Žáci 25.09.2019
Autor: Šimon Kadeřávek

PĚTKA: Litvínov začal nový ročník těsnou prohrou v Kadani

Další, kdo vstoupil do nové sezony, jsou černožlutí páťáci. Ti se v sobotu utkali se sousedskou Kadaní a nutno podotknout, že o branky nebyla nouze. Po dvou vyrovnaných třetinách přišlo na řadu poslední dějství, to Kadaň naprosto ovládla a získala první výhru.
Svěřenci Iva Proroka vstoupili do utkání lépe, jelikož už po třech minutách slavil Rubeš. Na jeho branku přišla rychlá odpověď v podobě gólu Pátka. Hosté se nenechali zastrašit a dokonce třetiny se trefili ještě dvakrát. Kadaň zareagovala pouze jednou a opět byl u toho Pátek.

Na začátku druhého dějství zkompletoval svůj hattrick Pátek, reakcí byly čtyři branky hostů. Fanoušci viděli dalšího třígólového střelce, litvínovského Rubeše. V polovině utkání začala přetahovaná během, které zářil černožlutý Hauptvogl, ten si do svých statistik zapsal tři vstřelené branky. Druhá třetina skončila výsledkem 11:7 pro hosty.

Litvínov sice nechtěl připustit drama, ale to bohužel nastalo. Kadaň se vzepřela k mocnému odporu a nastřílela pět branek, mezi střelci vyčníval domácí Rajchl. V 53. minutě srovnal krok litvínovský Mácha, nicméně 47 vteřin před koncem přetáhl vítězství na kadaňskou stranu Hagara.

1. Kolo

SK Kadaň – HC Litvínov 13:12 (2:3, 5:8, 6:1)

Branky a nahrávky: 8. Pátek, 19. Pátek, 21. Pátek, 34. Rajchl (Pátek), 36. Šindelář, 38. Pátek (Rajchl), 38. Kalčík (Rajchl), 41. Kalčík (Dvořák), 43. Rajchl, 44. Šindelář (Dvořák), 49. Rajchl (Šindelář), 52. Rajchl (Volák), 59. Hagara - 3. Rubeš, 10. Rubeš, 18. Valenta, 22. Hauptvogl, 24. Vohryzka, 33. Rubeš, 33. Hauptvogl, 35. Baudyš (Rubeš), 36. Hauptvogl, 26. Rubeš, 39. Baudyš, 54. Mácha

SK Kadaň: Winkelhöfler (Chalupský) - Maxim, Vosmíková, Volák, Pátek, Sentenský, Staněk, Šindelář, Mahlej, Olivec, Hagara, Šíma, Rajchl, Lukeš, Dvořák

HC Litvínov: Pinc (Holzknecht) - Rubeš, Kočí, Jeřábek, Hrbková, Čermák, Hauptvogl - Mácha, Baudyš, Valenta, Smetanová, Hakala, Vlček, Vohryzka, Kaufamnn