Preview - Junioři 31.10.2019
Autor: Ondřej Mach

Pro body do Rakouska, juniorka změří síly se Salzburgem

Další hrací kolo turnaje O Pohár DHL nabídne i souboj rakouského Salzburgu s Litvínovem. Oba celky v tabulce dělí deset bodů, potvrdí chemici předzápasové prognózy a přivezou z jihu tři body? Utkání startuje v pátek od 16:00.
Parta kapitána Dufka ve středu odehrála regionální derby s Chomutovem, o poznání lepší náladu ale po zápase měli Piráti. Na Zimním stadionu Ivana Hlinky se na úvodní zásah čekalo skoro až do poloviny utkání, jako první se prosadili hosté zásluhou Lobodowskiho. Ještě před druhou pauzou chomutovské vedení navýšil Janeček, v poslední periodě stvrdili výhru Berčík a Šuráň. 

„Zhodnotil bych to tak, že šancí jsme měli spoustu, ale v koncovce jsme byli chvílemi nedůrazní a naivní a soupeř své šance proměňoval,“ nechal se slyšet trenér černožlutých Radek Mrázek. 

I přes nepříjemnou porážku Severočeši uhájili páté místo v tabulce. Nyní je čeká Salzburg, s nímž mají z minulého ročníku zápornou bilanci, když podlehli v obou vzájemných kláních. 

Z osobního hlediska se nejvíce daří Přemyslu Svobodovi (6+12), za ním je David Jindra (8+6). V brankovišti je jedničkou Šimon Zajíček.

Rakouské mužstvo prochází menší krizí, v říjnu zatím výhru slavilo pouze jednou. Poslední dva duely sehráli salzburští proti západočeským týmům, po jednoznačné prohře s Plzní body nevyválčili ani proti Karlovým Varům. 

Bitvu s Energií přitom nezačali vůbec špatně a po první třetině vedli, stejně tak tomu bylo i po té následující, i když karlovarští předtím vyrovnali. Zelenobílým však perfektně vyšlo závěrečné dějství od našeho jižního souseda odvezli všechny body. 

Nejproduktivnějším hráčem Rakušanů je Jakub Borzecki (4+7), druhé místo patří Sebastianovi Cimmermanovi (2+9). Z obrany vyniká Maksymilian Ireneusz Szuber (1+5), mezi třemi tyčemi se nejčastěji objevuje Christopher Niklas Kolarz.
Rozhovory - Junioři před 2 dny

V Litvínově jsem toho zažil hodně, přemítá Dufek. Co říká na kapitánskou zkušenost?

Dalším hráčem, který v nadcházejícím ročníku nebude pokračovat v litvínovské juniorce, je Ondřej Dufek. Loňský kapitán a rodák z Moravy strávil na severu Čech podstatnou část hokejového dospívání, nyní je před ním přesun do dospělého hokeje.
Více >
Rozhovory - Junioři 03.07.2020

Martin Pejsar o budoucnosti, letech v mládeži nebo dospělém hokeji

Jeho čas v mládežnických kategoriích chemiků se nachýlil. Brankáře Martina Pejsara čeká v dalším ročníku velký krok, a to přechod do seniorského hokeje. „Pár nabídek se mi naskytlo, podle toho se budu rozhodovat,“ říká dvacetiletý gólman.
Více >
Konto našeho srdce 29.06.2020

O víkendu proběhla první grilovačka s Kontovkou

Petr Kalinovič se v loňské sezóně zapojil do soutěže Kontovka, kde fanynky a fanoušci HC VERVA Litvínov přispívají na transparentní účet za kanadské body vybraného hráče. Petr si vybral Františka Lukeše a díky jeho kanadským bodům dosáhl na nejvyšší cenu, kterou je grilovačka od Konta našeho srdce. Na sobotním grilování předal František Lukeš...
Více >