A-tým 13.09.2012
Autor: Redakce

Premiéra v Plzni, v neděli doma Jihočeši! (doplněno)

Litvínovský hokejový prolog Tipsport extraligy 2012/2013 zní: v pátek na západ Čech, v neděli domácí premiéra proti Českým Budějovicím!
Sestava HC VERVA pro první duely nebude vzhledem ke zraněním úplná, nicméně na bojovné náladě a chuti bodovat to týmu neubere.
"V pátek nás asi u soupeře čeká plný barák a taky dobré plzeňské přesilovky. Měli bysme se proto snažit hrát co nejvíce v pěti," uvedl trenér Vladimír Jeřábek.

Není vyloučeno, že klub v prvních kolech využije služeb hráčů z Ústí, které má zapsané pro možnost startu v Litvínově.
Jedná se o odchovance obránce Zbyňka Skleničku a dalšího zadáka Kamila Černého.
"V pátek v Plzni nám pomůže právě Kamil Černý, který má vyřízen střídavý start. Dál uvidíme podle situace," řekl ing. Robert Kysela, výkonný ředitel klubu.
Kamil Černý, kterému bude v listopadu 27 let, působil v dorosteneckém věku v Táboře a Českých Budějovicích. 
V extralize nastupoval v Karlových Varech, v 1. lize za Chomutov, Ústí, Tábor a Most.

Z marodů se nejlépe jevila situace u Jiřího Zemana, kterého trápila záda, nejhůře u Martina Ručinského, který možná do 1. čtvrtiny základní části nezasáhne.

V Plzni by poprvé vedl tým jeho nový kapitán Michal Trávníček, který ale zápolí se zraněním.
"Nechceme opakovat minulou sezónu, uděláme proto všechno," řekl před startem soutěže.

K premiéře v černožlutém dresu může v pátek nastoupit hned šest hráčů: brankář Francouz (Ústí), obránci Posmyk (Kladno) a Zeman (Ústí), útočníci Martynek, Pšurný (ČB) a Slováci Baláž (Zvolen) s Rapáčem (Poprad).

Plzeňský kádr opustilo pět zkušených borců, Modrý, Vykoukal, Kaberle, Vostřák a Andrašovský, zůstaly pilíře Straka a Vlasák. Nechybí tři zámořské akvizice St. Pierre, Johnson a Hollweg.

V minulém ročníku se ani jedno vzájemné utkání Litvínova a Plzně neprodlužovalo a body si oba kluby rozdělily rovnoměrně po výsledcích 1:2, 8:2, 1:4 a 4:1.

V základní části je v sázce pro každý klub 156 bodů.
Prvních šest je k mání už o tomto víkendu!

(Další díl Klubového magazínu najdete ve VERVA TV v pondělí odpoledne) 
Rozhovory - Junioři 06.07.2020

V Litvínově jsem toho zažil hodně, přemítá Dufek. Co říká na kapitánskou zkušenost?

Dalším hráčem, který v nadcházejícím ročníku nebude pokračovat v litvínovské juniorce, je Ondřej Dufek. Loňský kapitán a rodák z Moravy strávil na severu Čech podstatnou část hokejového dospívání, nyní je před ním přesun do dospělého hokeje.
Více >
Rozhovory - Junioři 03.07.2020

Martin Pejsar o budoucnosti, letech v mládeži nebo dospělém hokeji

Jeho čas v mládežnických kategoriích chemiků se nachýlil. Brankáře Martina Pejsara čeká v dalším ročníku velký krok, a to přechod do seniorského hokeje. „Pár nabídek se mi naskytlo, podle toho se budu rozhodovat,“ říká dvacetiletý gólman.
Více >
Konto našeho srdce 29.06.2020

O víkendu proběhla první grilovačka s Kontovkou

Petr Kalinovič se v loňské sezóně zapojil do soutěže Kontovka, kde fanynky a fanoušci HC VERVA Litvínov přispívají na transparentní účet za kanadské body vybraného hráče. Petr si vybral Františka Lukeše a díky jeho kanadským bodům dosáhl na nejvyšší cenu, kterou je grilovačka od Konta našeho srdce. Na sobotním grilování předal František Lukeš...
Více >