A-tým 18.10.2013
Autor: Redakce

Pavel Rosa bude hrát za Litvínov

HC VERVA Litvínov se dohodl s útočníkem Pavlem Rosou na jeho působení v Tipsport extralize. 36-letý hráč bude pod Krušnými horami působit zatím do konce listopadu s možností uplatnění opce na další období.

Námluvy s litvínovským odchovancem probíhaly už loni v prosinci. Hráč nakonec pokračoval v Luganu. Nyní byl bez angažmá a v Litvínově s týmem už několik týdnů trénoval. Oblékne dres s číslem 32, poprvé by měl nastoupit už v neděli ve Zlíně.
"Potřebujeme zvýšit střeleckou produktivitu a Pavel by nám v tom měl pomoci," uvedl generální manažer klubu ing. Robert Kysela.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pavel Rosa (narozen 7. 6. 1977) debutoval v extralize v Litvínově v play off proti Vsetínu v jediném zápase na jaře v roce 1995. Poté působil celou kariéru v zahraničí, i proto je v Čechách poněkud méně známým i nedoceněným hráčem.

V roce 1995 odešel do zámoří. V quebecké juniorské lize předvedl výjimečné výkony, v 68 utkáních zaznamenal 152 bodů (63 + 89)!
Poté působil ve Frederictonu (AHL) a Long Beach (v tehdejší IHL).

V roce 1998 dostal šanci v NHL v týmu Los Angeles Kings. Měl parádní premiéru, v prvním zápase vstřelil dva góly. Sezónu uzavřel s bilancí 29 utkání, 4+12. V dalším ročníku už dostal příležitost jen ve třech utkáních a odešel proto do Finska. Prosadil se, stal se i  mistrem s Jokeritem (2002).
Prožil skvělý debut i v reprezentaci: vstřelil dva góly tehdejším mistrům světa Finům. Přesto na MS 2002 nominován nebyl.

Ani při druhé snaze prosadit se v NHL neměl štěstí a od kouče příliš šancí nedostal. Pokračoval v Rusku, znovu ve Finsku a ve Švýcarsku.
Dva a půl roku působil v týmu Fribourg-Gottéron (13 zápasů, 9 bodů). 
Loni nakonec přešel do Lugana (9 utkání, 2+9).

Konto našeho srdce 27.04.2021

Společně s ČSOB, Medicco a Wegget jsme pomohli malému Darýskovi a slečně Johance

Konto našeho srdce s podporou ČSOB, partnery Medicco, s.r.o. a Wegett.cz pomohlo malému Darýskovi a slečně Johance.
Více >
Mládež 16.04.2021

Útočník David Skuhrovec je v nominaci na MS do osmnácti let

Skvělá zpráva přišla z jihomoravského Vyškova. Trenéři reprezentační osmnáctky zveřejnili zúženou soupisku na mistrovství světa do osmnácti let, na které figuruje i litvínovský útočník David Skuhrovec.
Více >
Mládež 14.04.2021

Litvínovští hráči v mládežnických reprezentacích do osmnácti a dvaceti let

Sezona už je sice u konce, pro některé hráče ale ještě pokračuje. O nominaci na mistrovství světa osmnáctiletých aktuálně bojuje útočník David Skuhrovec. S kategorií do dvaceti let se pak v rámci dalšího přípravného kempu připravují obránci Ondřej Baláž, Jiří Háva a útočník Lukáš Stehlík.
Více >