Preview - Junioři 17.10.2019
Autor: Ondřej Mach

Po pauze zpátky doma, juniorka vyzve Kladno a Motor

Po třítýdenní přestávce se junioři představí před vlastními fanoušky. V pátek se pokusí vyzrát na kladenské Rytíře a den nato změří síly s Českými Budějovicemi.
Poslední hrací víkend zajížděli svěřenci trenéra Mrázka na východ, kde se utkali s Třincem a Vítkovicemi. V obou utkáních padlo celkem deset branek a rozhodovat musely až nájezdy. Litvínov tak po jedné úspěšné a neúspěšné loterii získal tři body.

V Ostravě chemici nezačali šťastně, už po osmi minutách ztráceli dvě branky. Ještě před první sirénou však srovnali a na startu druhé periody dokonali obrat. To stejné se však povedlo Vítkovicím, rozhodnout tak mělo poslední dějství. V tom oba celky přidaly po jedné brance a po bezgólovém prodloužení došlo na nájezdy, v nichž měli více štěstí domácí.

Dva zásahy si v duelu připsal Daniel Jouza, který tak v posledních čtyřech zápasech nasázel čtyři góly. Brankář Zajíček zaznamenal 47 přesných zásahů.

Bodování severočeského týmu vede Přemysl Svoboda (3+8). Na druhém místě je nejlepší střelec Lukáš Stehlík (6+4), první trojici uzavírá David Jindra (5+4).

Rytíři mají na svém kontě o pouhé dva body méně než černožlutí, odehráli ale o zápas méně. Před pauzou sehráli dva zápasy na domácím ledě, kde se postavili Zlínu a Oloumouci. A stejně jako Severočeši si získali tři body.

V klání proti Olomouci si Středočeši uzmuli vedení hned v první třetině, Hanáci museli celkem třikrát dotahovat. Rozhodující branka padla deset minut před koncem, zasloužil se o ní Rosecký, který zaznamenal dohromady tři body.

Nejproduktivnějším hráčem Kladna je Petr Hašek (7+6), na záda mu dýchá Filip Šimek (4+6). Jedničkou v brankovišti je Luboš Novotný

Motor je na tom ze zmiňovaných tři týmů mančaftů bodově nejhůře. V tabulce mu patří až šestnáctá příčka, na osmý Litvínov ztrácí osm bodů. Stejně jako Kladno se Jihočeši před dvěma týdny utkali se Zlínem a Olomoucí.

Hosté ze Zlína šli do vedení v prvních dvaceti minutách, na začátku prostřední periody snížil Silný. To však bylo ze strany Českých Budějovic vše, Berani se ve třetí třetině trefili ještě dvakrát a po zásluze zvítězili 1:4.

„Dnešní utkání se mi hodnotí velmi těžko. Z naší strany to byla velká bída. V první polovině utkání byli vidět tak tři hráči. Zbytek nic moc. A na konci, kdy jsme prohrávali o dva góly, také bylo vidět na velmi málo hráčích, že s tím chtějí ještě něco udělat,“ zhodnotil duel trenér Jiří Hanzal.

Českobudějovickému bodování kraluje Jakub Čížek (5+6), v závěsu je Aleš Řezáč (5+3). Převážnou většinu utkání odchytal Marek Dvořák
Konto našeho srdce 14.05.2020

Konto našeho srdce opět pomohlo mostecké nemocnici

Dnes jsme předali za klub HC VERVA Litvínov ochranné pomůcky pro mostecké lékaře. Dar převzal primář MUDr. Miroslav Peleška spolu s hlavní sestrou Mgr. Šárkou Gregušovou.
Rozhovory - Žáci 10.05.2020

Holčák: Nemůžu se dočkat, až zase vlezu do bruslí. Jaký je jeho hokejový cíl?

Do dorostu se od nové sezony posune velmi silný ročník 2005, který ve své kategorii dosud neměl konkurenci. Jedním z jeho důležitých článků je útočník Tomáš Holčák. Jak se na přechod těší a jak hodnotí uplynulý ročník?