Rozhovory 15.11.2020
Autor: Ondřej Mach

Rychlost Energie nám dělala problémy, přiznává Gerhát. A konkurence? Dobře, že tady je

Z posledních dvou venkovních utkání vyválčili čtyři body, domácí stadion ale jako kdyby pro litvínovské hokejisty zůstával zakletý. Verva na něm v pondělí prohrála popáté v řadě, tentokrát proti Karlovým Varům v poměru 1:2.
„Doma musíme dávat minimálně tři čtyři góly. Dneska jsme se zase neprosadili ani v přesilovce, s jednou brankou nemůžeme pomýšlet na vítězství. V zakončení musíme být chladnokrevnější. Věřím, že když doma dáme pár gólů, tak se konečně chytíme,“ říká František Gerhát. 

Litvínov proti Energii nebyl výrazně horším týmem, hosté ale měli přece jenom víc šancí. Zlomit černožlutý odpor se jim podařilo až dvanáct minut před koncem, kdy se prosadil David Kaše. Na úvodní trefu Martina Hanzla z domácích nenavázal nikdo. 

„V předchozích dvou venkovních zápasech jsme měli větší tlak do branky. Tentokrát nám to nešlo, Vary byly rychlejší na puku. Jejich rychlost nám asi dělala největší problémy. Ztráty puku na modré čáře nám braly hodně sil,“ přemítá Gerhát. 

Trenéři se v kádru snaží vytvořit konkurenci, minule v sestavě chyběli Martin Látal nebo František Lukeš. Tentokrát se do ní nevešel Samson Mahbod. 

„Cítíme to tak. Na tréninku máme pět pětek, takže konkurence tady je. Z trenérů je cítit, že když nebudeme podávat dobré výkony, tak nebudeme hrát. Je to dobře, protože nesmíme polevit a svou výkonnost pořád dokazovat,“ dodává litvínovský útočník.

Celý rozhovor s Františkem Gerhátem:

Konto našeho srdce 13.01.2021

Konto našeho srdce vám nabízí svou pomoc i v letošním roce

O podporu KONTA NAŠEHO SRDCE mohou požádat lidé, kteří splňují podmínky žadatele o podporu.
Více >
Mládež 08.01.2021

Další pozvánka! Útočník Skuhrovec znovu pojede na kemp reprezentace U18

Litvínovský útočník David Skuhrovec je znovu v nominaci české reprezentace do osmnácti let. Od 10. ledna se zúčastní pětidenního kempu v jihomoravském Vyškově.
Více >
Konto našeho srdce 31.12.2020

Konto našeho srdce opět rozdávalo radost spolku Nové háro

Spolek Nové háro podporuje onkologicky nemocné děti v celé republice. Spolupracujeme spolu již od roku 2019 a pomohli jsme tak celkem osmi dětem a jedné mladé mamince.
Více >
×
Dnes v 17:30 | Muži
HC VERVA Litvínov
HC Oceláři Třinec