A-tým 02.11.2013
Autor: Redakce

Prodlouží Litvínov bodovou šňůru i v Plzni?

Poslední osmnácté vystoupení před první reprezentační přestávkou čeká Litvínov v neděli. Na hranici dvaceti získaných bodů může zaútočit na ledě mistra z Plzně.
První letošní vzájemný duel HCVL doma zvládl, svého jarního čtvrtfinálové přemožitele v play off zdolal v Litvínově 4:1. První dvě branky týmu tehdy vstřelil Viktor Hübl.
Sedmi body z posledních tří duelů oživili Rulíkovi a Hořavovi svěřenci svoje naděje na play off. Přepustili poslední příčku Chomutovu a odstup na "desítku" stáhli na čtyři body. I když se museli v pátek obejít bez pěti hráčů základní sestavy.

Defenzíva inkasovala za posledních 185 minut jen čtyřikrát. S Jánským se daří více první formaci, v minulých třech duelech nevyšla ani jednou naprázdno (celkem pět gólů).

"Pro týmy okolo desátého místa, x, y, xy a Litvínov, bude důležité, aby v neděli bodovaly a jejich ztráta se nezvětšila," zaznělo v pátek večer v České televizi. Už to je pokrok, po sérii osmi porážek byli žlutočerní odepisováni.
Dolů se padá rychle, za to nahoru se šplhá pomalu. Jde to jen po krůčkách a s poctivou prací.
Před týmem je ještě dlouhá cesta. Důležité je, že na ní v minulých dnech vykročil.

Plzeň se bude snažit odčinit páteční porážku venku, dojela si pro ni přes celou republiku až do Třince. Momentálně těsně drží pozici v první "šestce", nasbírala o deset bodů víc než Verva.
Bodování Škody vede "rebel" Duda (8+5) s Pletkou (7+6), před lídrem týmu Strakou (3+8). Ten ještě na prahu sezóny zvažoval pokračování kariéry, nakonec k radosti fanoušků hokejku neodložil.
V brance před zkušenějším Mensatorem dostává více příležitostí 20-letý Machovský.

Do důvěrně známého prostředí se v neděli vrátí Machovského protějšek, litvínovský gólman Pavel Francouz. Zbyňka Skleničku nahradí v sestavě jiný ústecký hráč, Kamil Černý.
Chomutov hraje doma a chce-li mít Litvínov jistotu, že znovu nespadne na chvost tabulky, musí v Plzni bodovat. 
Rozhovory - Junioři 06.07.2020

V Litvínově jsem toho zažil hodně, přemítá Dufek. Co říká na kapitánskou zkušenost?

Dalším hráčem, který v nadcházejícím ročníku nebude pokračovat v litvínovské juniorce, je Ondřej Dufek. Loňský kapitán a rodák z Moravy strávil na severu Čech podstatnou část hokejového dospívání, nyní je před ním přesun do dospělého hokeje.
Více >
Rozhovory - Junioři 03.07.2020

Martin Pejsar o budoucnosti, letech v mládeži nebo dospělém hokeji

Jeho čas v mládežnických kategoriích chemiků se nachýlil. Brankáře Martina Pejsara čeká v dalším ročníku velký krok, a to přechod do seniorského hokeje. „Pár nabídek se mi naskytlo, podle toho se budu rozhodovat,“ říká dvacetiletý gólman.
Více >
Konto našeho srdce 29.06.2020

O víkendu proběhla první grilovačka s Kontovkou

Petr Kalinovič se v loňské sezóně zapojil do soutěže Kontovka, kde fanynky a fanoušci HC VERVA Litvínov přispívají na transparentní účet za kanadské body vybraného hráče. Petr si vybral Františka Lukeše a díky jeho kanadským bodům dosáhl na nejvyšší cenu, kterou je grilovačka od Konta našeho srdce. Na sobotním grilování předal František Lukeš...
Více >