Chtěl bych u hokeje vydržet co nejdéle a třeba se tímto sportem i jednou živit. 

Hrál jsi někdy něco jiného než hokej? 

Dříve jsem hrával i fotbal, ale ten mě moc nebavil, proto jsem se rozhodl pro hokej. Snad to byla dobrá volba. Měli bychom dělat to, co nás baví a v mém případě je to hokej.

Hrál někdo v tvé rodině ještě hokej?

Ano, hrál. Hokej hrál můj děda a po něm ho následoval i můj otec. Dalším hokejistou bude pravděpodobně můj brácha Erick, jsou mu sice jenom 3 roky, ale již na podzim to půjde zkusit na led. Kdo ví, třeba se mu tento krásný sport taky zalíbí. 

V novém školním roce budeš chodit do 9. třídy a je čas pro výběr střední školy. Máš už nějakou vybranou?

Střední školu jsem si ještě nevybral. Je to těžké. V jedné věci mám ale jasno, školu budu určitě chtít co nejvíce skloubit s hokejem. Uvidíme, která škola mi v tomto vyhoví. Na tomto faktu bude asi nejvíce záležet. 

Dokázal bys uvést tvé hokejové přednosti?

Mé hokejové přednosti jsou především silový hokej, v tom jsou zahrnuty hlavně souboje a důraz na brankovišti. Je to i díky mým hokejovým parametrům. Dále bych řekl, že mám i dobré hokejové vidění.

Jaký jsi typ hráče. Věříš si na ledě, nebo ne? Souvisí to přeci jenom hodně s tvým sebevědomím. 

Snažím se, aby mé sebevědomí bylo vyrovnané. Přeci jenom, hráči by si měli věřit. Snažím se sám sebe nepřeceňovat, ale ani nepodceňovat. 

Od nové sezony vás vede nové trenérské duo. Vašimi trenéry jsou p. Petr Nekvinda a p. Martin Nosek. Jaká je kvalita tréninků. Jaké jsou vztahy mezi hráči a trenéry?

Jak kvalita tréninků, tak vztahy a komunikace mezi hráči a trenéry je zatím na velice dobré úrovni. Doufám, že i trenéři to vidí stejně a jsou s tím také spokojeni. Přeji si, aby to takhle pokračovalo i nadále. 

Máte za sebou letní přípravu. Jak moc byla náročná?

Z mého pohledu byla náročná hodně. Zapracovali jsem hodně na fyzičce. Podle mě je tento prvek velmi důležitý. Z fyzičky, kterou nabereme v letní přípravě, pak těžíme celou sezonu. 

Toto byla vaše první letní příprava pod p. Nekvindou. V minulé sezoně vás vedl p. Reichel. Dokázal bys porovnat letní přípravy těchto trenérů?

Pod panem trenérem Reichlem to bylo především o fyzičce. V přípravě pod p. Nekvindou jsme se zaměřovali spíš na dynamiku a rychlé starty. Z pohledu obtížnosti to nedokážu porovnat. Řekl bych, že to bylo tak nějak na stejné úrovni. 

Jaké jsou tvé osobní a týmové cíle do nové sezony?

Chtěl bych především nějak pomoct mladšímu dorostu k dobrým výsledkům a znova se probojovat do výběru Ústeckého kraje. Jako tým by jsme se hlavně chtěli dostat do play-off. To je takový základní cíl. Kdyby jsme se v play-off dostali ještě dále, bylo by to skvělé. 
Konto našeho srdce před 3 dny

Konto našeho srdce vám nabízí svou pomoc i v letošním roce

O podporu KONTA NAŠEHO SRDCE mohou požádat lidé, kteří splňují podmínky žadatele o podporu.
Více >
Mládež 08.01.2021

Další pozvánka! Útočník Skuhrovec znovu pojede na kemp reprezentace U18

Litvínovský útočník David Skuhrovec je znovu v nominaci české reprezentace do osmnácti let. Od 10. ledna se zúčastní pětidenního kempu v jihomoravském Vyškově.
Více >
Konto našeho srdce 31.12.2020

Konto našeho srdce opět rozdávalo radost spolku Nové háro

Spolek Nové háro podporuje onkologicky nemocné děti v celé republice. Spolupracujeme spolu již od roku 2019 a pomohli jsme tak celkem osmi dětem a jedné mladé mamince.
Více >