Rozhovory - Dorost 21.10.2020
Autor: Ondřej Mach

Tahoun Šprynar o startu sezony: Spokojení nejsme, děláme individuální chyby

Vstup do nového ročníku mu vyšel náramně. Jan Šprynar je po pěti odehraných utkáních lídrem produktivity litvínovských dorostenců, na kontě má už pět přesných zásahů. Co prozradil v rozhovoru?
„Jsem za to rád, ale může to být lepší. Důležitější jsou výsledky týmu, zatím nám to moc nešlape. Musíme se posunout výš, individuální výkony jdou stranou,“ říká Šprynar upřímně. 

Dorostenci zatím sehráli pět duelů, přičemž jenom jednou končili na straně vítězů. „Moc spokojení nejsme. Bodů jsme určitě mohli mít víc, měli jsme na to. Pokazili jsme si to individuálními chybami,“ ví patnáctiletý útočník. 

Velmi nešťastně dopadly především poslední dva zápasy, chemici v nich obdrželi dohromady šestnáct branek. „Dostali jsme hodně gólů z individuálních chyb, protože nás přečíslovali a nehlídali jsme si pozice. Z našich šancí pak nedáváme góly,“ smutní Šprynar. 

Šikovný forvard se v dorostenecké kategorii otrkával už loni, v minulé sezoně zvládl sedmnáct utkání s bilancí pěti bodů. „Určitě mi to pomohlo. Získal jsem sebevědomí a zvykl si na styl hry. Je to rychlejší, silovější, mohl jsem se líp připravit,“ vykládá. 

Od nového ročníku si rovněž zvyká na spolupráci s novým koučem, dorostence totiž přebral Radek Mrázek. „Musím říct, že jsem nadmíru spokojený. Je to výborný trenér, dostávám od něj hodně prostoru. Nemám si na co stěžovat,“ hlásí Šprynar. 

Tahoun litvínovského dorostu se nyní stejně jako ostatní musí vyrovnávat s nepříjemnou situací, kdy se v Česku sport v podstatě zastavil. „Snažím se udržovat v kondici, cvičím a běhám. Už včera jsme měli týmový trénink, i to je dobře.“

A jaké má před sebou Šprynar krátkodobé či dlouhodobé cíle? „Asi jako každý bych si jednou chtěl zahrát v NHL. Krátkodobým cílem je dostat se do reprezentace a udržet se tam,“ zakončuje. 
Mládež před 2 dny

Mládežníci brali na prvním Sev.en Hockey Cupu zlato a stříbro

V sobotu se v Litvínově konal první ze čtyř turnajů Sev.en Hockey Cupu, který se vrátil na hokejovou scénu po dvou letech. V této sezóně se koná v kategorii žáků třetích a čtvrtých tříd. Opět se ho účastní týmy z krajů, kde má společnost Sev.en Energy významné zastoupení.
Více >
Zápasy - Junioři před 3 dny

Junioři přehráli favorizovanou Spartu 3:1 a berou cenné tři body

Na programu 21. kola juniorské Extraligy čekal litvínovské borce zápas na hřišti pražské Sparty. Po sérii třech venkovních porážek se podařilo černožlutým zabrat a překvapivě zvítězit na ledě druhého týmu tabulky. Dvěma góly dovedl k vítězství tým z Podkrušnohoří Václav Hynek.
Více >
Zápasy - Dorost před 3 dny

Vypjaté drama body nepřineslo. Dorostenci prohráli v Mladé Boleslavi 6:5

Chemici doufali, že završí víkend výhrou. Soupeřem jim ale byla silná Mladá Boleslav, která atakuje nejvyšší příčky. Přestože domácí vedli už o dvě branky, Litvínov se do zápasu vrátil a chvíli dokonce vedl. Bruslaři však potvrdili formu a dokázali si zajistit zisk plného počtu bodů.
Více >
×
Odehrané 18:00 | Muži
Mountfield HK
HC VERVA Litvínov