Rozhovory 23.05.2020
Autor: Ondřej Mach

Rychlík Látal: Doufám, že Litvínov bude hrát tam, kde má

Druhou posilou ofenzivy Litvínova se minulé pondělí oficiálně stal Martin Látal. Rychlonohý útočník přichází po roce v Pardubicích, v extralize za sebou má štace v Mladé Boleslavi, Hradci Králové, Karlových Varech, Kladně nebo Spartě.
„S Pavlem Hynkem se známe, už jsme spolu dvakrát spolupracovali. Jednání probíhala docela dlouho, ale v podstatě jsme byli dohodnutí hned, akorát se čekalo na nějaké formality,“ říká na úvod poslední útočná posila černožlutých. 

Látal v extralize platí za velmi rychlého hráče, který se nebojí černé práce. Stejnou roli by měl být i v sestavě Vervy. „Nejsem žádný bodový stroj, hodně bruslím. To tady asi trochu chybělo. Chtěl bych hru trochu zrychlit,“ přeje si dvaatřicetiletý hokejista. 

„Občas tam něco spadne, nejsem úplné kopyto. Musíte si taky srovnat icetime a všechny ty věci. Ale budu rád, když pomůžu. Dal jsem si nějaký osobní cíl, co se týče gólů a doufám, že ho splním,“ pokračuje Látal. 

Cílem do dalšího ročníku je pro rodáka z Olomouce hranice deseti gólů. Co se stane, pokud na ní nedosáhne? „Trestám se tím, že si nic nekupuji,“ směje se. „Když cíl splním, tak si za to něco hezkého koupím, většinou něco na sebe, to mám rád. Když ho nesplním, tak naopak víc trénuji, nakládám si a věřím, že to zlomím prací,“ vypráví. 

Bývalý mládežnický reprezentant však svojí roli vidí jasně a problém s ní nemá. „Myslím, že každý by měl být tak trochu soudný. Přijde mi, že někteří si hned myslí, že budou hrát s Vantou Hüblem přesilovku. Já jsem smířený s tím, že budu plnit svoji roli třeba ve třetí lajně a budu dělat to, co umím dobře. Takhle to beru,“vysvětluje Látal. 

Jednou z jeho největších předností je bruslení, ve kterém patří mezi nejlepší hráče v nejvyšší soutěži. Sportovní ředitel Pavel Hynek o něm dokonce prohlásil, že v tomto ohledu se řadí do top trojice v extralize. Jaký recept má Látal na výborné bruslení?

„Něco máte daného, ale beru to tak, že prostě musíte dělat věci navíc. Musíte denně skákat přes překážky, posilovat nohy a trénovat odrazovou sílu. Jinak vás to pohltí, protože liga se zrychluje každý rok. Přichází mladí kluci, s nimi musíte pořád držet tempo,“ přibližuje.

Litvínov jeho příchodem pokračuje v budování kádru na novou sezonu. V posledních měsících či týdnech si kromě několika posil pojistil útočníky Tomáše Pospíšila, Samsona Mahboda, Viktora Hübla, Františka Lukeše nebo Richarda Jarůška. 

„Doufám, že se to tady zvedne a Litvínov bude hrát tam, kde má, protože mužstvo má svoji kvalitu. Poslední roky nebyly ideální. Doufám, že s příchodem nového realizačního týmu a manažera to půjde nahoru,“ zakončuje Martin Látal. 
Junioři včera

PŘEHLED: Kdo před novou sezonou opustil litvínovskou juniorku?

Litvínovští junioři se v nadcházející sezoně budou muset obejít bez tří hráčů ročníku 2000, které čeká přesun do seniorské kategorie. Koho už v černožluté juniorce neuvidíme?
Více >
Rozhovory - Junioři 06.07.2020

V Litvínově jsem toho zažil hodně, přemítá Dufek. Co říká na kapitánskou zkušenost?

Dalším hráčem, který v nadcházejícím ročníku nebude pokračovat v litvínovské juniorce, je Ondřej Dufek. Loňský kapitán a rodák z Moravy strávil na severu Čech podstatnou část hokejového dospívání, nyní je před ním přesun do dospělého hokeje.
Více >
Rozhovory - Junioři 03.07.2020

Martin Pejsar o budoucnosti, letech v mládeži nebo dospělém hokeji

Jeho čas v mládežnických kategoriích chemiků se nachýlil. Brankáře Martina Pejsara čeká v dalším ročníku velký krok, a to přechod do seniorského hokeje. „Pár nabídek se mi naskytlo, podle toho se budu rozhodovat,“ říká dvacetiletý gólman.
Více >