Rozhovory - Dorost 21.10.2020
Autor: Ondřej Mach

Tahoun Šprynar o startu sezony: Spokojení nejsme, děláme individuální chyby

Vstup do nového ročníku mu vyšel náramně. Jan Šprynar je po pěti odehraných utkáních lídrem produktivity litvínovských dorostenců, na kontě má už pět přesných zásahů. Co prozradil v rozhovoru?
„Jsem za to rád, ale může to být lepší. Důležitější jsou výsledky týmu, zatím nám to moc nešlape. Musíme se posunout výš, individuální výkony jdou stranou,“ říká Šprynar upřímně. 

Dorostenci zatím sehráli pět duelů, přičemž jenom jednou končili na straně vítězů. „Moc spokojení nejsme. Bodů jsme určitě mohli mít víc, měli jsme na to. Pokazili jsme si to individuálními chybami,“ ví patnáctiletý útočník. 

Velmi nešťastně dopadly především poslední dva zápasy, chemici v nich obdrželi dohromady šestnáct branek. „Dostali jsme hodně gólů z individuálních chyb, protože nás přečíslovali a nehlídali jsme si pozice. Z našich šancí pak nedáváme góly,“ smutní Šprynar. 

Šikovný forvard se v dorostenecké kategorii otrkával už loni, v minulé sezoně zvládl sedmnáct utkání s bilancí pěti bodů. „Určitě mi to pomohlo. Získal jsem sebevědomí a zvykl si na styl hry. Je to rychlejší, silovější, mohl jsem se líp připravit,“ vykládá. 

Od nového ročníku si rovněž zvyká na spolupráci s novým koučem, dorostence totiž přebral Radek Mrázek. „Musím říct, že jsem nadmíru spokojený. Je to výborný trenér, dostávám od něj hodně prostoru. Nemám si na co stěžovat,“ hlásí Šprynar. 

Tahoun litvínovského dorostu se nyní stejně jako ostatní musí vyrovnávat s nepříjemnou situací, kdy se v Česku sport v podstatě zastavil. „Snažím se udržovat v kondici, cvičím a běhám. Už včera jsme měli týmový trénink, i to je dobře.“

A jaké má před sebou Šprynar krátkodobé či dlouhodobé cíle? „Asi jako každý bych si jednou chtěl zahrát v NHL. Krátkodobým cílem je dostat se do reprezentace a udržet se tam,“ zakončuje. 
Konto našeho srdce 19.11.2020

Kyslíkové koncentrátory budou sloužit široké veřejnosti

Konto našeho srdce společně s našimi partnery Nadačním fondem Hair Servis Pomáhá a společností Kovosreal s.r.o. společně zakoupili 3 kyslíkové koncentrátory pro dlouhodobou oxygenoterapii v celkové částce 75 000 Kč, Terapie pomocí těchto přístrojů je určena k léčbě nemocných s chronickou respirační insuficiencí vzniklou na podkladě plicních...
Více >
Konto našeho srdce 17.11.2020

Pan Stanislav si konečně zajede k lékaři na svém novém skútru

Před 16 lety, ve věku 35 let byla panu Stanislavu Svobodovi z Ústí nad Labem, diagnostikována diagnóza autoimunitního onemocnění, které postihuje centrální nervový systém. Standova pohyblivost se trvale zhoršuje a je stále komplikovanější pomocí kompenzační pomůcky, tedy chodítku, dojít k lékaři, na úřad nebo na nákup.
Více >
Rozhovory - Junioři 13.11.2020

Nová posila juniorky Čech: Litvínov je super město, kolektiv je taky výborný

Litvínovská juniorka před aktuální prapodivnou sezonou přivítala i jednu novou tvář. K týmu se připojil útočník Daniel Čech, který loni nastupoval za Hořovice a PZ Kladno.
Více >
×
Dnes v 17:30 | Muži
HC VERVA Litvínov
HC Olomouc