Konto našeho srdce 19.10.2021
Autor: L. Weber, O. Vlk

Společně s obcí Zabrušany a ČSOB jsme pomohli hendikepovaným bratrům z Teplic

Každým rokem společně s obcí Zabrušany pomáháme nemocným či hendikepovaným dětem z regionu. Rozhodli jsme se pomoci dvěma hendikepovaným bratrům, Patrikovi, který je na invalidním vozíku a Jiříkovi, který je odkázaný na celodenní péči své matky samoživitelky. Oba bratry postihla dětská mozková obrna.

Ošetřující lékařka doporučila odbornou a vyzkoušenou rehabilitaci včetně odborných terapií v lékařském centru Klimkovice na Severu Moravy. Cena obou poukazů při spoluúčasti zdravotní pojišťovny vychází zhruba na 72 000 Kč. Bylo rozhodnuto a letošní výtěžek tradiční Zabrušanské Neckyády společně s příspěvkem našeho partnera ČSOB a přispěním z Konta našeho srdce pomůže oběma hendikepovaným bratrům. 

Do sportovní dražby klub věnoval dres kapitána Viktora Hübla a celkový výtěžek 72 tisíc korun jsme předali prarodičům chlapců na tradiční Neckyádě v Zabrušanech. Celou akci přijeli podpořit i naši hráči, brankář Šimon Zajíček, útočník Martin Havelka a obránce Matěj Stříteský. Čekali jsme na vyjádření pojišťovny, která nakonec zaplatila oba poukazy v plné výši. Jednáme se starostou a místostarostou o novém využití této charitativní částky a pomůžeme tak společně v rámci podpory Konta našeho srdce dalším žadatelům o pomoc.

Fotogalerie

Mládež před 2 dny

Mládežníci brali na prvním Sev.en Hockey Cupu zlato a stříbro

V sobotu se v Litvínově konal první ze čtyř turnajů Sev.en Hockey Cupu, který se vrátil na hokejovou scénu po dvou letech. V této sezóně se koná v kategorii žáků třetích a čtvrtých tříd. Opět se ho účastní týmy z krajů, kde má společnost Sev.en Energy významné zastoupení.
Více >
Zápasy - Junioři před 3 dny

Junioři přehráli favorizovanou Spartu 3:1 a berou cenné tři body

Na programu 21. kola juniorské Extraligy čekal litvínovské borce zápas na hřišti pražské Sparty. Po sérii třech venkovních porážek se podařilo černožlutým zabrat a překvapivě zvítězit na ledě druhého týmu tabulky. Dvěma góly dovedl k vítězství tým z Podkrušnohoří Václav Hynek.
Více >
Zápasy - Dorost před 3 dny

Vypjaté drama body nepřineslo. Dorostenci prohráli v Mladé Boleslavi 6:5

Chemici doufali, že završí víkend výhrou. Soupeřem jim ale byla silná Mladá Boleslav, která atakuje nejvyšší příčky. Přestože domácí vedli už o dvě branky, Litvínov se do zápasu vrátil a chvíli dokonce vedl. Bruslaři však potvrdili formu a dokázali si zajistit zisk plného počtu bodů.
Více >
×
Odehrané 18:00 | Muži
Mountfield HK
HC VERVA Litvínov