A-tým 24.10.2013
Autor: Redakce

Proti Pardubicím o zastavení série porážek (doplněno, aktualiz.)

Patnáctý letošní mistrovský zápas čeká ve volební pátek hráče, trenéry a fanoušky HC VERVA Litvínov. Žlutočerní se poprvé doma představí s novými hráči Rosou a Jánským a novými trenéry.

Radim Rulík a Miloslav Hořava povedou po svém středečním příchodu poprvé tým v Tipspoort extralize.
Bude to premiéra bodová?

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice i po třech posledních porážkách drží pozici v první šestce, nasbírali o třináct bodů víc, než hráči Vervy.
V minulých zápasech se jim nedařilo střelecky, v Třinci (0:3), na Spartě (0:3) ani v úterní dohrávce doma s Brnem (0:1sn) dokonce nedali ani jeden gól.
Ale to Litvínov příliš nezajímá, důležitá je pro mužstvo koncentrace na vlastní výkon.

Venerovi svěřenci nastoupili v úterý v sestavě se zkušeným Salfickým brance a dále: Píša, Kočí, Benák, Ďaloga, Gregorc, Vašíček, Čáp – Sýkora, Marha, Somík – Cetkovský, Nosek, T. Zohorna – Radil, Kousal, Starý – Tybor, Poulíček, Voženílek.
V první čtvrtině porazily Pardubice Vervu 17. září 5:0, i když poměr gólových příležitostí zdaleka tak jednoznačný nebyl.

"Po osmi porážkách a s podobným obrazem hry, hlavně pak s nízkou produktivitou, už něco asi muselo přijít. Výkony nebyly tak špatné, ale výsledky nepřicházely, proto jsme se rozhodli změnit trenéry. Chtěli jsme získat zkušené trenéry, kteří už podobné mise zažili. Rulíka s Hořavou jsem měl na žebříčku vysoko a jsem rád, že jsme se dohodli, i když Radim byl vázán ve Varech - Sokolově," vysvětluje generální manažer Robert Kysela.

"O posílení obrany se bavíme, možná mohl jeden zkušený bek zůstat - když se nám teď dva nebo tři zadáci zranili, ukázalo se, že je kádr ostatních zkušených obránců příliš úzký. Vrátí se nám teď Zeman, možná brzy i Stříteský, trénovat zkouší Jirka Šlégr."

"Pod Radimem jsem hrál v Omsku. Je to impulzívní trenér, věřím, že do mužstva přinese náboj, který potřebujeme," vrací se k úterně-středeční změně na kormidelnických postech právě Jiří Šlégr, místopředseda představenstva a hráč v jedné osobě.
"Asi nikdo nemohl čekat, že se po osmi porážkách nic nestane. Musíme najít cestu, jak vyhrát. Vláďovi Jeřábkovi a Petru Rosolovi děkuju za to, co pro Litvínov odvedli a přeju jim, aby se jim dařilo v další trenérské kariéře."

Martin Ručinský svého vrstevníka doplňuje: "Ano, musíme zabrat. Je to stejně hlavně o nás, o hráčích, jak se s tím popereme.
Útok máme kvalitní, zda posílit obranu, to je otázka pro vedení. Jde o to prosadit se na ledě a brankově, zabrat v zápasech i v tréninku."

Na čtvrtečním tréninku byli oba olympijští vítězové z Nagana Ručinský a Šlégr, chyběli Chaloupka, Stříteský, Hora a Zavřel.
Doplněno: Týmu vypomůže Marek Posmyk z Českých Budějovic, znovu bude připraven i Kamil Černý z Ústí a dorostenec Kokeš. Mimo jsou Stříteský, Chaloupka a Kousalík. Jánský naskočí v první formaci s Hüblem a Lukešem, Rosa ve druhé s Hanzlem a Ručinským. Do sestavy se nakonec nevešel Pšurný pro naplněný limit 15 hráčů bez věkového omezení, nahradil ho Jurčík.

Před zápasem převezme Michal Trávníček pivo Radegast na rok zdarma - cenu za to, že jako první z litvínovských hráčů dosáhl hodnoty 55 u nového statistického ukazatele Radegast Indexu.
Odměnu pro hráče, který první dosáhne hranice 55 bodů, vypsal Radegast, oficiální pivo extraligy, před začátkem sezony pro klub u příležitosti jeho 55. výročí nepřetržitého působení v nejvyšší soutěži.

Přijďte do hlediště!
----------------------------------------------------------------------------------------------------
V neděli míří Verva k odpolednímu duelu na led Bílých Tygrů Liberec.

Mládež včera

Shánět prostředky je těžké, ale o budoucnost litvínovského hokeje se nebojím, říká Kamil Havelka

Šéf litvínovské mládeže Kamil Havelka se v obsáhlém rozhovoru rozpovídal o aktuální ekonomické situaci, spolupráci s A-týmem nebo vývoji mladých hráčů.
Více >
Junioři před 2 dny

PŘEHLED: Kdo před novou sezonou opustil litvínovskou juniorku?

Litvínovští junioři se v nadcházející sezoně budou muset obejít bez tří hráčů ročníku 2000, které čeká přesun do seniorské kategorie. Koho už v černožluté juniorce neuvidíme?
Více >
Rozhovory - Junioři 06.07.2020

V Litvínově jsem toho zažil hodně, přemítá Dufek. Co říká na kapitánskou zkušenost?

Dalším hráčem, který v nadcházejícím ročníku nebude pokračovat v litvínovské juniorce, je Ondřej Dufek. Loňský kapitán a rodák z Moravy strávil na severu Čech podstatnou část hokejového dospívání, nyní je před ním přesun do dospělého hokeje.
Více >